REKLAMAPRIM (KABANOS) - GRILL - Baner Główny (29.04-31.07.2020)

PRAWO I FINANSE

prawo i finanse w handlu

 

3 września 2019, 12:36

(Flickr/Diann Bayes)

W przyszłym roku zapłacimy wyższe składki ZUS. Wzrosną koszty pracy nie tylko dużych pracodawców, którzy teraz muszą i tak podwyższać pensje pracownikom, aby zatrzymać ich na stanowiskach i rekrutować nowych. Prezes Polskiej Grupy Supermarketów wskazuje, że rosnące koszty to przede wszystkim kłopot dla drobnego handlu.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

- Przyszłoroczny podstawowy obowiązek, który wyniesie aż 1445 zł miesięcznie, nie tylko ograniczy, ale też lecz zmusi do zamknięcia tysiące prowadzących małe, lokalne sklepy spożywcze, czyli jedyne źródło utrzymania dla małych i średnich rodzin – zwraca uwagę Michał Sadecki, prezes Polskiej Grupy Supermarketów w rozmowie z „Pulsem Biznesu”.

Oprócz podwyższonych składek ZUS wskazuje także na inne problemy małych i średnich przedsiębiorców prowadzących handel. To m.in. rosnące koszty pracy, brak handlu w niedzielę, a także rosnące koszty prądu i energii, co powoduje, że ich sytuacja finansowa jest coraz gorsza.

Prezes jest zdania, że każdy przedsiębiorca powinien mieć wybór w opłacaniu składek a najbardziej sprawiedliwym rozwiązaniem byłoby płacenie składek proporcjonalnych do przychodu lub ryczałtowych. Podstawa wymiaru składek powinna być zdaniem PSG powiązana z podstawą opodatkowania.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony