REKLAMAOKI drukarnia - baner główny grudzień_styczeń 2018/2019

((fot. Pixabay/CC0))

Prezerwatywy, okulary przeciwsłoneczne czy niektóre suplementy diety zostaną objęte wyższą stawką podatku VAT - pisze Puls Biznesu.

REKLAMAKongres Mięsny 2019 - belka w artykułach (styczeń 2019)

Do tej pory produkty były objęte 8 proc. VAT-em. Już niedługo to się zmieni. Rząd na posiedzeniu przyjął projekt nowelizacji ustawy, która podwyższy stawkę VAT do 23 proc. Zmianie nie ulegnie jedynie podatek, którym objęte są smoczki dla dzieci.

Polska musi wdrożyć odpowiednie przepisy, aby zrealizować wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej sprzed dwóch lat. Jak przypomina "PB", TSUE stwierdził wówczas, iż Polska łamie unijną dyrektywę, utrzymując preferencyjną stawkę VAT na niektóre produkty, które nie są wyrobami medycznymi ani farmaceutycznymi.

"PB" zauważa, że rząd podobne zmiany w prawie chciał wprowadzić już w ubiegłym roku. Wtedy Rada Ministrów z tych zamiarów się jednak wycofała.

Ustawa ma być przyjęta już na najbliższym posiedzeniu Sejmu. 

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (2)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
do góry strony