REKLAMAATLANTA POLAND (BAKAL) - Baner Główny (marzec 2019)

(fot. materiały własne)

Rodzina Tarczyńskich, jeśli chce przejąć spółkę Tarczyński, będzie musiała wyłożyć więcej pieniędzy, niż początkowo zakładała - pisze money.pl. Fundusze nie chcą zgodzić się na oferowaną w wezwaniu cenę.

REKLAMATargi w Krakowie - Belka w artykułach (marzec)

Przypomnijmy, w pierwotnym wezwaniu rodzina Tarczyńskich chciała zapłacić za jedną akcję 10,5 zł. Łączna wartość przejęcia wyniosłaby więc 38 mln złotych. Tak się jednak nie stanie, bo ze względu na presję funduszy emerytalnych, Tarczyńscy podnieśli cenę do 12,6 zł za akcję. Wartość wezwania osiągnęła więc poziom nawet 46 mln złotych.

Są jednak małe szanse na to, by Tarczyńscy pozyskali akcje własnej firmy po tej cenie. Akcjonariusze spółki we wspólnym oświadczeniu napisali, że podwyższona cena również nie odzwierciedla wartości godziwej akcji firmy. W związku z tym żaden z nich nie odpowie na wezwanie po wskazanej cenie. 

Według money.pl, OFE mogą chcieć za jedną akcję nawet powyżej 15 złotych. Oznacza to, że Tarczyńscy za wezwanie musieliby zapłacić nawet 90 mln złotych.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony