REKLAMAKORAL - Baner Główny - Rożek Duo (19-24.05.2019)
W sklepach należących do spółki X5 działa już 1,7 tys. takich punktów odbioru, większość z nich jest podłączona do sieci PickPoint

W sklepach należących do spółki X5 działa już 1,7 tys. takich punktów odbioru, większość z nich jest podłączona do sieci PickPoint (fot. materiały prasowe)

X5 Retail Group romansuje z e-commerce. Do końca tego roku w sklepach wiodącego rosyjskiego detalisty będzie działać kolejne 1,5 tys. automatów pocztowych.

REKLAMAKongres Rynku FMCG - Belka w artykułach (kwiecień - maj 2019)

Realizacja tych planów będzie możliwa dzięki partnerstwu X5 Retail Group i firmy PickPoint, w ramach którego powstała spółka zajmująca się budową sieci automatów pocztowych. Jak powiedział dyrektor ds. rozwoju biznesów strategicznych X5 Igor Pletniew, współpraca z tym operatorem zapewni firmie przyspieszenie rozwoju sieci odbioru przesyłek w sklepach.

Generalny dyrektor PickPoint Nadieżda Romanowa dodała z kolei, że celem utworzonej spółki jest poszerzenie infrastruktury logistycznej rosyjskiego e-commerce.

Przeczytaj także: Rosyjskie X5 Retail Group wyprzedzi wkrótce sieci Metro i Tesco

„Tworzymy nowy system logistyczny, dzięki któremu konsumenci mogą złożyć zamówienie w każdym e-sklepie z opcją odbioru w wybranym automacie pocztowym” – skomentowała Nadieżda Romanowa.

Obecnie w sklepach należących do spółki X5 działa już 1,7 tys. takich punktów odbioru, większość z nich jest podłączona do sieci PickPoint. Od uruchomienia pierwszego automatu pocztowego w czerwcu 2018 roku zlokalizowanych w sklepach X5 wydano ponad 300 tys. paczek.

kolei w całej sieci PickPoint działa 5,5 tys. punktów odbioru w ponad 540 rosyjskich miast. Z firmą współpracuje około 5,5 tys. sklepów internetowych. Liczba zamówień dostarczonych za pośrednictwem tej sieci w ub.r. wyniosła 10,5 mln.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 3

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony