REKLAMADziugas_banner główny_12.05. - 12.06.

(fot. materiały prasowe, Tesco CZ)

Wysokość premii przyznawanej przez Tesco Polska pracownikom sklepów i centrów dystrybucyjnych za pracę w trudnym okresie pandemii koronawirusa to 500 zł brutto - dowiedział się portal wiadomoscihandlowe.pl.

REKLAMAPPH 2020 - PROMOCJA 25% - Belka w artykułach (kwiecień - maj 2020)

Tesco już we wtorek poinformowało o tym, że przyzna premię swoim pracownikom, jednak w komunikacie rozsyłanym do mediów nie zdradziło, ile dokładnie wyniesie bonus. Zapytaliśmy o to i w odpowiedzi przekazano nam, że premia kształtować się będzie na poziomie 500 zł brutto. Detalista nie zdradził jednak warunków przyznania gratyfikacji pieniężnej.

– Od początku trwania epidemii dokładamy wszelkich starań, by zapewnić bezpieczeństwo wszystkim przebywającym w obiektach Tesco, zarówno pracownikom, dostawcom, jak i klientom. Ich zdrowie i komfort są dla nas najwyższym priorytetem - mówił we wtorek Martin Behan, dyrektor zarządzający Tesco Polska, cytowany w komunikacie.

Tesco Polska zapowiedziało również, w ciągu najbliższych dwóch tygodni we wszystkich sklepach Tesco przy kasach zostaną zamontowanie przegrody z pleksi. Dzięki temu klienci będą mogli czuć się bezpieczniej w trakcie dokonywania zakupów. Szyba ochroni także pracowników, którzy cały czas mają dostęp do niezbędnych środków dezynfekujących, rękawiczek i chusteczek antybakteryjnych.

Ponadto w sklepach Tesco umieszczone zostały oznaczenia dotyczące bezpiecznej odległości w strefach kas i przy ladach oraz komunikaty zachęcające do płatności bezgotówkowych i zbliżeniowych. Wszyscy klienci proszeni są o używanie rękawiczek jednorazowych w działach z produktami świeżymi. W zależności od sklepu, pieczywo znajduje się w odpowiednich pokrywach lub jest pakowane. Zamknięte zostały także wszystkie urządzenia służące do samodzielnego krojenia chleba.

Tesco poinformowało, że oprócz tego "została wzmocniona" procedura mycia i dezynfekcji wózków, koszyków, poręczy, klamek, urządzeń scan&shop oraz kas. Detalista wyznaczył także specjalne godziny, w trakcie których seniorzy i osoby z grupy podwyższonego ryzyka będą mogły sprawnie dokonać zakupów.

Kliknij i przeczytaj więcej o działaniach podjętych przez Tesco w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 27

 • 15
  BARDZO PRZYDATNY
 • 2
  PRZYDATNY
 • 3
  OBOJĘTNY
 • 7
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (14)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~3333 14 miesiąc temuocena: 100% 

  Pat.......Może za duże straty ponisli w swiezej zywnosci .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pat 13 miesiąc temuocena: 0% 

  Przecież Stalowa, Gocław, Wielicka, Długa i inne duże HMym przynosiły największe zyski w regionach i ja się pytam dlaczego zostały sprzedane ?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~EM 12 2 miesiące temuocena: 100% 

  A ja mam inne zdanie... U nas w Tesco są środki antybakteryjne jak żel do rąk, mydło i chusteczki dezynfekujące. Mamy również maski i rekawiczki jednorazowe, widać wszystko zależy od szefowstwa ;-)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Karol 11 2 miesiące temuocena: 33% 

  A co to za premia. Jak muszą przepracować cały miesiąc żeby dostać, nic nie dostaną. W Oławie już połowa pracowników jest na kwarantannie bo istnieje możliwość że zostali zarażeni przez kilenta u którego wykryta koronawirusa. Brawo. Taka premia że przez firmę siedzą teraz w domach i boją się o swoje zdrowie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Daro 10 2 miesiące temuocena: 100% 

  Można powiedzieć że pan prezes pięknie składa obietnice bez pokrycia jeśli zdrowie i życie swoich pracowników wycenia na 500zl BRUTTO no to brawo

  oceń komentarz
 • ~6 9 2 miesiące temuocena: 100% 

  ???

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~3 8 2 miesiące temuocena: 50% 

  Ludzie! u nas pleksi zamontowali! Ha ha co to za firma. ?wszystko na samym końcu?! pieniądze te 500 brutto to my i ze związków zawodowych? domagaliśmy się 1000zl netto w dzisiejszej dobie! Wszystkie sklepy mają wszystko a my ja zera traktowani jesteśmy! To Tesco - Wstyd i Hańba!!!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Laura 7 2 miesiące temuocena: 25% 

  Jestem bardzo ciekawy, czy ktoś jest w stanie wskazać adres jednego poprawnie działającego Tesco? Proszę, czekam na adresy. Może Wiadomości Handlowe znają?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tesco 6 2 miesiące temuocena: 71% 

  Bzdurny artykuł. Reklama tesco nie mająca nic wspólnego tym jak.się pracuje na sklepach tesco w tuch ciezkich czasach epidemii. Nie ma.masek itp itd bzdury same o wszystkim.

  oceń komentarz
 • ~Tosia21 5 2 miesiące temuocena: 100% 

  Mała2 A w jakim formacie pracowałas w HM czy Sm?

  oceń komentarz
 • ~asd 4 2 miesiące temu

  Mała o jakim sklepie mówisz?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Laura 3 2 miesiące temuocena: 0% 

  Czy ktoś ma informacje, jak Tesco zachowa się wobec swoich najemców zarówno na wyspach handlowych jak i pojedynczych niesieciowych sklepów na pasażach? Interesuje mnie los Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

  oceń komentarz
 • ~Mała2 2 2 miesiące temuocena: 88% 

  Tosiu. Jako były pracownik Tesco mówię że nie tylko zamykają nierentowne sklepy. Nasz sklep przynosił firmie dochód całkiem spory A i tak nas zamknęli A budynek sprzedali.

  oceń komentarz
 • ~Tosia 1 2 miesiące temuocena: 86% 

  Jako pracownica Tesco mówię że Tesco niewychodzi z Polski..tylko zamykają nierentowne sklepy...

  oceń komentarz
REKLAMA
do góry strony