REKLAMASegafredo Selezione - banner główny (30.03-05.04)

(fot. Czytelnik)

W sklepach Żabka w całej Polsce w końcu ruszył montaż płyt pleksi osłaniających kasjerów od klientów. 

REKLAMANutrend - Belka w artykułach - Baner nr 2 (16.03 - 16.04.2020)

Na Mokotowie, Ursynoewi, Woli i Żoliborzu w sklepach Żabka zawisły dziś panele z płyt pleksi ochraniające i osłaniające sprzedawców od klientów. Nie tylko w Warszawie, ale w całej Polsce ruszył dziś montaż osłon.

Sklepy Żabki są otwarte, w ciągu dnia pracy ekipy montujące najpierw wymierzają wysokość, na jakiej płyty powinny zawisnąć, a potem sprawnie wstawiają drabiny, wywiercają dwa otwory w suficie, montują haki, a na nich, na metalowych linkach lub łańcuchach zawieszają osłony.

Większość pracowników Żabek – choć nie wszyscy - pracuje już w rękawiczkach. W sklepach osoby powyżej 60. roku życia zastąpili młodsi pracownicy. Podobnie dzieje się w sklepach Biedronki i Lidla. Drzwi do wielu sklepów są otwarte z powodu wyższych temperatur. Zresztą warto wietrzyć pomieszczenia zamiast używać klimatyzacji, bo może to także zapobiec roznoszeniu się wirusa. Przed sklepami widać pracowników, którzy w trakcie montażu ucinają sobie krótką przerwę z telefonem lub papierosem.

Na półkach nie brakuje asortymentu, choć sklepy pracują nieco krócej, wyglądają i są zatowarowane tak, jak zwykle. Centrala firmy podjęła decyzję o zaopatrzeniu sklepów w środki zapobiegające rozprzestrzenianiu koronawirusa oraz wprowadziła kilka zmian.

Operator nieodpłatnie przekazuje franczyzobiorcom środki dezynfekujące oraz rękawiczki. Wprowadził też instrukcję umożliwiającą franczyzobiorcom określanie liczby osób przebywających w jednym czasie w sklepie.Podjęto decyzję, że gorące napoje i przekąski dostępne w Żabka Café sprzedawane będą jedynie na wynos. W sklepach montowane jest dodatkowe wyposażenie w formie przegrody pleksi, które umożliwia dodatkową ochronę i oddziela kasjerów od klientów.Franczyzobiorcy otrzymali pakiet informacji, obejmujący m.in. plakaty i ulotki dla klientów, odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania czy kontakty do Wojewódzkich i Powiatowych Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych.Wstrzymano dostawy realizowane bezpośrednio i związane z przemieszczaniem się osób z regionów objętych rekomendacją wstrzymania podróży przez Główny Inspektorat Sanitarny. Dostosowano też funkcjonowanie sklepów do rekomendacji Ministerstwa Rozwoju i Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

*Po opublikowaniu artykułu sieć Żabka poinformowała naszą redakcję, że płyty ochronne montowane były już od ubiegłego tygodnia. Od wtorku 10 marca odwiedziłam sklepy sieci w centrum Warszawy, na Woli, Żoliborzu oraz na Ochocie. Łącznie było to 7 obiektów tej sieci i nigdzie takich osłon nie widziałam.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 8

 • 6
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (9)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Dark 9 12 dni temu

  Już montują? Wszystkie sieci mają dawno zamontowane.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jancio 8 13 dni temuocena: 67% 

  Jaka jest taka jest......ale faktycznie dozbraja. Na prowincji pleksy są!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Radio 7 13 dni temuocena: 50% 

  Radio Lublin - Cisza w eterze 5.03.2020. O problemach franczyzobiorców, dla zainteresowanych tematem. Pozdrawiam.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kasjer 6 13 dni temuocena: 83% 

  Jestem bardzo zadowolony z reakcji centrali na obecną sytuację. Oczywiście najlepiej jest narzekać. Czy inne sieci w raki sposób chronią pracowników? Nie widziałem takich osłon w Biedronce czy Lidlu, rękawiczek też nie, a my nawet płyn dostaliśmy. Spójrzmy na to z innej strony. Nasz pracodawca to Franczyzobiorca a o nas dba centrala chociaż to jie ich obowiązek. Co nam dało państwo????

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Precz z żabką 5 13 dni temuocena: 40% 

  Parodia z koronawirusa

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~10 4 14 dni temuocena: 17% 

  U nich musi być sklep otwarty czy jest korona wirus czy go nie ma.A te pleksy nic nie pomogaja.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Magda w 3 14 dni temuocena: 57% 

  Ludzie co to da ja pracuje w zabce owszem wczoraj dopiero u nas to zamontowali zielona gora. Obslugujemy totolotka gdzie nie ma pleksy i co tam nic. Dokladamy towary gdzie mamy stycznosc z klientem tam nie parsknie nie kichnie na nas. Sklepy mniejsze powinny przez okienko sprzedawac robi sie

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Karolina 2 14 dni temuocena: 86% 

  Mam nadzieję,że takie środki ostrożności zostaną na zawsze. My cale Zycie powinniśmy tak funkcjonować.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~1 1 14 dni temuocena: 43% 

  Byłem też w kilku żabkach i nie widziałem żadnej ochrony z pleksi dla kasjerów.

  oceń komentarz
REKLAMARetail FMCG Congress - Half Page - marzec-kwiecień 2020
do góry strony