REKLAMAPRIM (KABANOS) - GRILL - Baner Główny (29.04-31.07.2020)

Żabka przeznaczy 2 mln zł na zakup testów na obecność koronawirusa w organizmie, które zostaną wykonane przez laboratorium Warsaw Genomics. Pozwoli to na przeprowadzenie dodatkowych 5 tys. testów przez warszawskie laboratorium, które aktualnie przeprowadza ok. 1 tys. tego rodzaju testów w ciągu doby.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020
Na zdj. sklep sieci Żabka

Na zdj. sklep sieci Żabka (fot. wiadomoscihandlowe.pl)

Dotychczas, oprócz Żabki, pieniądze na bezpłatne testy diagnostyczne dla szpitali i placówek medycznych przekazały też m.in. PKO Bank Polski, Deloitte, Trecom, BNP Paribas, Tar Heel Capital - Private Equity, ANG Spółdzielnia oraz Fundacja TVN Nie Jesteś Sam.

- Jesteśmy zaangażowani w wiele obszarów pomocy w walce z koronawirusem - komentuje Tomasz Suchański, prezes spółki Żabka Polska. - Zadeklarowaliśmy prezesowi rady ministrów przekazanie 4,5 milionów złotych na wsparcie szpitali, natychmiastowo zabezpieczyliśmy i zaopatrzyliśmy w środki dezynfekujące wszystkie nasze sklepy w całej Polsce. Włączyliśmy się także w lokalne inicjatywy pomocy szpitalom i dostarczamy do placówek m.in. wodę, kanapki oraz dania gotowe - podkreśla Suchański.

2 mln zł, które Żabka przeznaczy na zakup testów na koronawirusa, to nowa kwota, a nie element zadeklarowanej wcześniej przez sieć sumy 4,5 mln zł. Jak zaznacza prezes Żabki, firma chce być w obliczu pandemii solidarna oraz "wykorzystać wszystkie możliwości, aby wesprzeć szpitale i placówki medyczne, by mogły swobodnie kierować pacjentów na badania diagnostyczne w kierunku SARS-CoV-2".

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 28

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 27
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
do góry strony