REKLAMAPrzewodnik po handlu 2019 - Baner Główny (PROMOCJA) - 08-20.05.2019
piwo, źródło: Archiwum Wiadomości Handlowych

piwo, źródło: Archiwum Wiadomości Handlowych

Trybunał Europejski uznał, że zastąpienie słodu syropem glukozowym w piwie jest zgodne z prawem - pisze Dziennik Gazeta prawna.

REKLAMAKongres Rynku FMCG - Belka w artykułach (kwiecień - maj 2019)

Decyzja Trybunału może mieć poważne konsekwencje m.in. dla konsumentów. Syrop glukozowy jest tańszy od słodu, a jednocześnie z ekstraktu uzyskuje się więcej alkoholu. Uznanie produktu za piwo jest kluczowe, bowiem płaci się za niego o wiele mniejszą akcyzę niż od napoju fermentowanego.

Eksperci zwracają uwagę, że taka decyzja Trybunału może przekonać małe browary do zmiany składu swoich produktów. Dzięki temu piwa będą tańsze, ale zawartość alkoholu będzie wyższa niż w przypadku podobnych produktów opartych na słodzie.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 5

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 2
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (3)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~daesh 3 2 miesiące temu

  wincyj wincyj miażdżyczy i otyłości bo Polaków ma być 16 mln za jakiś - depopulacji ciąg dalszy..

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~kj 2 2 miesiące temu

  bez przesady, duże browary niech się pogrążają, spójrz ile masz małych ciekawych browarów... też kiedyś nie mogłem się przekonać do nich, wolałem jednak komercję, ale sprawdzoną, bo co chciałem się napić czegoś innego to jakieś niedobre wynalazki mi się trafiały. aż w końcu złapałem gdzieś odpowiedni smak i wiem czego próbować, co może mi podchodzić, a czego fanem nie jestem... wystarczy trochę posiedzieć w temacie

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Echhhhh 1 2 miesiące temuocena: 100% 

  Czyli jakość piwa jeszcze się pogorszy... W Polsce piwa z dużych koncernów gigantow często nazywane są szcz... lub si.... i teraz już tylko takie będą?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony