REKLAMAHELIO - MASY - BANER GŁÓWNY (24.02 - 01.03.2020)

(Metro AG)

Niemiecki koncern handlowy Metro AG, do którego należy m.in. sieć hurtowni Makro C&C Polska podpisał dzisiaj umowę o strategicznym partnerstwie z chińskim gigantem Wumei Technology Group. Na podstawie umowy Wumei przejmie większościowy pakiet akcji w chińskim biznesie Merto. Niemiecki dystrybutor pozostawi sobie 20 proc. udziałów w spółce joint venture, która powstanie w po sfinalizowaniu umowy.

REKLAMANutrend - Belka w artykułach - Baner nr 1 (28.01 - 29.02.2020)

- Transakcja odzwierciedla dobre wyniki biznesowe i majątkowe Metro China. Jest to kolejny znaczący krok w strategii naszej firmy polegającej na uproszczeniu  portfolio i przekształceniu się w firmę skoncentrowaną na biznesie hurtowym i marce Metro, a także naszych głównych klientach HoReCa i detalistach - podkreśla Olaf Koch, CEO Metro AG

Według Metro wartość transakcji może wynieść ok miliarda euro. Obecni akcjonariusze mniejszościowi w Metro China zamierzają zbyć swoje 10 proc. udziałów w oddzielnym procesie.

Grupa oczekuje, że transakcja zostanie zamknięta najpóźniej w drugim kwartale roku kalendarzowego 2020. Należy podkreślić, że transakcja podlega ocenie urzędu antymonopolowego.

Sprzedaż udziałów w chińskim oddziale spowoduje, że firma Metro jeszcze mocniej skoncentruje się na działalności hurtowej. W wyniku transakcji klienci z sektora HoReCa i handlu będą stanowić około 70 proc. globalnej sprzedaży Metro. Uzyskane fundusze posłużą firmie do przyspieszenia wzrostu organicznego i rozwoju poprzez akwizycje.

Grupa Metro zainwestowała w Chinach w 1996. Jak zapewniają władze firmy spółka Metro Chiny jest rentowna i obsługuje obecnie 8 milionów klientów ze sprzedażą w wysokości 2,7 mld euro (dane za rok finansowy 2017/18). Obecnie firma ma w Chinach 97 sklepów. Aż 70 proc. ich sprzedaży generują firmy usługowe i biura.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony