REKLAMAPURELLA - SuperShots - Baner Główny (od 13 lipca)

(fot. materiały prasowe, Żabka Polska)

Zgodnie z przewidywaniami, zaraz po wyborach NSZZ "Solidarność" upomina się o dokręcenie śruby w kwestii zakazu handlu w niedziele. Na celowniku związkowców jest głównie sieć Żabka, której sklepy działają w niedziele w oparciu o wyjątek przewidziany dla placówek pocztowych. Sądy w całej Polsce potwierdzają, że odbywa się to legalnie.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

- Będziemy wnioskowali o pilne zmiany - zapowiada w rozmowie z "Super Expressem" Alfred Bujara, szef handlowej Solidarności. Przypomnijmy, że to właśnie Solidarność stała za obywatelskim projektem ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele, który w minionej kadencji parlamentu, głosami posłów Prawa i Sprawiedliwości, stał się (po niewielkich poprawkach) obowiązującym prawem.

Jak zapowiada Alfred Bujara, Solidarność zamierza domagać się "uściślenia, czym jest placówka pocztowa". W rozmowie z "SE" związkowiec ocenia, że "takie sklepy jak Żabka wykorzystują lukę prawną, a przecież nie są placówkami pocztowymi".

- Posłowie powinni wrócić do zapisu z naszego projektu i placówka pocztowa powinna być całkowicie wyrzucona z ustawy - powiedział Bujara "Super Expressowi".

Przypomnijmy, że próbę "uszczelnienia" wyjątku od zakazu handlu w niedziele przewidzianego dla placówek pocztowych podjęto już w poprzedniej kadencji Sejmu. Posłowie Prawa i Sprawiedliwości - a w zasadzie urzędnicy z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej - przygotowali na jesieni 2018 r. projekt nowelizacji ustawy w tym zakresie. Jednak z przyczyn politycznych zaniechano wówczas zmian. Teraz, po wyborach parlamentarnych, uchwalenie nowelizacji teoretycznie wydaje się łatwiejsze.

Jak zdradził niedawno w rozmowie z "Rzeczpospolitą" poseł PiS Janusz Śniadek, nowelizacji ustawy można spodziewać się po marcu 2020 roku. Według Śniadka "podsumowanie i pewne korekty" powinny nastąpić po zakończeniu dwuletniego okresu działania ustawy. Śniadek ocenia, że w ustawie "są pewne drobiazgi", które obóz władzy "chciał poprawić" już w minionej kadencji - chodzi m.in. właśnie o kwestię placówek pocztowych.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (2)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Franciszek 2 8 miesięcy temuocena: 100% 

  PIS WPROWADZA CORAZ BARDZIEJ ROZWIAZANIA POSTKOMUNISTYCZNE , TYPOWE DLA PRL: - likwidacja trójpodziału władzy, - walka z mediami - nie szanowanie prawa - kłamliwa propaganda - zastraszanie i /lub korumpowanie innych - ręczne sterowanie gospodarka - wzrost liczby firm państwowych kontrolowanych przez pisowskich aparatczcyków - niespójne prawo, gdzie "nie swoich" łatwo karać i zastraszać

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~przedsiębiorca 1 8 miesięcy temuocena: 89% 

  Tak to jest jak ktoś żyje z pracy innych... Siedzi i myśli jak innym dokopać. Proponuję poprowadzić jakiś sklep przez rok a później wypowiadać się o handlu. Pan Bujara żyje w swoim szczelnie zamkniętym świecie. Dajcie nam funkcjonować! To jest gospodarka wolnorynkowa? Czy centralnie sterowana?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMA
do góry strony