REKLAMAKORAL - Baner Główny - Rożek Duo (19-24.05.2019)

Synergia marki konsumenckiej i pracodawcy to pomysł Lidl Polska na najnowszą kampanię, budującą wizerunek sieci jako atrakcyjnego pracodawcy. Dzięki wysokim zarobkom i licznym benefitom w Lidlu nie tylko konsumenci, ale także pracownicy sieci mają „Więcej na radość z życia”.

REKLAMAKongres Rynku FMCG - Belka w artykułach (kwiecień - maj 2019)
dr Mariusz Woźniakowski, adiunkt Katedry Marketingu, Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego

dr Mariusz Woźniakowski, adiunkt Katedry Marketingu, Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego (mat. prasowe)

Slogan znają już dobrze klienci Lidla. Teraz sieć rozszerza hasło i jego przesłanie również na swoich pracowników. Rusza z kampanią wizerunkową marki pracodawcy, zachęcając do pracy w strukturach firmy.

W kampanii marketingowej „Więcej na radość z życia” występują nie aktorzy, a klienci Lidla, z którymi możemy się identyfikować. Pokazują swoje codzienne życie i ulubione produkty. Nie inaczej jest w przypadku najnowszej odsłony kampanii marki pracodawcy, z tą różnicą, że występują w niej pracownicy Lidl Polska. W spocie i na wszystkich pozostałych nośnikach, występują pracownicy sklepów, centrów dystrybucyjnych i centrali. Nie są ubrani w stroje służbowe, czy uniformy, zamiast tego widzimy ich na pikniku ze znajomymi czy na siłowni, bo dzięki pracy w Lidl Polska mają czas i możliwości, by cieszyć się życiem i czerpać z niego pełnymi garściami.

W ten sposób Lidl połączył komunikację dwóch marek: pracodawcy i konsumenckiej pod jedną obietnicą „Więcej na radość z życia”.

– Obok bardzo atrakcyjnych zarobków Lidl Polska oferuje też swoim pracownikom jasną i atrakcyjną ścieżkę rozwoju. Wielu pracowników karierę w strukturach firmy zaczynało od stażu, pnąc się po kolejnych szczeblach. Wart podkreślenia jest fakt, że aż 70 proc. stanowisk menadżerskich w Lidl Polska zajmowanych jest przez kobiety, a 90 proc. awansów to awanse wewnętrzne – przekonuje Aleksandra Robaszkiewicz, Communications Manager w Lidl Polska.

Pomysł marketingowej synergii chwali dr Mariusz Woźniakowski z Uniwersytetu Łódzkiego.

– Obecnie sieci handlowe mają bez wątpienia do czynienia z rynkiem pracownika i starają się przyciągać chętnych do pracy. Lidl chce swoją kampanią pokazać, w czym jest lepszy od innych. Wykorzystanie do tego sloganu z kampanii konsumenckiej „Więcej na radość z życia” do budowania marki pracodawcy jest pewną nowością. W moim odczuciu zaadresowanie jednego przekazu do dwóch różnych grup odbiorców to bardzo ciekawy pomysł. Sieć wysyła spójny komunikat, adresowany już wcześniej do klientów, a obecnie do pracowników: pracując u nas, też masz „więcej na radość z życia”. Masz więcej pieniędzy, bo proponujemy ci dobre zarobki czy prywatną opiekę medyczną, która jest jakimś odciążeniem dla budżetu domowego, jeśli wziąć pod uwagę sytuację w służbie zdrowia. Oferujemy ci elastyczne godziny pracy, masz więc czas, by czerpać tę radość z życia. Dajemy ci karnet sportowy, żebyś miał siły cieszyć się życiem. W moim odczuciu ten zabieg PR jest bardzo spójny i konsekwentny – chwali ekspert z Uniwersytetu Łódzkiego.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~konsument 1 7 miesięcy temu

  Dlaczego Lidl na towarach marki własnej nie zawsze podaje KOMPLETNE dane producenta towaru? Mamy prawo wiedzieć kto i gdzie wyprodukował towar!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony