REKLAMARetail FMCG Congress - Banner Główny - lipiec 2020
Jeden ze sklepów Top Market, zrzeszonych w PGS

Jeden ze sklepów Top Market, zrzeszonych w PGS (By Mils90 - Praca własna, [CC BY-SA 4.0])

Polska Grupa Supermarketów rozszerza gamę produktów marek własnych (O! Dobre. Pewne. Twoje. i Spiżarnia Dworska) o produkty ekologiczne, sygnowane marką Włącz BIO. W pierwszej kolejności – jeszcze w bieżącym okresie przedświątecznym – do sklepów skupionych wokół Grupy trafią produkty mięsne oraz suche.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

Marka Włącz BIO to element strategii PGS na lata 2020-2022. Obecnie przygotowanych jest 40 produktów pochodzących od polskich certyfikowanych i zweryfikowanych producentów oraz dystrybutorów. Produkty Włącz BIO pojawią się w sklepach Grupy na przełomie 2019 i 2020 roku, a dostawy zapewniać będzie magazyn centralny. Jednocześnie Polska Grupa Supermarketów chce nawiązywać dalsze współprace z producentami żywności ekologicznej.

Zaprezentowany logotyp marki Włącz BIO, stylistycznie nawiązuje do nowej identyfikacji wizualnej Top Market, natomiast dwa odcienie zieleni odnoszą się bezpośrednio do proekologicznego charakteru marki.

W zeszłym roku światowy rynek produktów ekologicznych osiągnął wartość 90 mld Euro, z kolei wartość polskiego rynku szacowana jest już na ponad miliard złotych. W porównaniu do Europy Zachodniej, polski konsument wydaje ponad dziesięciokrotnie mniej na produkty z zielonym listkiem. Rynek ten ma jednak przed sobą dobre perspektywy, a jak przewidują eksperci, w ciągu najbliższych kilku lat sprzedaż produktów ekologicznych się potroi.

Rosnącą świadomość Polaków i zmieniające się trendy żywnościowe zamierza wykorzystać Polska Grupa Supermarketów, która dzięki własnej linii ekologicznej będzie mogła się poszczycić w przyszłym roku nawet 350 artykułami private label.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony