REKLAMAKORAL - Bracia Koral - Rożek - Baner Główny (06-10.04.2020)

(fot. materiały prasowe, Circle K)

Alimentation Couche-Tard, kanadyjski właściciel sieci stacji paliw Circle K, złożył ofertę przejęcia za 6 mld amerykańskich dolarów (8,8 mld dolarów australijskich) firmy Caltex Australia, czyli jednego z największych sprzedawców paliwa w Australii - donoszą lokalne media.

REKLAMA

W ubiegłym tygodniu Caltex zezwoliło ATD na rozpoczęcie procesu due diligence. Wcześniej Kanadyjczycy poinformowali, że złożyli swoją trzecią, a zarazem ostatnią ofertę przejęcia konkurenta - czytamy w "Insider Retail Australia". Poprzednia oferta, z grudnia 2019 r., wynosiła 8,6 mld dol. australijskich.

Z informacji podanych przez Bloomberga wynika, że oprócz Alimentation Couche-Tard, o przejęcie Caltex Australia walczy także konsorcjum składające się z brytyjskiej EG Group i Macquarie Group. Gdyby doszło do transakcji, najprawdopodobniej EG Group wchłonęłoby część detaliczną biznesu Calteksu, a Macquarie przejęłoby rafinerie spółki.

Caltex Australia notowane jest na giełdzie w Sydney. Dawniej głównym udziałowcem marki była Chevron Corporation, która wprowadziła markę Caltex do ponad 60 krajów regionu Azji i Pacyfiku, Bliskiego Wschodu i Południowej Afryki.

Ze względu na wyjście Chevron z akcjonariatu w 2016 r., stacje Caltex w Australii do grudnia 2022 r. muszą przejść rebranding. Jeśli firma nie zostanie sprzedana Alimentation Couche-Tard lub innemu inwestorowi, nowym brandem prawdopodobnie będzie Ampol.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 12

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 3
  OBOJĘTNY
 • 6
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMARetail FMCG Congress - Half Page - marzec-kwiecień 2020
do góry strony