REKLAMAPRIM (KABANOS) - GRILL - Baner Główny (29.04-31.07.2020)
EcorNaturaSi przejęło większościowy pakiet w Organic Farmie Zdrowia w 2016 r.

EcorNaturaSi przejęło większościowy pakiet w Organic Farmie Zdrowia w 2016 r. (fot. materiały prasowe)

Grupa EcorNaturaSi, większościowy akcjonariusz polskiej sieci Organic Farma Zdrowia, chce stworzyć europejskiego giganta na rynku sklepów z żywnością bio. Portal wiadomoscihandlowe.pl rozmawiał na ten temat ze Sławomirem Chłoniem, prezesem OFZ.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

- Nasz inwestor, włoska firma EcorNaturaSi, w tej chwili podobnie jak w Polsce zaczyna posiadać udziały w sieciach sklepów w różnych krajach. Są to Niemcy, Włochy, Szwajcaria, Słowenia, Chorwacja itd. Poszukuje tego typu sieci na terenie całej Europy, z myślą o budowie modelu "transeuropejskiej" sieci w przyszłości - tłumaczy Chłoń.

Prezes Organic Farmy Zdrowia ocenia, że jest to "bardzo interesujący" kierunek rozwojowy, który pozwala na osiągnięcie "niesamowicie dużej" dynamiki rozwoju. - Za parę lat będziemy już mówili o zupełnie innym tworze niż to, co jest w tej chwili - zauważa Chłoń.

Strategia EcorNaturaSi zakłada nie tyle budowanie nowych sieci z żywnością ekologiczną w kolejnych krajach, co przejmowanie już istniejących. - Oczywiście (inwestor - red.) daje know-how, daje finanse itd. na rozwój tych sieci, także w kierunku standaryzacji europejskiej, po to żeby w przyszłości można było mówić o europejskiej sieci sklepów, a nie pojedynczych sklepach w różnych krajach - tłumaczy prezes Organic Farmy Zdrowia.

Sławomir Chłoń na razie nie przesądza, czy docelowo wszystkie sklepy EcorNaturaSi przejdą rebranding w celu ujednolicenia szyldu na całym kontynencie. Szef OFZ nie wyklucza wariantu, w którym pozostaną różne marki, tyle że z elementami graficznymi w logotypie nawiązującymi do EcorNaturaSi, tak jak w przypadku polskiej OFZ.

- Tu chodzi też o lokalność, o to żeby polski klient czuł, że jest w polskim sklepie i że kupuje jak najwięcej polskich produktów od polskich sprzedawców - podkreśla Chłoń.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 5

 • 5
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAWH Market Spółdzielnie_Halfpage_czerwiec-lipiec 2020
do góry strony