REKLAMAMLEKOVITA - Życzenia 2020 - Baner Główny (10-13.04.2020)
Jakub Karbowiak, wiceprezes sieci Piotr i Paweł

Jakub Karbowiak, wiceprezes sieci Piotr i Paweł (fot. materiały prasowe, Spar Group/Piotr i Paweł)

W oczekiwaniu na kontynuację zgromadzeń wierzycieli trzech spółek tworzących Piotr i Pawła, zaplanowaną na 2 marca, zarząd supermarketowej sieci krytykuje jakiekolwiek alternatywne propozycje układowe i przekonuje, że ich realizacja nie wchodzi w grę.

REKLAMANutrend - Belka w artykułach - Baner nr 2 (16.03 - 16.04.2020)

Jak informowaliśmy przed kilkoma dniami, w walkę o korzystniejsze warunki układu zaangażowała się grupa wierzycieli spółki Piotr i Paweł SA. Ponad 40 firm (to stan na piątek) wysłało do sądu identyczne pisma z alternatywną propozycją, zakładającą rozłożoną w czasie spłatę całości wierzytelności z przyszłych zysków Piotra i Pawła. Szerzej na ten temat pisaliśmy w artykule pt. "Dostawcy Piotra i Pawła próbują zbudować koalicję, by wywalczyć lepsze warunki układu".

Zarząd Piotra i Pawła w kolejnym już stanowisku rozsyłanym w bieżącym tygodniu próbuje zapewnić wierzycieli dążących do odzyskania większej części długu, że ich wysiłki pójdą na marne. Jakub Karbowiak, wiceprezes Piotra i Pawła stawia sprawę wprost: jeśli dojdzie do odrzucenia propozycji układowych zaproponowanych przez same spółki to efektem będzie "realizacja procedury upadłości spółki".

- Zarząd spółki apeluje o poparcie przedstawionej przez spółkę propozycji układowej i głosowanie za układem. Tylko w ten sposób możliwe będzie uchronienie spółki przed upadłością, która oznaczałaby brak jakichkolwiek spłat na rzecz wierzycieli - czytamy w najnowszym stanowisku zarządu Piotra i Pawła przesłanym redakcji wiadomoscihandlowe.pl.

Odnosząc się bezpośrednio do przywołanej już propozycji wysuwanej przez część wierzycieli Piotr i Paweł S.A. (propozycja ta nie została dotychczas zgłoszona formalnie, gdyż na tym etapie nie została poparta przez wystarczającą liczbę wierzycieli), zarząd Piotra i Pawła wskazuje, iż "nie jest ona możliwa do realizacji" - i wymienia cztery powody.

Jakub Karbowiak zapewnia, że spółka Piotr i Paweł S.A. "nie posiada środków na realizację alternatywnej propozycji układowej". W jego ocenie omawiana propozycja "posiada wadę prawną". Karbowiak przestrzega też, że nowa propozycja "nie uzyska wymaganej liczby głosów (2/3), by można było ją zrealizować". Wskazuje zarazem, że - choć wciąż nie została formalnie zgłoszona - propozycja zdążyła już uzyskać negatywną opinię zarządcy sanacyjnego.

- Budżet inwestora na sfinansowanie układu jest zamknięty i będzie uruchomiony wyłącznie w przypadku przyjęcia układu zaproponowanego przez spółkę. Alternatywne propozycje, nawet jeżeli uzbierają wymaganą większość, aby zostać poddane pod głosowanie, nie będą miały szansy realizacji - twierdzi Jakub Karbowiak.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 16

 • 13
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (21)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~byłydostawcaPiP 21 miesiąc temu

  (komentarz niezgodny z regulaminem forum)

  Edytowany: miesiąc temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jarek67 20 miesiąc temuocena: 100% 

  Dziwię się wierzycielom , że zgadzają się na taką arogancję . Za pysk i niech upadają , a potem wszystkie te osoby odpowiedzialne za tą sytuację na kilka lat wykluczyć ze współpracy ( tam gdzie się znajdą nie podpisywać z taką firmą umów i nie dostarczać towaru ) Tylko tak można odpowiedzieć na bezczelność i arogancję

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Dark 19 miesiąc temuocena: 100% 

  W takim razie skoro szantażują i proszą się, to pozwólmy im upaść.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Finansista 18 miesiąc temuocena: 100% 

  Kasy z pożyczki już nie ma bo została „przepalona” przez nierentowna firmę bez szans na sukces w kilka miesięcy! „Wujek z RPA” musi znowu pożyczyć ze 100mln złotych żeby Panowie się mogli bawić w handel. Tylko kto i jak im to odda? Są sklepy do których trzeba dokładać 200 tys miesięcznie a nawet więcej a sklepów PiP ma prawie 60 plus rozdmuchana centrale w której pracuje tyle ludzi jak by to była Sieć na minimum 300 rentownych sklepów pod centrala same Porshe I Audi. Jak można tak zarządzać kosztem wierzycieli?? Gdzie sprawozdania finansowe Spółek Piotra i Pawła za 2018? Niech Pan Karbowiak poda stratę w tych spółkach za 2019r?

  oceń komentarz
 • ~ByłyFranczyzobiorca. 17 miesiąc temuocena: 100% 

  Redakcjo, Dziękuje ale interesują mnie nie zależne media.Państwa portal mam wrażenie skupia się głównie na promowaniu tej firmy i publikowaniu oświadczeń zarządów który doprowadził do upadku wielu firm, czekacie tylko na PR pisma Panów Karbowiakow, Syllerow itp. Zgromadzenie wierzycieli pokazało poziom długów i arogancję zarówno Zarządcy Sądowego jak i Spara. Państwa drążenie niewygodnych tematów które popsuły by relacje z PIP czy Sparem nie interesuje

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~PiP'ek vel SPAR'ek 16 miesiąc temuocena: 88% 

  Czytając ze zrozumieniem to Pan Jakub przedstawia aktualną (PiP w restrukturyzacji) i przyszłą (Wasz Sklep Spar) sytuację ekonomiczną jako jednoznacznie fatalną. Jeśli PiP nie jest w stanie być rentowny pod ochroną Sądu, czyli w bardzo uprzywilejowanym trybie. Ba, nawet pożyczki (tak, to nie inwestycja !!!) Wasz Sklep Spar nie stabilizują procesów operacyjnych utrzymania sklepów to jak to ma "przemówić" do przyszłych Partnerów, Dostawców, Instytucji Finansowych? Kto będzie chciał związać się z Wasz Sklep Spar jak "oni" na starcie już są bankrutami !!! Sieć kurczy się (miało być 70, a teraz jest niecałe 50), a Zarząd(y) niestety nie mogą sobie z tym poradzić. Mimo odbudowywania dostaw do sklepów, modernizacji i rebranding'u sklepów (Warszawa Blue City oraz Rzeszów Millennium Hall) sklepy nie generują zwiększonych obrotów i marży jak opustoszałe sklepy PiP. Klienci niestety sceptycznie przyjęli koncepty EuroSpara, myśląc, że będzie to kontynuacja supermarketu premium jak dawniej PiP.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~NiePoddawaćSię!!! 15 miesiąc temuocena: 78% 

  Do ~ByłyFranczyzobiorca i innych wierzycieli. Dlaczego tak późno...? Dlaczego wszyscy franczyzobiorcy i wierzyciele nie zjednoczyli się...? Dlaczego jeśli macie twarde dowody, potwierdzone informacje - dlaczego czekacie i wylewacie żale na forach? Weźcie się w garść i zacznijcie działać !!! Załóżcie fun page, uruchomcie media, biura prawne i wspierajcie się !!! Ja się chętnie dołączę. Trochę to późno, ale lepiej późno niż wcale.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Redakcja WH.pl 14 miesiąc temuocena: 100% 

  @ByłyFranczyzobiorca. Szanowny Panie! Jeśli ma Pan "dużo ciekawych informacji i dokumentów", to... zachęcamy do przekazania ich naszej redakcji. Kontakty do dziennikarzy znajdzie Pan w zakładce: https://www.wiadomoscihandlowe... . Pozdrawiamy.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ByłyFranczyzobiorca 13 miesiąc temuocena: 67% 

  Ma ktoś kontakt do osoby zajmującej się sprawą z ramienia TVN24? Mam bardzo dużo ciekawych informacji i dokumentów

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Chodzi o własną godność... 12 miesiąc temuocena: 92% 

  Propozycja 10% urąga wszystkiemu. Jeszcze będą się po sądach spowiadać gwiazdy biznesu i finansjery. Moja firma złoży wniosek o możliwości popełnienia przestępstwa. Wiem też, że sprawą zajmuje się już TVN24. Ponad 300 mln zadłużenia to była zaplanowana akcja. Gdzie są teraz oszuści: Wosie, Miętcy, Krzaki i Karbowiaki? Znając sytuację finansową wyłudzali towar - to przestępstwo. Lecieć na pysk "gwiazdorzy". "Też Wierzyciel" ma rację - więcej uzyskamy z wrzucenia straty w koszty niż z proponowanych ochłapów. Jedno zastanawiające - że to dzieje się pod okiem sądu w XXI wieku...

  oceń komentarz
 • ~Mariola 11 miesiąc temuocena: 100% 

  W przyrodzie nic nie ginie dlatego to się dla nich bardzo źle skończy! Brawo wierzyciele

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wierzyciel 2 10 miesiąc temuocena: 60% 

  Czy ktoś posiada treść pisma, które wierzyciele wysłali do sądu z alternatywnymi propozycjami układowymi?

  oceń komentarz
 • ~Piotruś 9 miesiąc temuocena: 67% 

  Panie Jakubie ale Pan ma tupet! Coś niewyobrażalnego.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~wierzyciel 8 miesiąc temuocena: 83% 

  Milionerzy trzeba poprzeć układ żeby ta cała śmietanka menadżerki i finansów miała dalej pracę i nie martwiła się o swoją przyszłość

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Były Franczyzobiorca PIP 7 miesiąc temuocena: 71% 

  Pan Jakub nie był zainteresowany aby Spółki franczyzowe spłaciły swoje wierzytelności wobec Spółek Piotra i Pawla w 100% i generowały zyski w innych sieciach Franczyzowych.Celowo doprowadził do strat z tego tytułu wobec wierzycieli bo wielu franczyzobiorców ogłosiło upadłości przez dzialania zarządu PIP w 2018 i 2019 r który za wszelka cenę nie chciał dopuścić do przejścia franczyzobiorców do innej stabilnej sieci handlowej

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~On153 6 miesiąc temuocena: 73% 

  Albo ustala spłatę zaległości z wierzycielami w jakiś ratach albo to koniec i nic już nie będzie..

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zastanawiam się 5 miesiąc temuocena: 75% 

  Proszę mi tylko wytłumaczyć jak oni chcą dalej budować relacje z dostawcami i producentami i jak rozwijać tego Spara na rynku po czymś takim?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Obserwator 4 miesiąc temuocena: 74% 

  Proponuje złożyć wnioski do Prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez Zarząd firmy Piotr i Paweł w latach 2018-2019r.Ten artykuł to zwykły szantaż człowieka który przyczynił się pełniąc funkcje dyrektora finansowego całej Grupy Piotr i Paweł podajże od 2013r teraz udaje Niemca w sweterku Spara. Podejście PIP / Spara jest porostu chamskie w stosunku do wierzycieli , jak można będąc inwestorem dać do reprezentowania Siebie ludzi z takim bagażem w Piotrze i Pawle .

  oceń komentarz
 • ~Też wierzyciel 3 miesiąc temuocena: 79% 

  Szanowny Panie k. Co to ma być. Kto doprowadził do tej sytuacji? Wierzyciele? W kwocie którą proponuje do zwrotu pip ni jak nie mieści się ani 23 procent VAT ani 19 procent podatku. Jak padniecie to wrzucając w koszta stratę odzyskam 19 procent a nie 15 jak proponujecie. Poza tym wtedy już nikogo nie oszukacie a przy upadłości to możecie inne służby podejmą odpowiednie działania bo 400 mln straty sugeruje że zarząd chyba nie dopełnił obowiązku złożenia wniosku o upadłość o czasie To wy sobie przemyslcie i podajcie logiczne rozwiązanie a nie straszycie. Kijek zawsze ma dwa lomcze

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Franek 2 miesiąc temuocena: 70% 

  Albo niech płacą albo niech upadają!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wierzyciel 1 miesiąc temuocena: 76% 

  Pan Karbowiak wieloletni dyrektor finansowy firmy Piotr i Paweł która uzbierała ponad 300mln długów dziś próbuje postawić wierzycieli pod ścianą! Albo się godzicie na to co my chcemy albo nie będzie Nic. Ja bym takim szantażom nie ulegał firma Spar zainwestowała już sporo środków i upadłość jest im mocno nie na rękę,, dlatego Wierzyciel trzeba walczyć o swoje i nie odpuszczać!Nie może być tak ze nie było Rady Wierzycieli i układ jest tylko taki jaki chce Piotr i Paweł, piszmy pisma do Prezesa Sądu z wnioskami i zażaleniami na postępowanie Sanacyjne

  oceń komentarz
REKLAMARetail FMCG Congress - Half Page - marzec-kwiecień 2020
do góry strony