REKLAMAPRIM - KABANOS - BANER GŁÓWNY - (05.07 - 31.08.2019)

(fot. materiały prasowe)

Sieć Żabka pracuje nad rozwiązaniem, które pomoże jej franczyzobiorcom w znajdywaniu pracowników tymczasowych. Adam Manikowski, wiceprezes spółki Żabka Polska, określa projekt mianem "ubera pracowniczego".

REKLAMAKAiN - belka w artykułach (sierpień-wrzesień 2019)

- Pracujemy nad rozwiązaniami typu "uber pracowniczy" - zdradza Manikowski w rozmowie z money.pl. - Czyli jeśli franczyzobiorca potrzebuje kasjera na przysłowiowe kilka godzin, np. na przyjęcie dostawy, to też w tym aspekcie go wspieramy, mamy to na uwadze - dodaje.

Wiceprezes Żabki nie zdradza, kiedy rozwiązanie zostanie wdrożone przez sieć. Zauważa jednak, że działanie żabkowego "ubera pracowniczego" w praktyce ma być "skróceniem tego, co robią agencje pracy tymczasowej" i jak najbardziej będzie zgodne z regulacjami dotyczącymi prawa pracy.

"Uber pracowniczy" wydaje się ciekawą odpowiedzią na wyzwania związane z rynkiem pracy w Polsce. W czasach bardzo niskiego bezrobocia i rosnącej presji płacowej, znalezienie pracowników staje się coraz trudniejsze, również dla sieci handlowych. Franczyzobiorcy Żabki zyskają zatem nowe narzędzie do konkurowania o pracownika.

Żabkowy "uber pracowniczy" pomoże franczyzobiorcom Żabki w odnajdywaniu na rynku pracowników elastycznie podchodzących do czasu pracy. Tym samym taki pracownik mógłby jednego dnia rozładowywać towar w jednym sklepie, a drugiego dnia - stać za kasą w innej Żabce. Zapewne rozwiązanie przygotowywane przez Żabkę pomoże także w znajdywaniu pracowników do stania za ladą w niedziele objęte zakazem handlu, co jeszcze zwiększy konkurencyjność tej sieci.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 13

 • 8
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 4
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (6)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Dmian 6 2 miesiące temu

  Wiesz, ludziom się często wydaje, ze własny biznes to wakacje i zbijanie kasy do kieszeni, a tak nie jest. Trzeba zasuwać i wtedy są efekty. Taka prawda.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Leo 5 3 miesiące temu

  No praca w handlu to nie jest łatwizna, to prawda, zle uwierz, że da się zarobić na żabce i to całkiem ładnie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Luk 4 3 miesiące temu

  Ciekawe rzeczy mówisz @kkk, ja od 3 lat mam żabkę i ZAWSZE wychodzę na swoje. Powiem ci więcej - zaraz otwieram drugi punkt.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Hżwd 3 3 miesiące temu

  A na koniec zamkną ci sklep powiedzą że złodziej z ciebie a nie franczyzobiorca i 100tys w plecy

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kkk 2 3 miesiące temuocena: 100% 

  Prawda jest taka że w zabce dobre jest pierwsze pol roku,max rok, później dochodzą podatki , po inwentaryzacjach robią sie braki w postaci przeterminow ktorych nie da się upilnowac, wszystko co zarobisz to oddajesz przy inwentaryzacji albo w podatkach, w dodatku robic samemu 17h pod presja to jest dramat.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~987 1 3 miesiące temuocena: 80% 

  Śmiech na kółkach wyzyskują ajentów za za każdą pierdołe nakładaja kary fimansowe zmuszają do otwierania sklepów w dni nie handlowe dla nich liczy sie tylko kasa ajentów traktują jak popchadla

  oceń komentarz
REKLAMA
do góry strony