REKLAMAKORAL - Bracia Koral - Rożek - Baner Główny (od 29.05.2020 )

HANDEL I DYSTRYBUCJA

krajowe sieci handlowe

 

23 października 2019, 15:27

(for. materiały prasowe)

Żabka Polska w lipcu przeprowadziła nabór studentów, którzy będą mieli szansę połączyć studia z trzyletnim, płatnym stażem zawodowym w centrum logistycznym firmy.

REKLAMANutrend - MAGNESLIFE LIQUID - belka w artykułach (03-08.06.2020)

Program realizowany jest trzeci rok we współpracy z Wyższą Szkołą Logistyki w Poznaniu. To dla młodych ludzi szansa na zdobycie praktycznych umiejętności i ważnego doświadczenia w dynamicznie rozwijającej się branży.

– Pomimo, że na rynku wciąż brakuje pracowników i uzyskanie zatrudnienia wydaje się niezwykle łatwe, wielu młodych ludzi chce podjąć się wyjątkowego wyzwania, jakim jest udział w łączących naukę i praktykę studiach dualnych, poznając tym samym teorię i zdobywając doświadczenie w ramach jednej oferty edukacyjnej. Centrum Logistyczne Żabki jest miejscem, w którym nasi studenci dualni właśnie takie unikatowe na rynku doświadczenie zdobywają – zaznacza dr Mateusz Wiliński, dyrektor biura praktyk i karier zawodowych w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu.

Podczas stażu młodzi ludzie biorą aktywny udział w większości procesów logistycznych zachodzących w Centrach Logistycznych Żabki. Praktyki i studia realizowane są naprzemiennie w cyklicznym systemie 9. tygodniowym, tj. 9 tygodni nauka i 9 tygodni staż. Pierwszy etap ma charakter wdrożeniowy – w magazynie głównym praktykanci przyjmują towar, zajmują się inwentaryzacją, a także kwestiami formalno-prawnymi. Drugi etap wiąże się z kolei z obsługą systemów logistycznych, w tym z analizą struktury produktów czy rozliczeniami finansowymi. Dzięki systematycznemu wdrażaniu, jak również zaangażowaniu w różne obszary i zadania, przy wsparciu specjalistów Żabka Polska, studenci mają szansę poznać różne aspekty pracy w logistyce i sprawdzić, w czym czują się najlepiej.

Staże realizowane są w dwóch Centrach Logistycznych Żabki: w Plewiskach k. Poznania oraz w Nadarzynie k. Warszawy. Każdy z praktykantów otrzymuje odpowiednie wynagrodzenie, które pozwala mu na zdobycie niezależności finansowej.

– Najbardziej zaangażowani i wyróżniający się stażyści mają szansę na zatrudnienie w przyszłości w naszej firmie. Logistyka jest obszarem, który mocno w Żabka Polska rozwijamy, gdyż ma on ogromne znaczenie dla funkcjonowania całej firmy. Poszukujemy zatem talentów, wykwalifikowanych młodych ludzi, którym marzy się kariera w tej branży – podkreśla Jolanta Bańczerowska, dyrektor personalny firmy Żabka Polska.

Obecnie mamy dwunastu stażystów, którzy rozwijają się pod naszym okiem. Natomiast pierwsi studenci Wyższej Szkoły Logistyki mogli skorzystać z kompleksowego trzyletniego stażu w Centrum Logistycznym Żabki począwszy od października 2017 roku.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony