REKLAMAKORAL - Bracia Koral - Rożek - Baner Główny (06-10.04.2020)
Grzegorz Kurdziel, wiceprezes ds. sprzedaży w Poczcie Polskiej

Grzegorz Kurdziel, wiceprezes ds. sprzedaży w Poczcie Polskiej (fot. materiały prasowe, Poczta Polska)

Klienci coraz częściej odbierają paczki nadawane za pośrednictwem Poczty Polskiej w sklepach sieci Żabka. Operator pocztowy liczy na to, że w tym roku wzrost liczby odbiorów zamówień w tym modelu wyniesie minimum 50 proc. - deklaruje w rozmowie z portalem wiadomoscihandlowe.pl Grzegorz Kurdziel, wiceprezes Poczty Polskiej.

REKLAMA

Wiosną ubiegłego roku Żabka i Poczta Polska zapowiadały, że chcą w 2019 r. przekroczyć granicę 6 mln przesyłek Poczty odebranych w sklepach sieci. Czy to się udało?

Mogę z radością powiedzieć, że tak, udało się. W sumie w sklepach Żabki odebrano ponad 6,5 mln przesyłek dostarczonych za naszym pośrednictwem. Wzrost był imponujący, ale dopiero w ubiegłym roku zakończyliśmy proces udostępnienia usługi Odbiór w Punkcie w całej sieci Żabka.

Jednocześnie muszę podkreślić, że o ile dynamika jest na pewno najwyższa w Żabce, to placówki pocztowe są nadal liderem w tym obszarze.

Wynika to z tego, że Żabki są po prostu mniejsze, a raczej mają mniej miejsca na przesyłki pocztowe…

To jeden z powodów, ale to nie jest problemem, ponieważ większość przesyłek dostarczanych do Żabek jest odbierana przez klientów w tym samym dniu. Tym samym sklep nie potrzebuje dużego magazynu, aby przechowywać paczki. Oczywiście staje się to wyzwaniem w trakcie pików świątecznych, gdy paczka musi zostać przekierowana do innego punktu odbioru, bo w sklepie, który najbardziej odpowiada klientowi nie ma po prostu miejsca. Nie zdarzało się to jednak często.

W 2020 r. Żabka otworzy kolejnych kilkaset sklepów. To daje szansę na dalszy mocny wzrost. Jaki jest plan rozwoju współpracy na ten rok?

W tym roku mamy kolejny ambitny plan, jeśli chodzi o współpracę z Żabką. Planujemy wzrost liczby odbiorów paczek przez naszych klientów w sieci Żabka na poziomie co najmniej 50% w stosunku do roku ubiegłego.

Jak wyglądają perspektywy współpracy z Żabką na kolejne lata? W jakich obszarach?

W roku 2020 i latach następnych planujemy rozwój współpracy z siecią sklepów Żabka w obszarze obsługi polskiego eCommerce, rozwój i doskonalenie technologii obsługi paczek, zwiększać będziemy liczbę punktów odbioru paczek naszych klientów wraz ze wzrostem liczby sklepów do poziomu ponad 6 tysięcy w tym roku.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 3

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAPPH 2020 - PROMOCJA 25% - Half Page (kwiecień - maj 2020)
do góry strony