REKLAMAPRIM (KABANOS) - GRILL - Baner Główny (29.04-31.07.2020)
Na zdj. 6000. sklep sieci Żabka

Na zdj. 6000. sklep sieci Żabka (fot. Żabka Polska)

Od środy sieć Żabka liczy już 6000 sklepów. Do tej historycznej granicy operatorowi udało się dobić dzięki otwarciu placówki w Warszawie, przy ul. Prymasa Tysiąclecia, w budynku Bliska Wola Center.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

Potwierdziły się tym samym informacje portalu wiadomoscihandlowe.pl. Już w styczniu pisaliśmy, że  spółka należąca do amerykańskiego funduszu CVC Capital Partners postawiła sobie za cel na 2019 rok rozbudowę sieci do minimum 6 tys. placówek.

W bieżący rok Żabka wkroczyła z liczbą ponad 5,4 tys. sklepów. Rok wcześniej urosła o ponad 700 placówek. Przypomnijmy, że gdy CVC przejmowało Żabkę od Mid Europa Partners na początku 2017 r., sieć miała ok. 4,5 tys. sklepów (razem z Freshmarketami, czyli szyldem, który jest sukcesywnie wygaszany). Prezes Żabki Tomasz Suchański zdradził swego czasu portalowi wiadomoscihandlowe.pl, że widzi miejsce na polskim rynku nawet dla 10-10,5 tys. Żabek. To oznacza, że pole do wzrostu jest jeszcze spore.

- W 2019 roku otworzyliśmy 650 nowych sklepów, zmodernizowaliśmy ok. 1,6 tys. placówek. Co ważne rozwijamy się nie tylko w dużych aglomeracjach, ale również w miejscowościach do 50 tys. mieszkańców. W tym roku otworzyliśmy sklepy w 36 miejscowościach, w których wcześniej nas nie było. Pojawiamy się w dogodnych lokalizacjach i w odmienionym formacie, który został bardzo pozytywnie przyjęty przez konsumentów i wpłynął na  30 proc. wzrost liczby nowych klientów w sklepach po modernizacji – mówi cytowany w komunikacie Tomasz Suchański, prezes Żabki.

Szef firmy Żabka Polska zapowiada, że w 2020 r. sieć nie zwolni tempa rozwoju. - Stworzony przez nas format placówki, jak i kierunek rozwoju, który obraliśmy, cechuje innowacyjność i otwartość, wciąż ewaluują i zmieniają się dla współczesnego konsumenta. Będziemy nadal zaskakiwać naszych klientów i ułatwiać im codzienne życie, by sieć Żabka była nieustannie wyznacznikiem najnowszych trendów w branży – dodaje Tomasz Suchański, nie zdradzając jednak, ile dokładnie otwarć zaplanowano na 2020 r.

6 tys. sklepów Żabka prowadzonych jest przez 4,2 tys. franczyzobiorców. W nowym formacie (Żabka Galaxy) działa już ponad 5,4 tys. placówek handlowych. W kończącym się roku Żabka Polska zanotowała 40-procentowy wzrost liczby podpisanych umów franczyzowych w porównaniu z 2018 r.

W mijającym roku sieć Żabka elastycznie rozwijała swój format otwierając sklepy w nowych lokalizacjach sprzyjających klientom, by w pobliżu miejsc tranzytowych mogli zrobić szybkie zakupy na śniadanie czy obiad. Żabki pojawiły się m.in. w warszawskim metrze, ma dworcach kolejowych, w przejściach podziemnych.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 10

 • 5
  BARDZO PRZYDATNY
 • 2
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 3
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Karol 1 6 miesięcy temuocena: 0% 

  To jest szansa, że moja żabka będzie 6001:D

  oceń komentarz
REKLAMA
do góry strony