REKLAMAKORAL - Baner Główny - Rożek Duo (15-28.04.2019)
piwo, źródło: Archiwum Wiadomości Handlowych

piwo, źródło: Archiwum Wiadomości Handlowych

WSA orzekł, że nawet prawne wyodrębnienie lokalu gastronomicznego z budynku dworcowego nie uprawnia jego właściciela to pozyskania zezwolenia na sprzedaż alkoholu - pisze Rzeczpospolita.

REKLAMAKongres Rynku FMCG - Belka w artykułach (kwiecień 2019)

Dziennik przywołuje przykład restauratora z Wrocławia, który odwołał się od negatywnej decyzji prezydenta miasta dotyczącej wydania pozwolenia na sprzedaż alkoholu. Restauracja znajdowała się wewnątrz budynku dworca, ale została prawnie wyodrębniona. Dlatego, zdaniem restauratora, nie obowiązują jej przepisy dotyczące zakazu sprzedaży alkoholu w obiektach komunikacji publicznej.

Sprawa doszła aż do WSA. Sądy administracyjne orzekły, że restaurator nie ma racji, a fakt, że restauracja znajduje się wewnątrz budynku dworca (nawet, jeśli ma zamknięte drzwi od strony hali obsługi podróżnych), nie ma większego znaczenia.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony