REKLAMAMarket Roku 2018 - baner główny

Niemal każde nowe osiedle mieszkaniowe w Polsce posiada lokale dla najemców komercyjnych. Jak tłumaczy w rozmowie z wiadomoscihandlowe.pl Jarosław Jędrzyński, ekspert portalu RynekPierwotny.pl, chętni na zajęcie takiego lokalu powinni uważnie przeanalizować ryzyka.

REKLAMAEC Alkohole - belka w artykułach - DRINCO II

(fot. materiały prasowe)

Jak tłumaczy Jarosław Jędrzyński, dziś już bardzo rzadko się zdarza, aby deweloper pozostawał właścicielem lokalu komercyjnego na wybudowanego przez siebie osiedlu mieszkaniowym. - Takie lokale są w normalnym trybie wystawiane na sprzedaż tak samo jak mieszkania. Następnie właściciel takiego lokalu albo sam go wykorzystuje w swej działalności gospodarczej albo wynajmuje innej osobie czy firmie - tłumaczy.

Potencjalni najemcy nie powinni także obawiać się standardu lokalu. - Pod działalność handlową artykułami spożywczymi nadaje się zdecydowana większość lokali komercyjnych oferowanych przez deweloperów - komentuje Jarosław Jędrzyński.

Warto także zwrócić uwagę na fakt, że dziś trudno sobie wyobrazić osiedle mieszkaniowe bez choćby jednego osiedlowego sklepiku z artykułami spożywczymi. - Jest to bodaj podstawowy punkt osiedlowej infrastruktury usługowo-handlowej - dodaje.

Choć bliskość klientów powinna zachęcać do otwierania takiego przedsięwzięcia, to każda nowa inwestycja niesie ze sobą większe ryzyko. - Nowe punkty handlowe mają to siebie, że obciążone są większym ryzykiem dla najemcy. Nikt bowiem wcześniej w nich nie działał, nie wiadomo jakie będą miały powodzenie, jak dużo klientów będą w stanie przyciągnąć, jak będzie wyglądał ruch pieszy w najbliższej okolicy - wylicza.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 7

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 3
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony
"