REKLAMAEuroShop_banner główny_styczeń/luty 2020

(mat. prasowe)

W Portugalii hierarchowie kościelni chcą wprowadzenia zakazu handlu w niedzielę. Rząd decyzję pozostawia samorządom.

REKLAMA

Jak szacuje money.pl, decyzja lokalnych władz może odbić się na wynikach JM. Spółka w Portugalii prowadzi dwie sieci: detaliczną Pingo Doce i hurtową Recheio. Zakaz handlu w Polsce zmniejszył wyniki Biedronki o 4-4,5 proc.

Warto przypomnieć, że debata na temat zakazu handlu w niedziele powróciła w Portugalii za sprawą biskupa Porto Dom Manuela Lindy, który wiosną bieżącego roku opublikował treść petycji w tej sprawie, zwracając się do opinii publicznej z płomiennym apelem: „Czy w portugalskich domach zabraknie podstawowych produktów, jeśli duże centra handlowe będą zamknięte w niedziele? Odpowiedź brzmi: nie. NIE. NIE”.

Cytowany m.in. przez portal The Portugal News Online biskup argumentował, że otwieranie supermarketów i centrów handlowych w niedziele jest „wyrazem pewnego społecznego, a nawet ekonomicznego niedorozwoju” i przekonywał, że „w najbogatszych krajach supermarkety nie są otwierane w niedziele”.

Jak donosiły na początku maja br. portugalskie media, petycja została podpisana przez blisko 78 tys. osób.

Do tematu krótko odniósł się szef Jeronimo Martins – Pedro Soares dos Santos – w obszernym wywiadzie, udzielonym pod koniec czerwca stacji Rádio Observador. Zapytany, czy podziela stanowisko biskupa Porto, że praca w niedziele jest „nowym rodzajem niewolnictwa” odparł, że kwestia pracy w niedziele jest związana z ewolucją zachodzącą w społeczeństwie. „Obecnie mieszkańcy miast żyją bardzo intensywnie, pracują długo i często brakuje im czasu na zaspokojenie swoich potrzeb. Moim zdaniem w niedziele konsumenci, zabiegani w ciągu całego tygodnia, powinni mieć jeszcze lepszą ofertę niż obecnie.”

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony