REKLAMADziugas_banner główny_12.05. - 12.06.

(fot. wiadomoscihandlowe.pl)

Strona 2 z 3
REKLAMAPPH 2020 - PROMOCJA 25% - Belka w artykułach (kwiecień - maj 2020)

Spar Group wyłączny operator licencji Spar na terenie Polski, zakłada, że do sieci rocznie będzie dołączać przynajmniej 50 nowych sklepów. Tym samym w ciągu czterech lat sieć obejmie ponad 400 placówek. Będą one zaopatrywane z dwóch, a docelowo trzech rozbudowanych centrów dystrybucyjnych w całej Polsce.

Sieć planuje wspierać detalistów także w obszarze działań promocyjnych i marketingowych oraz produktami marki własnej. - Uważamy, że idea dobrowolnej sieci partnerskiej jest szczególnie kusząca dla detalistów, ponieważ mogą oni do nas dołączyć, korzystać z naszego know how oraz infrastruktury, a jak im się nie spodoba – zawsze mogą się wycofać - komentuje Tomasz Syller, dyrektor zarządzający, członek zarządu Wasz Sklep Spar.

Handel najbardziej zadłużoną branżą w gospodarce

W ciągu roku kwota zaległości handlu detalicznego powiększyła się aż o 25 proc. W tym czasie zaległości handlu hurtowego wzrosły o 21 proc. Z danych BIG InfoMonitor wynika, że zobowiązania wszystkich firm zwiększyły się o 12 proc.

Przeterminowane zadłużenie branży handlowej wobec kontrahentów i banków wynosi ponad 7,4 mld zł. Jest to najwyższy wynik ze wszystkich sektorów gospodarki. Tylko w ostatnim roku dług wzrósł o ponad 1,3 mld zł. Dziś problem dotyczy ponad 74 tys. podmiotów – wskazuje raport „Handel w obliczu wyzwań”.

Grupa Chorten dzieli się akcjami Bos-Polu z partnerami biznesowymi

Działający na terenie województw podlaskiego, warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego dystrybutor ogólnospożywczy – firma Bos-Pol – zyskała właśnie nowych akcjonariuszy. Oprócz Grupy Chorten, która od pół roku jest jedynym właścicielem spółki, akcje nabyła Spółdzielnia Obrotu Towarowego, spółka TEDI, Grupa MPT oraz właściciele kluczowych sklepów w Grupie Chorten.

Przypomnijmy, że w lipcu 2019 roku, Grupa Chorten, z którą współpracuje obecnie 1860 sklepów partnerskich, wykupiła akcje Bać-Polu w białostockim Bos-Polu. Tym samym została jedynym akcjonariuszem tej spółki dystrybucyjnej. W ostatnich miesiącach doszło do kolejnych negocjacji, dzięki którym poszerzyło się grono akcjonariuszy.

Nowe przepisy skomplikują e-handel

Zmiana w prawie uruchomi lawinę zwrotów w e-sklepach – donosi dziennik „Rzeczpospolita”.

Jak informuje gazeta, od 1 czerwca jednoosobowe przedsiębiorstwa będą mogły zwracać towar kupiony online i korzystać z reklamacji niemal na takich samych zasadach jak inni klienci. Dla sprzedawców to potężny kłopot. Na rynku pojawi się około 3 mln kupujących nowego typu, tj. przedsiębiorców z uprawnieniami konsumenckimi. Teraz tylko osoba fizyczna może bez podania przyczyn zwrócić towar kupiony online. Ma na to co najmniej dwa tygodnie.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~dtdtx 1 3 miesiące temu

  amazon ich pożre , koniec z allegro

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAB-BIO lody - Half Page (21.05.-04.06.2020 r.)
do góry strony