REKLAMAHELIO - NATURA - BANER GŁÓWNY (17-23.02.2020)

(Pixabay.com)

Zakaz handlu w niedzielę nie pomógł drobnym sklepikarzom. „Dziennik Gazeta Prawna” publikuje dane, które dziś ujawni Krajowy Rejestr Długów.

REKLAMAMAGO - Euroshop - Belka w artykułąch (04-18.03.2020)

5 mld zł – tyle winni są wierzycielom drobni przedsiębiorcy. Jedną trzecią tej sumy zalegają sklepikarze. Duże sieci handlowe doskonale poradziły sobie z zakazem handlu w niedzielę. Przyzwyczaiły konsumentów do robienia zakupów w inne dni tygodnia, do sobotnich promocji i dłuższych godzin otwarcia sklepów.

Podatek handlowy, który nałożony będzie na większe sklepy i centra handlowe, najprawdopodobniej nie zmieni sytuacji. Największe sieci będą negocjować z dostawcami, aby zachować niskie ceny. Minimalne marże, zakaz handlu w niedzielę i zadłużenie stają się głównym problemem drobnych sklepów.

Więcej w „Dzienniku Gazecie Prawnej”

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (9)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Lobo 9 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Jak zwykle mniejsi przedsiębiorcy na każdym pomyśle naszych polityków dostają po tyłku. Nawet jak ustawa miała być dla nich pomocna to i tak oberwali. Ciężko w tym kraju prowadzić biznes. Jeśli politycy mają godność to powinni się przyznać do błędu i czym prędzej zlikwidować zakaz, tak jak to zrobili na Węgrzech, powinniśmy się uczyć na ich błędach, w końcu gospodarczo bliżej nam do nich niż do Niemców.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~dziadostwo 8 7 miesięcy temuocena: 100% 

  To mamy efekt odwrotny od zmierzonego, jakim cudem ten zakaz jeszcze jest, politycy mają gdzieś to co się dzieje?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ktośtamnapewno 7 7 miesięcy temuocena: 100% 

  @Dawidos Osiedlowe i Żabka są otwarte w każdą niedzielę ponieważ tam pracownik może stanąć za ladą oraz sprzedać to co konsument kupił.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Agata 6 7 miesięcy temuocena: 100% 

  Naprawdę nie mam słów, z mojej persektywy, klientki wyłącznie, ten niedzielny zakaz to jakies tam drobne utrudnienie, ponarzekam i tyle, najwyżej w niedzielę do żabki skoczę, jak czegoś będę potrzebowała, są na szczęście otwarte, ale jak się spojrzy ze strony właścicieli tych sklepów osiedlowych to musi być dramat, cios po którym trudno się podnieść.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mueller 5 7 miesięcy temuocena: 100% 

  Hej bonzowie z solidarności Dudy i inne Bujary, którzy tak bronicie swojego potworka prawnego, czytaliście te dane? Zadowoleni? Jedno wam powiem: kończcie panowie, wstydu oszczędźcie!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Dawidos 4 7 miesięcy temuocena: 100% 

  Oto do czego doprowadził solidarnościowy zakaz handlu w niedziele. Małe sklepy po szyję w g..a duże sieci niczym się nie przejmują. A przypomnę w jakich celach wprowadzono tę diabelską ustawę. Żeby pomóc drobnym handlowców, no pomogliście, nie ma co, niech was diabli z taką pomocą!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~manilla 3 7 miesięcy temuocena: 100% 

  Zakaz handlu to najgłupsze co wprowadzili pisowcy, jak można ograniczać wolność obywateli? Bo jakaś grupa chce mieć wolne, przykro mi ale idą co pracy do handlu wiedziało się z czym to się wiąże, z pracą w weekendy. A tak wszyscy muszą cierpieć żeby oni byli zadowoleni.

  oceń komentarz
 • ~tilly 2 7 miesięcy temuocena: 100% 

  Ta ustawa zrujnowała niejedną firmę, mam nadzieję że władze przejrzą na oczy i wycofają się z niej.

  oceń komentarz
 • ~daga333 1 7 miesięcy temuocena: 75% 

  i co ? dumni jesteście ze swojego pomysłu zakazu handlu? same kuźwa problemy z tego

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony