REKLAMARetail FMCG Congress - Banner Główny - lipiec 2020

(fot. mat. pras.)

Państwowa Inspekcja Pracy przeprowadziła kontrole w sklepach Media Expert. Inspektorzy stwierdzili szereg nieprawidłowości w zakresie przestrzegania przepisów prawa pracy – podaje „Tygodnik Solidarność”.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

W raporcie PIP cytowanym przez „Tygodnik Solidarność” czytamy, że pracownikom Media Expert nie są udzielane zaległe urlopy wypoczynkowe do końca września następnego roku kalendarzowego, czym naruszono art. 168 Kodeksu pracy.

Kontrole wykazały także nieprawidłowości dotyczące prowadzenia akt osobowych pracowników, dopuszczania pracowników do pracy bez aktualnych zaświadczeń lekarskich stwierdzających brak przeciwwskazań do pracy na określonym stanowisku, oraz nieprzekazywania pracownikom na piśmie umów o pracę przed rozpoczęciem przez nich pracy.

W „Tygodniku Solidarność” czytamy, że inspektorzy stwierdzili również liczne nieprawidłowości dotyczące takich zagadnień jak: obowiązek zapewnienia pracownikom odzieży roboczej, stosowanie właściwego oświetlenia na poszczególnych stanowiskach pracy, czy przestrzeganie przepisów dotyczących transportu wewnątrzzakładowego, magazynowania oraz dotyczących dróg ewakuacyjnych.

Więcej na tysol.pl

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 46

 • 21
  BARDZO PRZYDATNY
 • 6
  PRZYDATNY
 • 9
  OBOJĘTNY
 • 10
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (7)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Marian 7 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Niech dalej wydają miliony na durną reklamę od lat a prawo pracy mają w d... Dobrze że ktoś ich sprowadza na ziemię

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Krzysztof Kolumb 6 6 miesięcy temuocena: 50% 

  To z paskami to akurat nie prawda. Są dostępne na portalu pracowniczym. Reszta kontroli to niestety dużo prawdy. Szczególnie przepadające po 3 latach dni urlopu zaległego, którego nie ma kiedy wykorzystać.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Marco Polo 5 6 miesięcy temuocena: 0% 

  Czemu mnie to nie dziwi. Jak pracowałem w media ekspert, na szczęście tylko 3 miesiące, to nawet pasków z wypłaty nie było. Gdy o to spytałem to mnie kierownik wysmiał.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wojtek 4 6 miesięcy temuocena: 50% 

  Mex to (komentarz niezgodny z regulaminem forum). Tak jak reszta elektromarketów. Robiłem. Współczuję reszcie, która tam zostala. Wyniki, wyniki, wyniki - po trupach do celu.

  Edytowany: 6 miesięcy temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Don Pedro Rodriguez 3 6 miesięcy temuocena: 0% 

  Odwiedźcie Centrum dystrybucji Łódź tam to dopiero się za głowę złapiecie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mm27 2 6 miesięcy temuocena: 0% 

  I bardzo bardzo. Mnie te dziady okradły na cenie sprzętu RTV o 1000 złotych. Napisałem reklamacje i mnie olali. Więcej tam nie kupię. I ostrzegam wszystkich przed media expert.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pracownik 1 6 miesięcy temuocena: 40% 

  Wkoncu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMA
do góry strony