REKLAMANaturio_banner główny_styczeń 2020

(Pixabay.com)

Aby ograniczyć odpady, których po 1 listopada na cmentarzach zostają tony, niektóre z nekropolii zdecydowały się w tym roku zorganizować zniczodzielnie.

REKLAMA

To miejsca, gdzie można zostawić niewykorzystane lub wypalone znicze – np. dokupując do nich jedynie wkład, lub wymieniając baterie w przypadku zniczy elektronicznych. Pomysł ma na celu ograniczenie odpadów, które najczęściej trafiają do kontenerów na cmentarzu i nie są w żaden sposób segregowane, przez co nie trafiają do recyklingu.

Z tego samego powodu księża apelują, aby ograniczyć liczbę zniczy, które stawiamy na grobie. Jeden znicz w niczym nie ustępuje dziesięciu ustawionym na mogile. Warto także zrezygnować ze sztucznych kwiatów, a nawet roślin w plastikowych doniczkach, najczęściej osłoniętych dodatkowo folią, np. na rzecz prostych ciętych kwiatów, jak lilie, gerbery, czy róże.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 4

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony