REKLAMAKORAL - Bracia Koral - Rożek - Baner Główny (od 29.05.2020 )

PRZEMYSŁ I PRODUCENCI

Napoje i piwo

 

13 sierpnia 2019, 14:37

Coca-Cola opublikowała dane dotyczące wpływu społeczno-ekonomicznego w Polsce w raporcie zrównoważonego rozwoju za 2018 rok. Przedstawiają one wyniki systemu firm Coca-Cola w Polsce oraz kierunki dalszego rozwoju portfolio i biznesu. Pokazują także efekty prowadzonych przez firmy programów, które pomagają w rozwiązaniu problemów środowiskowych i społecznych. 

REKLAMAPPH 2020 - PROMOCJA 25% - Belka w artykułach (kwiecień - maj 2020)

Wkład firm Coca-Cola w polskie PKB od lat systematycznie się zwiększa. W 2018 r. wyniósł on 2,95 mld zł, czyli o 35 mln więcej niż w 2016 r. Kwota ta stanowi 0,14% PKB Polski. Ponad 40% z niej, czyli 1,325 mld zł, stanowią podatki, które Coca-Cola rocznie odprowadza do budżetu państwa. 

– Polska to dla nas ważny rynek i nieustannie rozwijamy na nim swoją obecność. Aktualnie aż 92% produktów Coca-Cola sprzedawanych w Polsce jest produkowanych w tutejszych fabrykach, a 74 grosze z każdej złotówki wydanej na produkty Coca-Cola zostaje w kraju – mówi Jaak Mikkel, dyrektor generalny Coca-Cola Hellenic Bottling Company na Polskę i Kraje Bałtyckie.

– W naszych zakładach produkcyjnych nieustannie wprowadzamy innowacyjne rozwiązania, które mają na celu ograniczenie emisji CO2 i zużycia wody oraz energii elektrycznej w procesie produkcji. Robimy to, ponieważ chcemy prowadzić nasz biznes nie w sposób łatwy, lecz zrównoważony i właściwy – dodaje Mikkel.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (3)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Do mój_nick 3 9 miesięcy temu

  Słuszna uwaga, ale przecież nigdzie nie padło, że chodzi o CIT. Podatki czyli: 1. Podatek od nieruchomości, 2. VAT, 3. CIT, 4. Inne podatki, Pozycja 3 na pewno uwzględnia już optymalizację podatkową. Dziwię się, że ten socjalistyczny rząd nie chce zrobić z tym porządków. Wystarczyło by wprowadzić podatek obrotowy zamiast dochodowego. Wtedy znika optymalizacja podatkowa, znikają koszty więc od razu znika ich odliczanie i problem z kupowaniem kosztów. Kwota płaconych podatków wzrosłaby znacząco. A można wprowadzić podatek progresywny jak w przypadku podatku dochodowego od osób fizycznych gdzie mamy różne stawki w zależności od dochodu. Do obrotu rocznego: 1. 240.000 - 0,1% (albo wręcz zwolnienie z płacenia podatku), 2. 1.000.000 - 1,5%, 3. 5.000.000 - 2,5%, 4. Powyżej - 3,5% I oto w ten sposób największy płatnik Biedronka zapłaciłaby podatek x3. Inne firmy tak samo. A jak komuś "nie opłaca" się tu prowadzić biznesu to droga wolna. Tylko ile takich firm by było?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~mój_nick 2 9 miesięcy temu

  Ponad 40% z niej, czyli 1,325 mld zł, stanowią podatki, które Coca-Cola rocznie odprowadza do budżetu państwa. Co za bzdura. To by wywindowało Coca-Cola na czołowego płatnika CIT, a nie pamiętam, by się tam znaleźli. Zapewne wliczają PIT płacony przez swoich pracowników, albo i VAT od swojej sprzedaży :D

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~DR 1 9 miesięcy temu

  Czy ktoś oszacował koszty utylizacji odpadów opakowaniowych, które wprowadza Coca-cola na rynek i koszt leczenia chorób cywilizacyjnych związanych z konsumpcją jej wysoko słodzonych i solonych produktów coli?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMA
do góry strony