REKLAMARetail FMCG Congress - Banner Główny - lipiec 2020

Witold Franczak, Dyrektor generalny, Partner Center Sp. z o.o. wypowiada się na temat kondycji spółki, jej planów na rok 2017, a także formułuje prognozy dla rynku winiarskiego w Polsce. Firma Partner Center w ubiegłym roku rosła kilka razy szybciej niż cały rynek. W tym roku najważniejsze kierunki ekspansji firmy to duże światowe marki win oraz marki własne klasy ecenomic i premium.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

- Rozwój firmy Partner Center jest dynamiczny, w ostatnim roku parokrotnie wyższy niż wzrost całego rynku. Nasza strategia w 2017 r. pójdzie w dwóch kierunkach. Jedna droga to duże, światowe marki, które muszą być obecne na polskim rynku, druga droga to marki własne, w klasach economic oraz value-for-money, czyli do 20 zł - a zatem marki oferujące bardzo dobre wino w bardzo dobrej cenie - wyjaśnia Witold Franczak, Dyrektor generalny, Partner Center Sp. z o.o.

- Rynek rozwijał się w ostatnich dwóch kw. 2016 r. w tempie 8-9%, zakładany był wzrost 5-6%. Rozwijają się kategorie wina importowanego, obserwujemy za to spadek sprzedaży win produkowanych w Polsce, według mnie jest to tendencja trwała. Wśród win importowanych najszybciej rośnie sprzedaż win z Bułgarii i Mołdawii, także z Hiszpanii, Chile i Argentyny, stabilna jest sprzedaż win z USA. Z kolei zmniejsza się sprzedaż win z Niemiec, Czech, Rumunii czy mniejszych krajów  "winiarskich" - dodaje menedżer.

Według danych GUS, import z Włoch do Polski jest numerem 1., mamy tutaj stabilny wzrost. Jeżeli chodzi o Francję, wina z kategorii premium czy value-for-money - czyli, powiedzmy, powyżej 20 zł - są bardzo stabilne, na pewno obniżyła się sprzedaż francuskich win tańszych - podsumowuje dyrektor Franczak.

Zapraszamy do oglądania materiałów video

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 7

 • 5
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (2)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~BYŁY... 2 ponad rok temu

  Słaba firma.... wystarczy zobaczyć opinie pracowników na gowork

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~mec 1 ponad rok temu

  Wiciu the best

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAWH Market Spółdzielnie_Halfpage_czerwiec-lipiec 2020
do góry strony