REKLAMAPRIM - KABANOS - BANER GŁÓWNY - (05.07 - 06.08.2019)

Firma Rekopol i sieć sklepów Biedronka zakończyły konkurs Ekopraktyki. Jury doceniło działania mające pozytywny wpływ na środowisko, oryginalne, użyteczne oraz najłatwiejsze w powszechnym zastosowaniu. W konkursie, który trwał od 23 października do 23 listopada br., zarejestrowało się ponad 600 uczestników, którzy przesłali blisko 400 różnych ekopraktyk. Jury wybrało 7 z nich, nagradzając je rowerami turystycznymi, crossowymi marki KROSS, model Evado 4.0.

REKLAMABIG InfoMonitor_belka w artykułach
Woreczki z firanek doskonale sprawdzają się w sklepie

Woreczki z firanek doskonale sprawdzają się w sklepie (Biedronka)

– Los naszego środowiska zależy m.in. od codziennych nawyków i decyzji każdego z nas. Dlatego niezmiernie cieszy nas duże zainteresowanie konkursem Ekopraktyki. Jury wybrało 7 najciekawszych i jednocześnie najprostszych w powszechnym zastosowaniu pomysłów. Wierzymy, że będą one inspiracją dla szerszego grona odbiorców – mówi Jakub Tyczkowski, prezes zarządu Rekopol Organizacja Odzysku Opakowań S.A., przewodniczący Kapituły Nagrody.

By wziąć udział w konkursie Ekopraktyki należało opisać jedną stosowaną przez siebie na co dzień ekopraktykę, która przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego. Głównym celem inicjatywy była popularyzacja właściwych zachowań ekologicznych.

Finałowe prace dotyczyły różnych obszarów, wśród nich były pomysły na przeciwdziałanie marnowaniu żywności. Nagrodzono sposób na przemyślane zakupy, które należy zaczynać od zaplanowania menu na cały tydzień i na jego podstawie przygotowania listy zakupów, oraz sposób na wykorzystywanie produktów, które aktualnie mamy w lodówce, także tych z upływającym terminem przydatności do spożycia.

Inna propozycja nagrodzona rowerem crossowym zachęcała do uprawiania ploggingu, czyli ekobiegania. Sposób ten łączy przyjemne z pożytecznym – w czasie joggingu zbieramy napotykane po drodze puszki, butelki czy papierki. Plogger zawsze ma więc przy sobie worek na śmieci, których niestety nie brakuje na ulicach, w parkach i lasach.

Finaliści konkursu Ekopraktyki dzielili się również pomysłami na oszczędności. By oszczędzać wodę wystarczy zbierać tę, którą spuszczamy z kranu do momentu aż popłynie ciepła (taką wodę można zbierać do butelki i np. podlewać nią kwiaty); zaoszczędzimy pieniądze – a przy okazji zmniejszymy ilość śmieci – gdy będziemy przecinać na pół każdą tubkę wydawałoby się już zużytego kosmetyku i wykorzystywać pozostałą w niej zawartość.

Z kolei oszczędzimy energię, a dzięki temu także pieniądze i czas, gdy będziemy odkurzać w rytmie slow – zamiast szybko, wielokrotnie przeciągać odkurzaczem w tę i z powrotem, należy bardzo wolno przesuwać ssawkę po podłodze, dając odkurzaczowi okazję, by pochwycił nawet najmniejszy pyłek.

Podczas zakupów warto zawsze mieć przy sobie nie tylko własne torby, oczywiście te wielokrotnego użytku, ale też woreczki na produkty na wagę. Woreczki można wykonać samemu np. z firanek. Są półprzezroczyste, więc dobrze widać produkty w środku, a dodatkowo są bardzo lekkie, więc nie dodają wagi do zakupów.

wpisz opis

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony