REKLAMAMLEKOVITA - Wypasione 2020 - Baner Główny (01-10.06.2020)
Strona 2 z 2
REKLAMAFPP/CALPE_belka w artykulach_28.05-04.06.

(fot. materiały prasowe, zdjęcie ilustracyjne)

Ekspertka wskazuje jako przykład Lublin, który w 2020 roku, dzięki ukończeniu budowy drogi ekspresowej S17 zyska szybkie połączenie z Warszawą, czy Częstochowę, której sytuację komunikacyjną poprawi w następnych latach ukończenie budowy obwodnicy miasta, będącej częścią autostrady A1. - Silnie rozwinie się zachodnia część kraju, gdzie powierzchni poszukują między innymi niemieckie firmy, które w ten sposób chcą obniżyć koszty wynajmu i siły roboczej. Sytuację komunikacyjną Pomorza poprawi natomiast budowa trasy S6 - zapewnia przedstawicielka BNP Paribas Real Estate.

A co może przeszkodzić w dalszym rozwoju rynku magazynowego w Polsce? Martyna Kajka za kluczową barierę uważa niedobór siły roboczej i ciekawych, dużych terenów inwestycyjnych. - W czerwcu 2019 stopa bezrobocia rejestrowanego w Polsce wynosiła 5,3 proc. To zbyt mało, aby utrzymać dotychczasowe tempo rozwoju branży nawet przy założeniu, że praca w tym sektorze staje się z roku na rok coraz bardziej zautomatyzowana - zauważa ekspertka. Jako receptę Kajka proponuje opracowanie polityki migracyjnej ułatwiającej zatrudnienie cudzoziemców.

Konkurencja wśród głównych deweloperów na rynku i coraz mniejsza podaż interesujących działek w głównych klastrach oddziałują na wzrost cen gruntów. Niedobory gruntów na wiodących rynkach powodują też, że wydłuża się proces planowania parków logistycznych i przygotowania nowych inwestycji - zauważa Martyna Kajka.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony