REKLAMAeFRESH - SELENA nr 3 - Baner Główny (14-21.11.2018)
Na zdj. kino Helios w centrum handlowym Posnania

Na zdj. kino Helios w centrum handlowym Posnania (fot. Rzuwig/Wikimedia Commons, na lic. CC BY-SA 3.0)

Spółka Helios SA, operator kin wchodzący w skład Grupy Agora ("Gazeta Wyborcza"), złożyła wspólnie z dwoma osobami fizycznymi w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów wniosek o utworzenie nowego przedsiębiorcy. Podmioty chcą wspólnie rozwijać sieć gastronomiczną.

- Zgłaszana transakcja dotyczy utworzenia wspólnego przedsiębiorcy przez Helios S.A. z siedzibą w Łodzi oraz dwóch przedsiębiorców będących osobami fizycznymi. Helios S.A. prowadzi sieć kin w Polsce. Osoby fizyczne prowadzą działalność w zakresie doradztwa - czytamy w komunikacie opublikowanym przez UOKiK.

Celem utworzenia wspólnego przedsiębiorcy jest stworzenie koncepcji, prowadzenie oraz rozwijanie w Polsce nowej sieci gastronomicznej. Wniosek wpłynął do UOKiK 22 grudnia 2017 r.

Już wcześniej Agora w komunikacie informowała, że Helios podpisał list intencyjny z dwiema osobami fizycznymi w celu założenia spółki zajmującej się rozwijaniem i prowadzeniem sieci lokali gastronomicznych m.in. w segmencie "fast casual".

Przypomnijmy, że w kinach Helios funkcjonują obecnie kawiarnie Helios Cafe. Być może będą one rozwijane jako osobna sieć, niezależna od kin. Informacje ujawnione we wniosku do UOKiK tego nie precyzują.

W kawiarniach Helios Cafe nabyć można m.in. kawy mrożone, kawy z lodami, napoje lodowe, ciasta, napoje chłodzące, słodycze, soki, lody i desery lodowe.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony