REKLAMAKORAL - Bracia Koral - Rożek - Baner Główny (od 29.05.2020 )

PRZEMYSŁ I PRODUCENCI

 

1 kwietnia 2020, 09:15

Konsumenci przestawiają się na proteiny pochodzenia roślinnego

Konsumenci przestawiają się na proteiny pochodzenia roślinnego (fot. Pixabay CC0)

W Azji Południowo-Wschodniej może dojść niebawem do poważnych niedoborów żywności. Wszystko przez blokady stosowane na granicach państw związanych z pandemią koronawirusa.

REKLAMANutrend - MAGNESLIFE LIQUID - belka w artykułach (03-08.06.2020)

Sprawę porusza portal interia.pl. We wspólnym oświadczeniu organizacje Food Industry Asia (FIA) i ASEAN Food and Beverage Alliance (AFBA) wzywają azjatyckie rządy do zapewnienia niezakłóconej produkcji i dystrybucji produktów żywnościowych oraz napojów.

Podkreślają, że zbyt restrykcyjne ograniczenia mogą doprowadzić do efektu domina i załamania się całego łańcucha dostaw w regionie. Przedstawiciele branży zwracają uwagę na to, że już teraz producenci zmagają się z trudnościami w pozyskaniu surowców, opakowań i siły roboczej.

Zaznaczają też, że przemysł spożywczy daje zatrudnienie ponad jednej trzeciej ludzi w tym regionie świata

"Rządy muszą pracować z przemysłem żywnościowym w czasach kryzysu, by zakwalifikować jedzenie i napoje jako produkty pierwszej potrzeby, zrozumieć implikacje przerw w produkcji i opóźnień i spróbować zagwarantować, że produkcja oraz łańcuchy dostaw będą działały bez zbędnych przeszkód" - napisali przedstawiciele producentów żywności.

Portal zwrócił też uwagę na możliwość agresywnego gromadzenia żywności przez niektóre kraje. Chociażby Wietnam pod koniec marca wprowadził ograniczenia w eksporcie ryżu. To z kolei może prowadzić do wzrostu cen.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony