REKLAMATZMO - Bella - Baner Główny (28.05- 11.06.2020)

(fot.wiadomoscihandlowe.pl)

Sejm przyjął nowelę przepisów tzw. specustawy przygotowanej do walki ze skutkami pandemii koronawirusa. Zmiany dotyczą m.in. zasad pracy placówek handlowych w niedziele objęte zakazem handlu. To ważne decyzje, które mają zapewnić, że świeże produkty w sklepach będą dostępne od poniedziałkowych poranków.

REKLAMAFPP/CALPE_belka w artykulach_28.05-04.06.

W przyjętym pakiecie rozwiązań znalazły się też te dotyczące placówek handlowych, objętych zakazem niedzielnego handlu. Przypomnijmy, w niedziele niehandlowe obowiązuje zakaz wykonywania czynności związanych z handlem  oraz wykonywania  związanych z tym zadań. Nowela specustawy dopuszcza czasową rezygnacje z tego zakazu.

To oznacza, że sklepy sprzedające m.in. żywność i inne produkty pierwszej potrzeby będą mogły w niedziele wolne od handlu m.in. przyjąć i rozpakować towar, żeby był on dostępny dla klientów już od poniedziałkowego poranka. Ale uwaga, w niedziele sklepy dla klientów – oprócz tych objętych wyłączeniami – nadal będą zamknięte.

Celem zmiany jest zapewnienie placówkom handlowym możliwości sprawnego przyjmowania towarów dostarczanych do tych placówek, tj. rozładowywania, przyjmowania i ekspozycji towarów (rozmieszczania na półkach sklepowych), aby były one powszechnie dostępne dla obywateli – czytamy w uzasadnieniu do ustawy.

Co ważne, zmiana nie niesie za sobą żadnych dodatkowych kosztów dla firm. Do przedsiębiorcy będzie należała decyzja, czy skorzysta z możliwości dostarczania towarów w niedziele (w które nie wypadają święta), czy też będzie funkcjonował jak dotychczas.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 14

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 4
  OBOJĘTNY
 • 6
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (4)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~nerdus 4 miesiąc temu

  Nagle się okazało, że ci wstrętni, omijający ustawę, "niepolscy" handlowcy są ważni, a ich praca bardzo potrzebna. I gdzie są teraz te PiPy które tak ochoczo, bez pomyślunku wręczały pozwy sądowe ajentom Żabek? Powinno się wstydzić całe to złachmanione towarzystwo!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~syfon 3 miesiąc temu

  Aż dziwne, że jeden z drugim z solidarności nie wrzucił do mediów tematu zaostrzenia zakazu handlu, bo koronawirus, bo to, bo śmo, widocznie nasi dzielni związkowcy drżą przed koronawirusem, siedzą w chacie na kwadracie i dezynfekują organizm jakimś procentowym trunkiem.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Piotr56 2 miesiąc temu

  Jestem przeciwny zmianom w ustawie o zakazie handlu czy to uchylaniu czy to nie daj bóg zaostrzaniu, teraz są ważniejsze rzeczy do zrobienia.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jakób 1 miesiąc temu

  Drugi sort dziękuje uniżenie pierwszemu i prosi o więcej.

  oceń komentarz
do góry strony