REKLAMADan Cake - Baner Główny (listopad-grudzień 2018)

(materiały prasowe)

Po ponad 50 latach partnerskiej współpracy między A.P. Moller-Maersk a Salling Foundation, podpisano umowę, zgodnie z którą do końca tego roku Salling stanie się jedynym właścicielem spółki Dansk Supermarked Group, która zarządza m.in. siecią 360 dyskontów Netto w Polsce.

REKLAMAMAURENT (EVEROAD) - belka w artykułach - I etap - (10-25.12.2018)

Jest to efekt podpisania umowy w sprawie przekazania przez A.P. Moller-Maersk pakietu 19 proc. akcji największego przedsiębiorstwa handlu detalicznego w Danii – Dansk Supermarked Group, dotychczasowemu współudziałowcowi, czyli Salling Foundation.

- Chciałbym podziękować A.P. Moller-Maersk za dotychczasową owocną współpracę opartą na partnerskich zasadach oraz ciągłe wspieranie naszych planów - mówi Jens Bjerg Sørensen, prezes Købmand Herman Sallings Fond (Salling Foundation to podmiot złożony z Købmand Herman Sallings Fond i Købmand Ferdinand Sallings Mindefond). - Dzięki tej współpracy, która trwała przez pięćdziesiąt lat, udało się nam stworzyć w Danii przedsiębiorstwo handlu detalicznego na światowym poziomie.

Celem Dansk Supermarked Group, do której należą sieci handlowe føtex, Bilka, Netto, Salling i Wupti.com, jest dalszy wzrost ekonomiczny, ze szczególnymi korzyściami dla klientów i pracowników. Prezes Dansk Supermarked Group, Per Bank, skomentował zmiany w następujący sposób:

- Dansk Supermarked Group nadal będzie prowadzić przedsiębiorstwo o solidnych podstawach finansowych, nastawione na długoterminowy wzrost wartości. Przejście na wyłączną własność fundacji otwiera przed nami nowe możliwości. Jesteśmy świadomi, zarówno naszych zobowiązań społecznych oraz możliwości zmieniania na lepsze codziennego życia naszych klientów, kontrahentów i społeczeństwa, w którym żyjemy.

Zyski Dansk Supermarked Group będą przeznaczane wyłącznie na dwa cele: inwestowanie w firmę, między innymi poprzez modernizację sklepów, poprawę obsługi klienta i oferowanie wysokiej jakości towarów w konkurencyjnych cenach, a także na darowizny dokonywane przez Salling Foundation. Warto zauważyć, że od 2012 roku, Salling Foundation przekazała 750 mln koron na wsparcie sztuki, kultury, sportu i innych celów dobroczynnych.

Umowa między A.P. Møller-Mærsk a F. Salling Invest A/S i F. Salling Holding A/S została zawarta 7 listopada 2017 roku. W 2014 roku strony przeniosły 49 proc. własności na spółki Sallinga, które obecnie otrzymały również możliwość przejęcia pozostałych 19 proc. akcji Dansk Supermarked Group. Ostateczne przeniesienie prawa własności oznacza zakończenie partnerskiej współpracy nawiązanej w 1964 roku, kiedy to Herman Salling, założyciel Dansk Supermarked Group, rozpoczął kooperację z A.P. Møller.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony