REKLAMAKORAL - Lodowa Finezja - Baner Główny (czerwiec-lipiec 2018)
Hala sieci Selgros w Warszawie

Hala sieci Selgros w Warszawie (materiały własne)

Szwajcarska Grupa Coop, której częścią jest Transgourmet (właściciel Selgros Cash&Carry), opublikowała wyniki finansowe za rok finansowy 2016. Przychody ze sprzedaży hurtowej wyniosły 8,6 mld CHF netto, co oznacza wzrost aż o 14,5%. Jednak znaczna część tych wzrostów jest rezultatem akwizycji. Sprzedaż LfL wzrosła w tym samym okresie o 2,9%.

REKLAMABinaria (eMIXIT) - Belka w artykułach_v.1

Coop Group jest konglomeratem przedsiębiorstw działających w różnych branżach. Koncern m.in. prowadzi sprzedaż detaliczną – stacjonarną i online – oraz sprzedaż hurtową. Hurtowa część biznesu, którą zajmuje się Grupa Transgourmet, prowadzona jest także w Polsce w sieci Selgros.

Transgourmet Group wygenerowała w roku finansowym 2016 przychody ze sprzedaży hurtowej w wysokości 8,6 mld franków szwajcarskich netto. Wzrost sprzedaży LfL wyniósł 2,9%, a po uwzględnieniu akwizycji o 14,5%. Firma umocniła w ten sposób swoją pozycję drugiej największej sieci hurtowej cash&carry. Natomiast po przejęciu austriackiej sieci Transgourmet Österreich (poprzednio c+c Pfeiffer), Transgourmet stał się numerem 1. w Europie pod względem dostaw dla gastronomii.

Transgourmet to firma specjalizująca się w hurtowych dostawach dla hotelarstwa, gastronomii, firm cateringowych oraz ośrodków opieki społecznej. Jako kompleksowy dostawca oferuje szeroki asortyment towarów, obejmujący zarówno żywność, jak i pełne wyposażenie oraz urządzenia dla profesjonalnych kuchni i ośrodków zbiorowego żywienia.

W 2015 r. firma rozpoczęła działalność w Ożarowie Mazowieckim pod Warszawą, otwierając nowoczesne centrum logistyczno-magazynowe. W całej Europie firma obsługuje ponad 130 tysięcy klientów i zatrudnia ponad 9 tys. pracowników. Jedną z części holdingu jest sieć marketów hurtowych Selgros C&C.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony