REKLAMARC Foods - baner główny - grudzień 2018

(fot. pixabay.com)

Ministrowie finansów UE przyjęli we wtorek nowe regulacje dotyczące podatku VAT. Zmiany te mają ułatwić pobieranie podatku, gdy klienci kupują produkty czy usługi online, a także walkę z oszustwami – podaje biznes.interia.pl.

REKLAMAMAURENT (EVEROAD) - belka w artykułach - I etap - (10-25.12.2018)

Zgodnie z nowymi regulacjami stworzony zostanie ogólnoeuropejski portal internetowy, który będzie oferował firmom prosty system poboru VAT, a państwom członkowskim - solidniejszy system gromadzenia dochodów.

Jak podaje interia.pl, VAT będzie płacony w państwie, w którym znajduje się konsument, aby zapewnić sprawiedliwszy podział wpływów podatkowych między kraje członkowskie. Przyjęty przez ministrów tekst przerzuca też odpowiedzialność na platformy internetowe za zebranie podatku od sprzedaży, która się u nich odbywa. To podstawowa zmiana, która ma pomóc w walce z oszustami.

Większość produktów, które są obecnie importowane spoza UE, wwożona jest na teren Unii bez podatku VAT, co prowadzi do nieuczciwej konkurencji, na której tracą firmy unijne.

Więcej na interia.pl

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (2)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Karolina 2 9 miesięcy temu

  Zmiany te powinny dobrze wpłynąc na sprzedawców ecommerce. Powinno być dużo prościej i reguły również powinny być dużo prostsze do ogarnięcia dla sprzedawców sprzedających międzynarodowo. Polecam artykuł (j.ang.), w którym więcej można przeczytać o tym czego się można spodziewać.

  Edytowany: 9 miesięcy temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Michal 1 ponad rok temu

  Jak zwykle straci konsument

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony