REKLAMAMODERN-EXPO - Baner Główny (styczeń-luty 2020)

(fot. Pixabay)

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) z Katowic wspólnie ze Strażą Graniczną z Przemyśla zabezpieczyli ponad 5,3 mln sztuk nielegalnych papierosów.

REKLAMA

Funkcjonariusze śląskiej KAS i Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej ustalili, że na terenie powiatu pszczyńskiego mogą być magazynowane duże ilości papierosów, pochodzących z nielegalnych źródeł. W hali magazynowej funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 5,3 mln sztuk papierosów znanej marki.

Wyroby nie były oznaczone polskimi znakami akcyzy. Wartość rynkową zabezpieczonych towarów oszacowano na ponad 3,7 mln złotych. Nielegalny towar trafił już do magazynów Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego.

Ze wstępnych ustaleń wynika, iż sprawa jest powiązana z przeprowadzoną latem br. likwidacją fabryki i magazynu nielegalnych papierosów na Śląsku. Przypominamy, że skoordynowane działania KAS, CBŚP i Straży Granicznej doprowadziły wówczas do zabezpieczenia ponad 5,6 mln sztuk gotowych papierosów, a także prawie 2 ton krajanki tytoniowej.

Funkcjonariusze trzech służb weszli do kilku wcześniej ustalonych obiektów na terenie Śląska. W wyniku akcji zabezpieczono kompletną linię służącą do produkcji i pakowania papierosów, w tym specjalistyczne maszyny i surowce niezbędne do ich przygotowania, kilkaset kilogramów krajanki tytoniowej oraz pojazdy i maszyny, z których można było skompletować dodatkową linię produkcyjną papierosów.

Funkcjonariusze zatrzymali wtedy łącznie 14 osób w wieku od 24 do 43 lat, w tym dwóch Polaków i dwunastu obywateli Ukrainy.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony