REKLAMAPartner Logistic - baner główny (18-31.05.2020 r.)

O 116 ton  - o tyle firma Makro Polska zredukowała zużycie plastiku od 2015 roku. Udało się to osiągnąć m.in. dzięki  zmniejszaniu wielkości butelek wody marki własnej ARO (wraz z korkiem).

REKLAMAPPH 2020 - PROMOCJA 25% - Belka w artykułach (kwiecień - maj 2020)

(Fot.materiały prasowe)

Makro rezygnuje m.in. w przypadku produktów marki własnej z folii PCV. Wchodzący w skład folii polichlorek winylu jest szkodliwy i zakłóca proces przetwarzania tworzyw sztucznych. We wrześniu br. wprowadzono także papierowe opakowania dla świeżych ziół w doniczkach – bazylii oraz mięty – zmniejszając tym samym o 3 tony rocznie produkcję plastiku.. W 2020 roku zostaną wprowadzone doniczki na zioła wykonane z bryły korzeniowej.

W ramach Polityki Papieru i Drewna Makro dąży do tego, aby wszystkie produkty marki własnej sieci pochodziły z recyklingu lub posiadały certyfikaty FSC (Forest Stewardship Council) lub PEFC (Program for the Endorsement of Forest), potwierdzające odpowiedzialne źródło pochodzenia surowca drzewnego, użytego do jego produkcji.

Firma dba też o dobrostan ryb. Certyfikacja w zakresie zrównoważonego rybołówstwa jest zgodna z systematycznie wdrażanymi przez Makro założeniami „Polityki Rybnej” Metro Group. Wsparcie przez firmę zrównoważonego połowu ryb, polegającego na prawidłowym i bezpiecznym rybołówstwie, ma umożliwić stworzenie warunków sprzyjających do odnowienia ich populacji. - Przejrzysty system dostaw ryb i owoców morza do hal przekłada się na jakość dostarczanych produktów. Gwarancja legalnych, dopuszczalnych połowów spełnia nie tylko wymagania bezpieczeństwa żywności, ale również standardy socjalne - podkreślają przedstawiciele Makro Polska.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAB-BIO lody - Half Page (21.05.-04.06.2020 r.)
do góry strony