REKLAMAATLANTA POLAND - BAKAL - ŚWIĘTA - BANER GŁÓWNY (GRUDZIEŃ 2019)

(fot. pixabay.com)

Notowania w Europie są w większości na minusie, na rynki powróciły obawy o eskalacje konfliktu handlowego, po tym jak prezydent Trump powiedział, że może podnieść cła na chińskie towary – czytamy w serwisie pb.pl.

REKLAMAStoisko mięsne - belka w artykuła (14.11.-31.12.2019)

Jak podaje portal pb.pl, notowania Ericssona spadają o 5,5 proc., firma podała, że skorygowany zysk operacyjny w II kw. wyniósł 3,9 mld koron, wobec oczekiwanych 4,4 mld koron.

Swedbank zniżkuje o 5,5 proc. - szwedzki pożyczkodawca obniżył dywidendę w obliczu niepewności związanych ze skandalem dotyczącym prania brudnych pieniędzy w bałtyckich i nordyckich bankach.

Akcje Orphan Biovitrum idą w górę o 13 proc. - firma opublikowała prognozę na wzrost całorocznego zysku i wzrost sprzedaży.

Walory Swatch Group rosną o 4,1 proc. po tym, jak firma podała, że zysk operacyjny w I połowie roku wyniósł 547 mln franków vs konsensus 534 mln franków. W Azji, Nikkei spadł o 0,31 proc., a w Chinach SCI idzie w dół o 0,2 proc. Kontrakty na indeksy w USA są w przedziale od +0,12 proc. do +0,22 proc.

Dolar osłabia się o 0,03 proc. wobec koszyka walut do 97,36 pkt. Eurodolar idzie w dół o 0,01 proc. do 1,1212. Kwotowanie USD/JPY spada o 0,01 proc. do 108,26. Kurs funta zniżkuje o 0,19 proc. wobec dolara do 1,2394, najniżej od kwietnia 2017 r.

Prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell powiedział, że Fed „cierpliwie monitoruje” ryzyka dla perspektyw wzrostu PKB w USA i „podejmie odpowiednie działania, by podtrzymać ekspansję gospodarczą”.

„Biorąc pod uwagę tylko inflację, czułbym się pewnie, argumentując za kilkoma obniżkami stóp procentowych przez końcem roku” – powiedział z kolei w wywiadzie dla CNBC szef chicagowskiego oddziału Fed, Charles Evans.

Te wystąpienia potwierdzają oczekiwania inwestorów, że na najbliższym posiedzeniu Federalnego Komitetu Otwartego Rynku pod koniec lipca, dojdzie od obniżki stóp procentowych przynajmniej o 25 pb.

„Fed obawia się ryzyka związanego z globalnym wzrostem i słabych inwestycji przemysłowych i biznesowych, dlatego uważa, że obniżka stóp jest odpowiednia” – skomentowała Michelle Girard, główna ekonomistka ds. USA w NatWest Markets.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony