REKLAMAKORAL - Bracia Koral - Rożek - Baner Główny (od 29.05.2020 )

(fot. KK)

Twórcy agregatora gazetek promocyjnych Moja Gazetka przeprowadzili na zlecenie serwisu INNPoland.pl badanie preferencji zakupowych Polaków w kontekście ograniczenia handlu w niedziele. Badanie przyniosło kilka zaskakujących wniosków.

REKLAMANutrend - MAGNESLIFE LIQUID - belka w artykułach (03-08.06.2020)

Autorzy raportu porównali zainteresowanie klientów ofertą sklepów w poszczególne dni między tygodniami z niedzielą handlową i niehandlową. Co zrozumiałe, w soboty poprzedzające niedziele niehandlowe liczba odsłon rośnie o niemal 8 proc., co świadczy o zwiększonym ruchu w sklepach w te dni. Równie naturalny jest fakt znacznego spadku zainteresowania gazetkami w niedziele z zakazem handlu – ruch w serwisie Moja Gazetka spada wtedy aż o 15 proc. – czytamy w serwisie INNPoland.pl.

Badanie ujawnia jednak ciekawą prawidłowość – w poniedziałki po niedzielach bez handlu ruch spada aż o 7,3 proc. w porównaniu z poniedziałkami po niedzielach handlowych. Zainteresowanie klientów rośnie znowu dopiero we wtorek, gdy liczba odsłon rośnie o niemal 7 proc. Świadczyć to może o tym, że przed niedzielami z zakazem handlu Polacy robią zakupy na zapas i w poniedziałki są mniej zainteresowani wizytą w sklepie – spekuluje serwis INNPoland.pl.

Serwis wskazuje na jeszcze jeden skutek wprowadzenia zakazu handlu w niedziele. Okazuje się, że obecnie konsumenci bardziej interesują się w niedziele gazetkami promocyjnymi niż przed wprowadzeniem przepisów ograniczających handel. Wcześniej liczba wizyt użytkowników aplikacji Moja Gazetka w niedziele wynosiła 12,3 proc. wszystkich odsłon z danego tygodnia. Po wprowadzeniu zakazu ten wskaźnik wzrósł w niedziele handlowe do 14,1 proc., a w niehandlowe do 13,5 proc.

Czytaj więcej na stronie innpoland.pl

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony