REKLAMAATLANTA POLAND - BAKAL - ŚWIĘTA - BANER GŁÓWNY (GRUDZIEŃ 2019)

(wiadomoscihandlowe.pl /PJ)

Kiedy z sieci Biedronka wyciekły nagrania, na których prezydent Aleksandra Dulkiewicz kupuje wódkę i colę, Jeronimo Martins złożyło do prokuratury wniosek o wyjaśnienie, jak do tego doszło. Za opublikowanie nagrania przeprosił dziennikarz, który film udostępnił w internecie. Teraz poseł PiS Kacper Płażyński przekonuje, że to próba uciszenia dziennikarza i interweniuje u prokuratora krajowego, żeby zajął się tą sprawą.

REKLAMAIteCom - Przepisomat (Święta) - Belka w artykułach (01-10.12.2019)

Kacper Płażyński chce, by sprawie dziennikarza Radia Gdańsk przyjrzał się prokurator krajowy. Jego zdaniem Maciej Naskręt nie złamał prawa publikując film, na którym prezydent Gdańska w towarzystwie ochroniarzy robi zakupy w jednej z gdańskich Biedronek.

Prokuratura rejonowa sprawdza, czy mogło dojść do naruszenia art. 107 Ustawy o ochronie danych osobowych dotyczącego nieuprawnionego przetwarzania danych osobowych. Poseł PiS twierdzi, że do takiego naruszenia nie doszło, bo przepisy RODO nie dotyczą funkcjonariuszy publicznych i osób publicznych. Poseł tłumaczy, że skoro Dulkiewicz została nagrana z ochroniarzami, była w trakcie wykonywania służbowych obowiązków, więc nie ma mowy o naruszeniu przepisów RODO.

Płażyński tłumaczy, że wystosował w tej sprawie pismo do prokuratora krajowego, bo jego zdaniem jest to przykład kneblowania ust dziennikarzowi.

- Właściciel sieci handlowej, z której pochodzi nagranie, nie miał wątpliwości co do naruszenia mojego prawa do prywatności, przeprosił mnie na piśmie za zaistniałą sytuację i poinformował o złożeniu przez siebie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa oraz zgłoszeniu naruszenia do Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Podobne przeprosiny otrzymałam również od firmy ochroniarskiej odpowiedzialnej za monitoring w sklepie – tłumaczyła w oświadczeniu prezydent Gdańska. Za swoją publikację przeprosił także dziennikarz, który wpis razem z wideo umieścił na Twitterze.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony