REKLAMAPOLOmarket - baner główny (21.02.-22.03.2020)

(fot. wiadomoscihandlowe.pl)

Sieć Żabka przekroczyła kolejną granicę sklepów - liczy już ponad 5500 sklepów. Spośród tego ok. 3500 placówek działa w najnowszym koncepcie, określanym mianem Żabka Galaxy.

REKLAMAPREMIUM ROSA - Belka w artykułach - 19.02. - 04.03

Sklepy Żabka prowadzone są przez 3700 franczyzobiorców, co oznacza, że na jednego franczyzobiorcę przypada średnio ok. 1,5 sklepu.

Przypomnijmy, że Żabka wkroczyła w 2019 rok z liczbą ok. 5400 sklepów i założyła sobie otwarcie co najmniej 600 kolejnych placówek do końca grudnia. To oznacza, że zanim skończy się rok, Żabka najprawdopodobniej przebije kolejną granicę - 6000 sklepów.

Jednym z priorytetów sieci na ten rok jest nie tylko podtrzymanie tempa ekspansji liczebnej, ale także modernizowanie starych Żabek. Wiele starszych sklepów sieci wciąż czeka na gruntowny remodeling oraz na wprowadzenie do asortymentu części produktów, które sprzedawane są tylko w Żabkach Galaxy.

Plany rozwoju sieci kontrolowanej przez amerykański fundusz CVC są jednak znacznie śmielsze. Tomasz Suchański, prezes spółki Żabka Polska oszacował w minionym roku w rozmowie z portalem wiadomoscihandlowe.pl, że potencjał firmy sięga nawet 10-10,5 tys. sklepów w naszym kraju. To prognoza bardziej ambitna od tej udzielonej przez poprzedni zarząd firmy - mowa była wtedy "jedynie" o 9 tys. Żabek.

Sklepy Żabka odwiedzane są codziennie przez 2 mln klientów. Firma chwali się też, że 12 mln Polaków mieszka w odległości nie większej niż 300 metrów od najbliższej Żabki.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (2)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Marek 2 10 miesięcy temu

  Najwyrazniej oplacalny biznes z ta ich franczyza...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Smutne Statystyki 1 10 miesięcy temuocena: 50% 

  2 mln klientów żabki - 2 mln Polaków których codziennie suszy.....

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony