REKLAMATZMO - Bella - Baner Główny (28.05- 11.06.2020)
Hadley Dean, prezes EPP

Hadley Dean, prezes EPP (Materiały prasowe EPP)

Spółka EPP opublikowała wyniki finansowe. Przychód operacyjny netto za I półrocze 2019 r. wzrósł o 8,5 proc. do poziomu 72 mln euro, a zysk do podziału wyniósł 52,7 mln euro. Zysk do podziału wzrósł o 9 proc., co umożliwia akcjonariuszom wypłatę dywidendy w wysokości 5,8 eurocentów na akcję.

REKLAMANutrend - MAGNESLIFE LIQUID - belka w artykułach (03-08.06.2020)

Zdaniem Hadley’a Deana, prezesa EPP, dobre wyniki spółki są rezultatem zwiększenia stanu posiadania i atrakcyjności portfolio nieruchomości komercyjnych, sprzedaży aktywów biurowych oraz wykorzystania kapitału ze zbycia nieruchomości do finansowania nowych inwestycji i wzmocnienia pozycji bilansowej.

W maju 2019 r. otwarto flagową inwestycję EPP, Galerię Młociny w Warszawie, w której spółka ma 70 proc. udziałów. Centrum handlowe o powierzchni 85 tys. mkw. znajduje się w pobliżu węzła komunikacyjnego, z którego corocznie korzysta 24 miliony osób, i jest debiutem EPP na atrakcyjnym stołecznym rynku.

– Pomimo zakazu handlu w niedzielę, zgodnie z oczekiwaniami, polscy konsumenci dostosowali się do tej zmiany, a odwiedzalność centrów handlowych EPP wzrosła o 2 proc. Co ważniejsze, sprzedaż w obiektach EPP zwiększyła się o 6 proc. – powiedział Hadley Dean.

Na wyniki EPP wpłynęły również inne transakcje. Do portfolio EPP dołączyło pięć nowych obiektów handlowych, w wyniku czego średnia powierzchnia najmu brutto przypadająca na każdy z obiektów wynosi obecnie niemal 40 tys. mkw. 

Galeria Młociny w Warszawie

Galeria Młociny w Warszawie (fot. materiały prasowe EPP)

Spółka nabyła drugą transzę nieruchomości portfolio M1 za kwotę 224 mln euro i zwiększyła powierzchnię najmu o kolejne 141 000 mkw. w Radomiu, Bytomiu, Częstochowie i Poznaniu. W czerwcu 2019 r. EPP zawiązał joint venture z Henderson Park, europejską platformą nieruchomości private equity, która przejęła od spółki 70 proc. udziałów w trzech projektach biurowych w Poznaniu, Łodzi i Krakowie. EPP zachował 30 proc. udziałów w aktywach i odpowiada za zarządzanie i asset management. Transakcja umożliwiła EPP dalsze zmniejszenie zaangażowania kapitałowego na rynku nieruchomości biurowych i koncentrację na nieruchomościach komercyjnych, a część przychodów ze sprzedaży wykorzystano do redukcji zadłużenia spółki.

W portfelu EPP znajdują się obecnie 24 centra handlowe o łącznej powierzchni 900 000 mkw., 6 wysokiej klasy lokalizacji biurowych o łącznej powierzchni 147 000 mkw. i będącym na etapie realizacji wielofunkcyjnym projektem Towarowa 22 w Warszawie. Udział powierzchni niewynajętej pozostaje poziomie poniżej 1 proc. 
 

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (8)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~alex 8 8 miesięcy temu

  mega plus za ogromny wybór restauracji :) sklepy tez fajne, ulubione sieciówki są wiec na pewno bede czesto odwiedzac

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~wata 7 8 miesięcy temu

  bo to trzeba przygotowac grubszy portfelini zeby tam jechac. Żeby patrzec to nie ma sensu.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~toto 6 8 miesięcy temu

  Ide chyba stestowac po robocie jakos w tym tgodniu.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~AsiaK 5 8 miesięcy temu

  @sake gdzie można tam dobrze zjeść? Polecisz coś?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ulka 4 8 miesięcy temu

  4f, HM, Zara, lepiej być nie może.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do Konserwatora Zabytków i innych organ 3 8 miesięcy temu

  Wszystko swietnie, przychody ważne. Tylko szkoda, że Młociny warszawskie straciły prawie doszczętnie charakter! W grudniu 2018 zniszczono w dobrym stanie willę przy ul. Dzierżoniowskiej 9. PINB zezwolił po uszkodzeniu rogu willi na jej zburzenie. Decyzja karygodna. Jednak bezczelni deweloperzy celowo przed Swiętami Bożego Narodzenia najczęsciej uszkodzą cos koparką by później przekupić łapówą albo zmusić do wyburzenia. Skandal. W ten sposób stracimy wiele zabytków, jednak ten teren jest o tyle ciekawy i malowniczy ze względu na walory przyrodnicze jak na obrzeża tak dużego miasta. W Anglii np. nie wolno niszczyć starych dzielnic, gdzie tworzy się parki chroniące i przyrodę i zabytki prawem. Żądać należy bezwzględnego nakazu odbudowy tej willi, wykorzystaniem materiały po rozbiórce. Tak trzeba zacząć działać, skoro tak bezwzględnie traktują zabytki. Nie widzę innego sposobu by zapobiegać niszczycielskim działaniom jak właśnie musowa odbudowa zabytku! Uratowac też trzeba inne wille.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~sake 2 8 miesięcy temu

  i jedzenie jest dobrze dobrane. bywam na obiedzie jak nie chce mi sie gotować.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~rupiuczka 1 9 miesięcy temu

  nic dziwnego, wszyscy gadają o Primarku :) Jeszcze nie byłam, tylko gadam, ale sie wybieram.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMA
do góry strony