REKLAMAMLEKOVITA - Życzenia 2020 - Baner Główny (10-13.04.2020)

HoReCa - rynek gastronomiczny

 

25 marca 2019, 14:48

Poza słomkami Otto Pompieri wprowadził jednorazowe sztućce, kubki i pudełka cateringowe

Poza słomkami Otto Pompieri wprowadził jednorazowe sztućce, kubki i pudełka cateringowe (Fot. materiały prasowe)

Należąca do restauratora Artura Jarczyńskiego restauracja Otto Pompieri przy pl. Bankowym w Warszawie wycofała plastikowe słomki. Zastąpiły je słomki papierowe.

REKLAMADOBROWOLSCY - Syty Wilk Pomaga - Belka w artykułąch (06.04 - 01.03.2020)

- Żyjemy w świecie wszechobecnego plastiku, zapominając, że produkty, których używamy na co dzień, mogą nas przeżyć o kilkaset lat. Przykładem są plastikowe słomki czy opakowania cateringowe. Przedmioty, z których korzystamy przez kilkadziesiąt minut, stają się poważnym problem dla środowiska naturalnego. Jako restauracja dbamy zarówno o naszych gości, jak i przykładamy dużą wagę do odpowiedzialności za naszą działalność – mówi Michał Ostrowski, menager restauracji Otto Pompieri.

Waściciel Otto Pompieri zamienił wszystkie słomki na papierowe. Wprowadził też jednorazowe sztućce, kubki i pudełka cateringowe. Są one wytwarzane z materiałów roślinnych i spełniają wszystkie międzynarodowe standardy dotyczące kompostowania. W październiku ubiegłego roku z plastikowych słomek zrezygnowano w należących do Jarczyńskiego restauracjach Jeff’s. Lokale tej marki działają w Warszawie, Krakowie i Katowicach.

Artur Jarczyński działa w gastronomii od 28 lat. Należą do niego takie marki lokali jak Der Elefant, Otto Pompieri, St Antonio, U Szwejka, Jeff`s, Shipudei Berek, Podwale Kompania Piwna, Pod Wawelem, Sukiennice, Podwale 25 oraz Bazyliszek.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMARetail FMCG Congress - Half Page - marzec-kwiecień 2020
do góry strony