REKLAMAPRIM (KABANOS) - GRILL - Baner Główny (29.04-31.07.2020)
Sklep sieci drogerii Hebe

Sklep sieci drogerii Hebe (Jeronimo Martins / Biedronka)

Należąca do Grupy Jeronimo Martins, sieć drogerii Hebe chce otworzyć w 2020 r. ok. 50 nowych sklepów. Pedro Soares Dos Santos, prezes zarządu i CEO Grupy Jeronimo Martins poinformował, że placówki sieci powstaną nie tylko w Polsce, ale także Czechach i Słowacji.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

Pedro Soares Dos Santos, nie zdradził ile - z 50 planowanych placówek - zostanie otwartych na rynkach naszych południowych sąsiadów. Jednocześnie podkreślił, że wejście na te rynki było naturalnym krokiem ze względu na sąsiedztwo z Polską. Dodał, że w kontekście rozwoju e-sklepu Hebe, który prowadzi działalność transgraniczną, uruchomienie sklepów fizycznych w tych krajach będzie generowało synergie między tymi projektami. Już teraz w sklepie internetowym Hebe mogą kupować klienci z zagranicy.

Ekspansja na obu rynkach będzie wprowadzona w sposób organiczny.

Przypomnijmy, że sieć Hebe tworzyło na koniec grudnia 2019 r. 245 drogerii (w tym 21 drogerii z częścią apteczną) oraz 28 aptek.

Sprzedaż Hebe wyrażona w złotych wzrosła w minionym roku o 25,9 proc., a w samym czwartym kwartale o 24,6 proc. Z kolei sprzedaż porównywalna (like-for-like) wzrosła o 7,4 proc., a w ostatnim kwartale o 6 proc.

Z kolei sprzedaż sieci liczona w euro wyniosła na koniec ub.r. 259 mln w porównaniu z 207 mln euro rok wcześniej. W takim ujęciu poprawiła się o 24,9 proc. Jeronimo Martins przyznaje, że w osiągnięciu takiego rezultatu pomogły nie tylko nowe otwarcia, ale również rozpoczęcie sprzedaży przez internet.

W 2020 r. Grupa Jeronimo Martins zamierza uruchomić około 50 kolejnych placówek Hebe w ujęciu netto. Oznacza to, że sieć powinna dobić do około 320 punktów sprzedaży na koniec grudnia.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 5

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 2
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony