REKLAMAPRIM (KABANOS) - GRILL - Baner Główny (29.04-31.07.2020)
Centrum Handlowe Posnania w Poznaniu

Centrum Handlowe Posnania w Poznaniu (fot. materiały prasowe)

Właściciele 133 nieruchomości zrzeszonych w Polskiej Radzie Centrów Handlowych w swoim oświadczeniu zwracają się bezpośrednio do wynajmujących powierzchnie i postulują o niepobieranie czynszu od początku przyszłego miesiąca.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

„Bezzwłocznie zrealizowaliśmy rozporządzenia wydane przez Ministerstwo Zdrowia i ograniczyliśmy działanie centrów handlowych do sklepów zaspokajających podstawowe potrzeby. Wszyscy operatorzy sektora centrów handlowych (najemcy, właściciele, kierownicy i usługodawcy, a także wszyscy ich pracownicy) rozumieją tę decyzję dotyczącą zdrowia publicznego. Wszystkie możliwe środki zostały wdrożone w celu zagwarantowania bezpiecznego dostępu do tych sklepów, które w centrach handlowych pozostały otwarte. Zadbaliśmy o to, aby dostęp ten był możliwy w jak najbezpieczniejszych warunkach dla klientów, a także pracowników przebywających w obiekcie” – piszą w swoim stanowisku przedstawiciele PRCH.

„W takiej sytuacji, która jest równoznaczna z niemal wirtualnym zaprzestaniem działalności, cały sektor jest mocno dotknięty; zalecamy wynajmującym odroczenie pobierania czynszów od 1 kwietnia i podczas całego zamknięcia rozważanego najemcy” – apeluje PRCH.

Środowisko wezwało jednocześnie polski rząd do natychmiastowego wdrożenia odpowiednich regulacji, które wesprą działalność centrów handlowych w Polsce.

Pod apelem podpisało się przedstawiciele i zarządcy 133 nieruchomości handlowo-rozrywkowych zrzeszonych w PRCH.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (2)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~AH 2 3 miesiące temu

  najważniejsze się porozumieć, wszyscy wiedzą że sytuacja jest wyjątkowa, można przecież odroczyć, przełożyć, zapłacić odsetki za czas korzystania z kapitału i dalej robić wspólnie interesy.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Najemca A 1 3 miesiące temuocena: 80% 

  Sorry, a co z marcem? To Wynajmujący nie zapewnił warunków gwarantujących takie korzystanie klientów z naszych sklepów, że rząd wydał decyzję o ich zamknięciu. Zamierzam proporcjonalnie zapłacić za marzec. Inaczej wypowiadam umowę, blokuje polecenie zapłaty i już wiem, że spotkam się w Sądzie. Nie zakładam przegranej a Wynajmujący bardzo straci wizerunkowo. Przecież wiadomo, że Galerie ułożą się z największymi, więc sytuacja nierównego traktowania w sytuacji nadzwyczajnej nie jest możliwa.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony