REKLAMARetail FMCG Congress - Banner Główny - lipiec 2020
Toaleta w Centrum handlowo-rozrywkowym Złote Tarasy w Warszawie

Toaleta w Centrum handlowo-rozrywkowym Złote Tarasy w Warszawie (materiały prasowe)

Warszawskie centrum handlowo-rozrywkowe Złote Tarasy zakończyło przebudowę ośmiu kompleksów toalet położonych na wszystkich poziomach kompleksu handlowego.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

- Bycie centrum handlowym w samym sercu stolicy zobowiązuje, dlatego postanowiliśmy zainwestować w design i rozwiązania techniczne, które będą stanowić istotny wyróżnik naszego centrum w skali światowej. Chcieliśmy również, aby wszelkie zmiany uwzględniały ekologię, jednocześnie biorąc pod uwagę potrzeby i komfort klientów – powiedział Karel Zeman, Asset Manager z firmy CBRE Global Investors.

Odnowione toalety w Złotych Tarasach zawierają elementy zieleni naturalnej w formie ścian z mchu, wprowadzono w nich także nowoczesne rozwiązania proekologiczne. Ponadto – co ciekawe – kabiny toalet są dla tysięcy odwiedzających źródłem wielu ciekawostek o Warszawie.

Autorem projektu jest krakowskie biuro architektoniczne Rubicon.W kabinach toalet można przeczytać m.in. o tym, że w 1948 roku w jednym z mieszkań na warszawskim Kole powstał mural w wykonaniu samego Pablo Picasso obrazujący syrenkę trzymającą w dłoni miecz lub o pewnym historycznym unikacie, który znajduje się w jednej z kamienic przy Alejach Jerozolimskich. Jest nim autentyczny fotoplastykon – automat do prezentacji pojedynczych fotografii stereoskopowych.Inwestycja w przebudowę kompleksów toalet rozpoczęła się w maju 2015 roku i swoim zasięgiem objęła także korytarze łączące toalety z pasażem handlowym.Inspiracją dla projektantów był szklany dach centrum, którego geometria jest stylistycznym motywem przewodnim we wnętrzach wszystkich toalet.

Projekty, według których realizowano przebudowę, są udaną kombinacją rozwiązań użytkowych i ekologicznych. W toaletach duży nacisk położono na rozwiązania „eko”, w tym automatyczne spłukiwanie wody z opcją spłukiwania ręcznego. Przy wszystkich kranach zainstalowano filtry antybakteryjne, a kabiny toaletowe wyposażono w dezynfekujący żel do desek. Klientki znajdą w toaletach strefy makijażu, rodzice docenią dedykowane dzieciom kabiny i w pełni wyposażone pokoje dla rodziców z dziećmi. Nowym elementem są też strefy wypoczynku w korytarzach łączących toalety z galerią handlową.

W miejsce typowego podziału na dwa osobne pomieszczenia (przedsionek i toalety) wprowadzono jednoprzestrzenne wnętrza, których centralnym punktem zarówno funkcjonalnym, jak i estetycznym są umywalki. Zaprojektowano je, jako indywidualne rzeźbiarskie elementy, o mocnych trójkątnych motywach. Zainstalowano również zintegrowane podświetlenie luster, które podkreśla geometryczne formy wnętrza, nadającmu niepowtarzalny charakter. Generalnym wykonawcą całego projektu były firmy Warbud oraz Ad Astra, nadzór nad pracami prowadził Hill International.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
REKLAMA
do góry strony