REKLAMANaturio_banner główny_styczeń 2020
William Carey właścicel spółki United Beverages

William Carey właścicel spółki United Beverages (CEDC)

Należąca do byłego potentata polskiego rynku wódki firma United Beverages S.A. złożyła w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów wniosek o zgodę na przejęcie kontroli nad spółką Sobieski Trade od grupy Marie Brizard Wine & Spirits.

REKLAMA

United Beverages S.A. jest spółką kontrolowaną przez cypryjską spółkę W.C. Holdings Ltd. Grupa kapitałowa, w której skład wchodzi United Beverages S.A. obejmuje grupę spółek kontrolowanych przez osobę fizyczną, tj. Williama Vernona Careya, która koncentruje swoją działalność na hurtowej sprzedaży napojów alkoholowych i bezalkoholowych.

Spółki wchodzące w skład grupy kapitałowej (Detal Partner, MAC, System) prowadzą działalność w zakresie detalicznej sprzedaży napojów alkoholowych oraz bezalkoholowych poprzez sieć wyspecjalizowanych sklepów detalicznych. Ponadto spółka Detal Partner Sp. z o.o. prowadzi sprzedaż detaliczną w niewyspecjalizowanych sklepach z przewagą żywności, napojów alkoholowych i bezalkoholowych i wyrobów tytoniowych.

Grupa kapitałowa, w której skład wchodzi spółka Sobieski Trade obejmuje grupę spółek kontrolowanych przez francuskiego producenta i dystrybutora alkoholi grupę Marie Brizard Wine & Spirits.

Spółka Sobieski Trade jest bezpośrednio kontrolowana jest przez polski oddział spółki Marie Brizard Wine & Spirits. Grupa kapitałowa prowadzi działalność w zakresie produkcji alkoholu oraz hurtowej sprzedaży napojów alkoholowych i bezalkoholowych.

Jak wskazuje UOKiK analiza rynku sporządzana przez zgłaszającego zdaje się wskazywać, że koncentracja nie spowoduje żadnych negatywnych skutków dla rynku, w tym konkurentów, kontrahentów i konsumentów.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 3

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony