REKLAMARetail FMCG Congress - Banner Główny - lipiec 2020
Zakład Mięsny Wierzejki chce, aby do końca 2013 roku sieć jego placówek firmowych liczyła 115 sklepów, w tym ponad 50 w Warszawie, podała spółka w komunikacie. W I połowie br. Wierzejki otworzyły 11 sklepów, trzy kolejne ruszą w drugiej połowie września. Zakład sprzedaje poprzez własną sieć detaliczną około 65 proc. produkcji i zapowiada kolejne otwarcia.
REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

Obroty spółki na rynku detalicznym, we własnych sklepach pod marką Wierzejki wzrosły w sierpniu o ponad 13 proc. rok do roku. Przychody producenta od lat rosły o 10-20 proc. rocznie. Tegoroczny obrót miał sięgnąć 250 mln zł, wobec 220 mln zł rok wcześniej. Plany te może pokrzyżować zakaz eksportu polskiego mięsa do Rosji. Według Rosjan w transporcie z zakładu znalazło się nielegalne mięso z Hiszpanii. Główny Lekarz Weterynarii w Polsce wstrzymał eksport mięsa do Rosji. Tymczasem spółka podkreśla, że zakwestionowane przez Rosjan mięso nie było w Wierzejkach pakowane i nie należy do firmy. Kontrola weterynaryjna w zakładzie zakończyła się pozytywnie.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony