REKLAMAKORAL - Lodowa Finezja - Baner Główny (czerwiec-lipiec 2018)
Konflikt między dyrekcją Auchan a związkami zawodowymi dotyczy w głównej mierze płac

Konflikt między dyrekcją Auchan a związkami zawodowymi dotyczy w głównej mierze płac (fot. materiały własne)

Związki zawodowe w Auchan przymierzają się do wejścia w spór zbiorowy z pracodawcą. To efekt fiaska rozmów prowadzonych z dyrekcją polskiego oddziału francuskiej sieci, m.in. w kwestii podwyżek płac i zmiany zasad przyznawania premii.

REKLAMADANONE - Danonki - Belka w artykułach (lipiec 2018r.)

Postulaty dotyczące systemowego wzrostu wynagrodzeń dla wszystkich pracowników Auchan Polska w 2016 roku były składane przez NSZZ „Solidarność” kilkakrotnie na przestrzeni minionych tygodni. Na spotkania związkowców z przedstawicielami pracodawcy strony zapraszały m.in. ekspertów spoza firmy („Solidarność” – przedstawiciela prasy, a dyrekcja Auchan – prawnika), ale do porozumienia nie dochodziło. Poza kwestią samych płac poruszano również sprawę zmian zasad funkcjonowania indywidualnej premii miesięcznej, która według Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” indywidualna jest tylko z nazwy, bowiem przy jej przyznawaniu stosowane są kryteria odpowiedzialności zbiorowej.

Zdaniem związkowców, stanowisko dyrekcji jest klarowne: złe wyniki finansowe uniemożliwiają podniesienie pensji; konieczne jest za to zwiększenie wydajności pracy. Jak dowiedzieliśmy się od Dariusza Paczuskiego z NSZZ „Solidarność” w Auchan, możliwość porozumienia z pracodawcą bardzo zmalała. Ugoda nie została zawarta ani w kwestii wzrostu wynagrodzeń, ani modyfikacji regulaminu premii miesięcznej. W momencie zamykania tego wydania „Wiadomości Handlowych” trwały ostatnie szlify w dokumentacji wszczynającej procedurę sporu zbiorowego.

– Z partnerem społecznym prowadzimy permanentny dialog i jestem zaskoczona informacjami o konflikcie – stwierdziła w rozmowie z „WH” Dorota Patejko, dyrektor ds. komunikacji w Auchan Polska, prosząc jednocześnie o przesłanie szczegółowych pytań.

Tymczasem pracownicy sklepów francuskiej sieci głośno wyrażają swoje niezadowolenie z sytuacji. „Jedyne wyjście to strajk, tylko ciekawe jakie potem będą konsekwencje”, (…) „ogólnie obniżanie premii na kasach uważam za karygodne”, (…) „popieram wszelkie działania w kierunku poprawy bytu wszystkich pracowników niższego szczebla tzw. „pracowników hali” i kasjerek do natychmiastowej poprawy warunków pracy i zatrudnienia!!!” [pisownia oryginalna] – to tylko wybrane wypowiedzi publikowane na jednym z popularnych portali społecznościowych.

Marka Auchan jest obecna w Polsce od 1996 roku, kiedy to otworzono pierwszy hipermarket w Piasecznie pod Warszawą. Obecnie sieć prowadzi 76 sklepów, zatrudnia 22 000 osób, ma w ofercie około 60 000 SKU. Wartość inwestycji Auchan w naszym kraju przekroczyła 7,4 mld zł.

JEŚLI INFORMACJA JEST INTERESUJĄCA SUBSKRYBUJ CODZIENNY, DARMOWY NEWSLETTER PORTALU WIADOMOSCIHANDLOWE.PL. ŻEBY OTRZYMYWAĆ ZESTAW NAJŚWIEŻSZYCH WIADOMOŚCI I RAPORTÓW NA SWOJĄ SKRZYNKĘ POCZTOWĄ. WYSTARCZY KLIKNĄĆ NA LINK I WPISAĆ SWÓJ ADRES E-MAIL.

Kliknij i przeczytaj także:

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 951

 • 824
  BARDZO PRZYDATNY
 • 16
  PRZYDATNY
 • 6
  OBOJĘTNY
 • 105
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1129)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~obserwator 1129 wczoraj 16:50ocena: 0% 

  Tu masz rację ale jest jeszcze duża grupa w solidarności która idzie po trupach aby nie zaginąć całkiem

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ila 1128 wczoraj 14:35ocena: 50% 

  Tak się was pięknie czyta a pracodawca leje i zaciera ręce bo właśnie o to mu idioci chodzi. Żryjcie się dalej bo i tak już wszyscy mają wyjebane na jakiekolwiek związki. Nic już żaden związek nie ugra w żadnym sklepie ludzie są za cwani i już nie wierzą i uciekają gdzie pieprz rośnie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Nowi 1127 2 dni temu 19:59ocena: 7% 

  No a ty jesteś jedyną członkinią solidarności w pewnym sklepie na pomorzu :):):):) Wielka jednoosobowa solidarność !!!!!!!!!!!!!!!!!!! Tak jak piszesz że masz nadzieję że pracownicy logicznie myślący zrozumieją ale to jak przepuszczacie ich składki Wy i tak nic nie robicie przez to że przewodniczący nie pojechał na spotkanie w 2017 to pracownicy stracili większe bony i znaczne podwyżki .Ludzie mu uciekają a teraz skamle o pomoc po Regionach i obiecuje złote góry nowym członkom a potem ich wyciula .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~jedyne prawdziwe związki dla pracowników 1126 2 dni temu 12:02ocena: 82% 

  solidarność jako jedyny związek działa dla zwykłych pracowników a nie jak wy dla większości managerów i administracji patrz pewien sklep na pomorzu gdzie osoba będąca teraz prawdopodobnie zastępcą przewodniczącej (zresztą manager) nowego związku żeby wygrać wybory w styczniu miała zapisanych prawie wszystkich managerów w swoim sklepie włącznie z asystentką dyrektora (oczywiście za aprobatą dyrektora) -czy to są działania dla pracowników czy dla pracodawcy mam nadzieję ze pracownicy logicznie myślący wiedzą kto działa dla nich a kto dla pracodawcy

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Nowi 1125 2 dni temu 09:57ocena: 11% 

  ~jedyne prawdziwe związki dla pracowników Nie rób jaj i nie pisz głupot Solidarność już schodzi na psy a w Auchan od września 2017 Karierowicze i nic więcej za cudze pieniądze się pasiecie Mało wzięliście od sklepów w Warszawie klasycznych Auchan ? Okradliście 4 sklepy ale zakłamanie wasze tak wam weszło w krew że w to już wierzycie że dla dobra to wszystko Tylko czyjego?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~jedyne prawdziwe związki dla pracowników 1124 2 dni temuocena: 83% 

  być może będziecie na nowych sklepach ale tylko przez przekupstwo ,zastraszanie i oszukiwanie kim na prawdę jesteście a jesteście osobami które do tej pory działały na niekorzyść pracowników i to was WYRZUCONO z solidarności (nie jak twierdzicie że odeszliście sami bo nie zgadzacie się z działaniami nowej komisji) za swoją pychę i myślenie że wam wszystko wolno i nikt nie będzie was rozliczał jak to było do powstania nowej komisji niestety ale płacicie za własne błędy a nie za kogoś innego

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~poparcie 1123 2 dni temuocena: 16% 

  SUPER !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Dajcie czadu niech ta klika nawiedzonych egoistów poniesie klęskę za swój egoizm i pychę

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~prawdziwe związki 1122 6 dni temuocena: 21% 

  nie długo będziemy w nowych sklepach a solidarność będzie w czarnej d......

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Nie czytane komentarze bo i po co 1121 26 dni temuocena: 32% 

  A tu tych komentujących to pies przeleciał czy co? nie macie nic innego do roboty tylko te brednie wypisywać?

  oceń komentarz
 • ~obserwator 1120 miesiąc temuocena: 42% 

  Samounicestwienie - BRAWO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  oceń komentarz
 • ~ zły 1119 miesiąc temuocena: 40% 

  Pisać by można w nieskończoność ale prawda jest jedna że gdyby co niektórym nie zależało na władzy to by nie było takiej rozpierduchy w solidarności Po co było rozwalać organizacje Teraz jest jak jest Pracodawca górą a wy dalej róbcie przepychanki między sobą Może te łapki góra dół da wam podwyżkę lub premię Zamiast się zjednoczyć to koty drzecie Solidarność w Auchan już na psy schodzi bo NIENAWIŚĆ stoi jako ich przywódca

  oceń komentarz
 • ~zła 1118 miesiąc temuocena: 63% 

  drodzy związkowcy z wszystkich związków, wy się żrecie miedzy sobą a pracodawca zaciera ręce bo wszystko idzie po jego myśli.Ludziom skompromitowanym pozwolił na założenie nowych związków usilnie im w tym pomagając (jak chwalą się niektórzy managerowie)bo w pierwszej kolejności chce wyciąć solidarność jako najbardziej uciążliwy potem załatwi opzz , a jak załatwi dwie największe organizacje to zabierze się i za pozostałe bo już nie będziecie potrzebni i tak moi drodzy waszymi rękami załatwi sobie bezproblemową drogę do robienia co chce i jak chce - taka będzie przyszłość( dzięki wam ) pracowników

  oceń komentarz
 • ~jawny 1117 miesiąc temuocena: 61% 

  do nowi i niezalezny - stary ale jary ma rację a właśnie ze wolne niedziele wywalczyła równiez'' solidarnośc'' Auchan zbierajac podpisy i organizujac akcje wy pewnie siedzieliście cicho aby się nie wychylić a co do waszej liczebności to wchodzenie na sklepy i przypisywanie go sobie nie majac członków no to wielka sprawa i wielka organizacja z was będzie ale jak napisano nizej zawsze dopisywaliscie jakieś zera i bedziecie robic to nadal starych złych nawyków sie nie pozbedziecie

  oceń komentarz
 • ~Niezależny 1116 miesiąc temuocena: 35% 

  ~stary ale jary człowieku co ty piszesz - wolne niedziele to nie załatwiła solidarność Auchan A co tak naprawdę załatwili to chyba wszystkich członków Realowska klika .

  oceń komentarz
 • ~Nowi 1115 miesiąc temuocena: 39% 

  Ale się podjarałaś !!!!!!!!!!!!!!!! Przeczytaj na spokojnie co piszesz Wolne niedziele to nie zasługa solidarności Auchan - stany wirtualne to teraz wy macie -przewodniczący dba tylko o siebie -wszystkich co mu zagrażali wykluczył a otoczył się geriatrią która przyklaskuje - licz jak chcesz ale i członków i komisji macie jak kot napłakał Możesz pisać co chcesz a my i tak wiemy jaka jest prawda i nic nie zrobicie bo nie macie siły ani w członkach ani w elokwencji Z MOTYKĄ NA SŁOŃCE HAHAHA

  oceń komentarz
 • ~stary ale jary 1114 miesiąc temuocena: 58% 

  Osiągnięcia solidarności proszę bardzo -wolne niedziele ,rozwalenie komisji-brak członków stany wirtualne bycie przewodniczącym dla samego stanowiska nie robiąc nic(takich ludzi nie potrzebuje związek) , a o przepuszczenie kasy proszę się pytać przewodniczącej nowego związku jak roztrwoniła kasę nie rozliczając się z wydatków ,a co do ilości sklepów to naucz się liczyć przydałaby się porządna nauka matematyki

  oceń komentarz
 • ~nowi 1113 miesiąc temuocena: 39% 

  Może wylicz swoje osiągnięcia bo jak nam wiadomo to prócz rozwalenia 90% komisji w Auchan i przepuszczenia ich członów kasy to nic nie macie Wielka mi solidarność 6 sklepów na całą Polskę Koń by się uśmiał

  oceń komentarz
 • ~stary ale jary 1112 miesiąc temuocena: 61% 

  solidarność nie zrobiła nic(dziwne)przecież do zeszłego roku osoba która teraz założyła nowy związek twierdziła że wszystko co dobre w auchan zostało zrobione przez nią jako przewodniczącą nszz solidarność( przecież włożyła w tą pracę całe serce) chociaż nie wiem co miała na myśli- jak do tej pory to co dobre dla niej było dobre dla pracodawcy-wieloletnie podpisywanie obniżonego odpisu na fundusz socjalny urwane kilkadziesiąt milionów z naszych pieniędzy i finansowanie z nich przez pracodawcę ubezpieczenia zdrowotnego , podpisanie niekorzystnego porozumienia dotyczącego bonów bożonarodzeniowych w 2016 - zamknięcie nam drogi do dalszych negocjacji na 2017 , teraz jest też gotowa podpisać wszystko co chce pracodawca nie zagłębiając się zbytnio czy to jest dobre dla pracowników czy nie- jeżeli ludzie chcą być oszukiwani w dalszym ciągu przez te osoby to życzymy im wszystkiego najlepszego ale niech potem nie narzekają że nic dla nich nie ma i niech nie zwalają wszystkiego na nas

  oceń komentarz
 • ~Nowi 1111 miesiąc temuocena: 38% 

  ~glinka Masz rację ale ci co zostają muszą ich pilnować do ~stary ale jary nie szkaluj nas tylko sprawdź co solidarność zrobiła -całe Auchan rozwaliła i nie za przekręty tylko z niewygody Co zrobili dla ludzi wiesz może ? Wielkie NIC !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Weż opraw ich w ramki i powieś w centralnym miejscu w salonie

  oceń komentarz
 • ~glinka 1110 miesiąc temuocena: 40% 

  A jest tu jeszcze ktoś kto wierzy w jakąkolwiek zmianę na lepsze w firmie rodzinnej Auchan???Jeśli był to się wyleczył i teraz spierdala z tego grajdoła zostawiając tam tych którym tylko współczuć ...

  oceń komentarz
 • ~stary ale jary 1109 miesiąc temuocena: 61% 

  nowi? jacy wy jesteście nowi, wyrzucono was z Solidarności za wasze przekręty i działanie przeciw pracownikom. rośnie wam związek -chyba tylko na papierze zawsze dopisywaliście jak nie jedno zero to dwa a pracodawca przymykał na to oko bo tak mu było wygodnie (coś za coś), oszukiwaliście ludzi przy przepisywaniu ze związku do związku to nie ma się co dziwić ze się wypisują a o solidarność się nie martwcie da sobie radę pozbyła się ludzi skompromitowanych to może działać dalej dla dobra pracowników a nie pracodawcy

  oceń komentarz
 • ~Nowi 1108 miesiąc temuocena: 38% 

  Moi drodzy Solidarność w Auchan PADA !!!!!!!!!!!!!! Mamy nowe związki i coraz więcej członków !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  oceń komentarz
 • ~mutant marketowy 1107 4 miesiące temuocena: 97% 

  popieram jawnego załatwiać wszystkie sprawy w swoim kręgu twarzą w twarz

  oceń komentarz
 • ~jawny 1106 4 miesiące temuocena: 93% 

  jeżeli macie jakieś obiekcje co do konkretnych osób u was w sklepie to może lepiej powiedzieć im to w twarz ale do tego trzeba mieć chociaż trochę odwagi bo uważam że to forum nie jest miejscem na prywatne wendetty

  oceń komentarz
 • ~Pablo 1105 4 miesiące temuocena: 52% 

  Tak bronicie swojej przewodniczącej a zapytajcie sie jej za kogo pieniądze wynajęła trzy pokojowe mieszkanie w Warszawie dla siebie i Agnieszki?ciekawe co znowu wam naklamie możecie byc pewni ze to z waszych składek bo KZ kazało jej wrócić do domu

  oceń komentarz
 • ~kasjer4lata 1104 4 miesiące temuocena: 57% 

  jakie odczucia po nowych bilansach? ja czuję się zmieszany z błotem..

  oceń komentarz
 • ~swój 1103 4 miesiące temuocena: 28% 

  Teraz ~dyzma cię zwą Masz jednak problem i to duży a przy okazji u mnie działa PRZEWODNICZĄCY ja nie Gdańsk więc czego się czepiasz Zryty baniak to ty masz

  oceń komentarz
 • ~dyzma 1102 4 miesiące temuocena: 68% 

  swój i twoja przewodnicząca ale macie zryte baniaki żal

  oceń komentarz
 • ~swój 1101 4 miesiące temuocena: 33% 

  ~zwykła kasjerka Co ty masz do tej kobiety .ABCD dobrze napisał trzeba było zgłaszać się i pokazać jaka ty niezwykła bo pisać na kogoś to każdy tchórz potrafi To nie jest forum na użalanie się nad sobą i swymi wrogami Nie nudź więcej Ja nie znam waszej przewodniczącej więc oszczędź nam i sobie tych wpisów zresztą jak ją wybrali to chyba jest dobra a ty idź do psychologa

  oceń komentarz
 • ~zwykła kasjerka 1100 4 miesiące temuocena: 56% 

  do abcde moja opinia dotyczy funkcji przewodniczącego a nie prywatnej osoby ale fakt możemy się spotkać jakieś propozycje?

  oceń komentarz
 • ~macaron 1099 4 miesiące temuocena: 63% 

  do już nie solidarnościowiec nowy związek powstał tylko dlatego że tamte osoby nie pogodziły się z przegraną w wyborach i zostały odsunięte od władzy

  oceń komentarz
 • ~abcde 1098 4 miesiące temuocena: 34% 

  do zwykła kasjerka było zgłosić swoją kandydaturę na przewodniczącą a nie pisać swoje żale a przewodnicząca jest w porządku to dobra i uczciwa kobieta znam ją osobiście przyjdz do niej a na pewno wysłucha ciebie i rozwiąże twój problem

  oceń komentarz
 • ~zwykła kasjerka 1097 4 miesiące temuocena: 67% 

  w gdańsku dziś wybory uzupełniające NIE BIERZMY W NICH UDZIAŁU osoba która została przewodniczącą NIE NADAJE SIĘ !!!! KOLEDZY I KOLEŻANKI NIE PODĄŻAJCIE TĄ DROGĄ ta pani chce dotrwać do emerytury nic nie robiąc i rządzić wami na emeryturze wywieźmy tą panią na taczkach,szaleństwo żądzy władzy widać w jej wiekowych oczach , plotka chodzi po naszym sklepie że sprzedała się pracodawcy bo gdzie indziej na sklepie robi się wybory tyle razy i pracodawca pozwala na to czy to prawda ? nie wiem to ludzie mówią jestem daleka od plotek pozdrawiam wszystkich NIE GŁOSUJĄCYCH pamiętajcie but do kopa i taczka do wywozu czeka

  oceń komentarz
 • ~swój 1096 4 miesiące temuocena: 52% 

  ~Już nie solidarnościowiec masz rację bo to co zostało po związkach to samo dno Po co im walczyć dla ludzi jak wałczą miedzy sobą powywalali grupę liderów a teraz w tej garstce co zostali żrą się po cichu ze sobą

  oceń komentarz
 • ~Już nie solidarnościowiec 1095 4 miesiące temuocena: 66% 

  Do uhahany. O czym tu człowieku gadasz. Po pierwsze nie było wtedy trzeciego związku jeszcze a solidarność miała w nosie tak swoich członków jak i pracowników. Nie zjawianie się na spotkania i nie podpisanie porozumienia placowego dało droge Wam do czego? Co zrobiliście w sprawie podwyżek od roku 2016? Odpowiem kolego za Ciebie, nic nie zrobiliście gdyż ważniejsza dla Was jest walka o koryto niż pracownicy. A to że powstał trzeci związek złożony z byłych solidarnościowcow to tylko najlepiej pokazuje jak jesteście zapatrzeni we własne stołki a ludzi macie gdzieś głęboko w....

  oceń komentarz
 • ~zwykła kasjerka 1094 5 miesięcy temuocena: 54% 

  dzisiaj wybory u nas w gdańsku idziemy głosować mam nadzieję że pani przewodnicząca odpadnie w wyborach apeluję KOLEDZY I KOLEŻANKI NIE GŁOSUJCIE NA PRZEWODNICZĄCĄ CZAS NA ZMIANY to tyle w temacie pozdrawiam wszystkich związkowców ale nie przewodniczącą giń ,przepadnij oczywiście w wyborach

  oceń komentarz
 • ~macaron 1093 5 miesięcy temuocena: 56% 

  powstał nowy związek wielobranżowy przy auchan to są ludzie oderwani od koryta niektórzy dostali nawet kopa z solidarności żal mi tych pseudo związkowców że finansują tą bandę wzajemnej adoracji powinni zmienić nazwę GRUPA WSPARCIA PRACODAWCY

  oceń komentarz
 • ~zdziwiony 1092 5 miesięcy temuocena: 76% 

  zastanawia mnie jedna rzecz chodza na sklepach plotki że nowa komisja zwiazkowa która powstała na miejsce starej dogaduje sie z pracodawca ale z tego co tu czytam to jeżeli nie zjawiaja się na spotkaniach i nie podpisuja porozumień taki jest przekaz to chyba raczej się nie dogadują- więc kto tutaj kłamie

  oceń komentarz
 • ~uhahany 1091 5 miesięcy temuocena: 40% 

  o czym ty piszesz człowieku. nowa komisja nie powinna podpisywać wszystkiego jak popadnie wystarczy że wszystko co złe w regulaminie zawdzięczamy byłej pani przewodniczącej poczytajcie sobie regulamin to będziecie mądrzejsi.co do wycinania członków to i bardzo dobrze że pozbywają się oszustów ,osób które nie potrafią rozliczyć się z wybranych pieniędzy z konta i kolaborantów współpracujących z pracodawcą bo do tego została powołana nowa organizacja, ciekawa rzecz na deklaracjach do nowej komisji przyjmowali jako związek zawodowy sieci handlowych ale nie powiedzieli że włączają się do międzybranżowej organizacji województwa kujawsko pomorskiego w bydgoszczy(będa zbierać wszystkie odpady) całe szczęście że w porę się ocknąłem a co do podwyżek to gdyby podpisali co chciał pracodawca to jest zamknięta droga do jakichkolwiek rozmów o podwyżkach a tak poza tym drugi a właściwie trzeci związek też nic nie podpisał więc niech się nie chwali bo nie ma czym

  oceń komentarz
 • ~juz nie solidarnościowiec 1090 5 miesięcy temuocena: 51% 

  Co to za związek w którym się tylko biją o stołki? Rozpada się solidarność na własne życzenie i pewnie za niedługo odejdzie do lamusa. Może ta super nowa KZ pochwali się jak wyszła ze spotkania z pracodawcą po 15 minutach a następnie na dwóch lub trzech zaplanowanych spotkaniach się nie pojawił żaden przedstawiciel solidarności. Tak byli zajęci wycinaniem swoich wrogów (czyt. członków związku) że nie mieli czasu aby zadbać o pracowników. Więc podziękujcie nowej KZ że nie dostaliście większych bonów na święta oraz że (gdyby nie drugi związek) podwyżek też byście nie mieli w tym roku gdyż nowa KZ nie miała czasu aby pojawić się na spotkaniach z pracodawcą.

  oceń komentarz
 • ~Przyszły związkowiec 1089 5 miesięcy temuocena: 79% 

  Widziałem pismo podpisane przez OPZZ ze stawkami sklepy już je dostały. Też się zdziwiłem po tym co tutaj czytam. Może mi ktoś wytłumaczyć jakie mamy związki zawodowe w firmie i kto tam przewodniczy? Podnoszenie premii to zły pomysł bo rzadko ktoś dostaje całą (wymagania realizacja kosmicznych celi) a poziomy tak nie podwyższają bo premia godna zaczyna się od poziomu zaawansowanego.

  oceń komentarz
 • ~macaron 1088 5 miesięcy temuocena: 68% 

  nie wiem skąd termin 10 stycznia na podpisanie jak wczoraj było jedno spotkanie z pracodawcą (25.01.2018) i tylko jedno w tym roku nic nie podpisali a dali propozycje zmiany premii pracowniczych

  oceń komentarz
 • ~Przyszły związkowiec 1087 5 miesięcy temuocena: 57% 

  Stawki minimalne już ustalili i związki podpisały 10 stycznia. Podwyżka minimalna 150zł. Najniższa stawka na hali 2300 brutto,

  oceń komentarz
 • ~zwykła kasjerka 1086 5 miesięcy temuocena: 59% 

  jak się dowiedziałam z innego auchan w gdańsku to podobno pracodawca zaproponował 100 zł przy bilansach dla 75% załogi OPZZ podpisał a nasza nowa komisja nie BRAWO!!! w końcu KTOŚ DBA O NAS i na koniec apeluje do władz naszej komisji sklepowej w gdańsku od kilku dobrych dni niema was w pracy nie ma się kogo zapytać czy wszędzie musicie jeździć razem kiedy u nas wybory chodzi o termin trzeba robić wszystko by panią nie wybrali bo sie pani nie nadaje czas oddać inicjatywe młodszym przykro mi ale to moja demokratyczna opinia pozdrawiam

  oceń komentarz
 • ~Pudel 1085 5 miesięcy temuocena: 13% 

  Wiadomo coś o stawkach na 2018

  oceń komentarz
 • ~zły 1084 6 miesięcy temuocena: 58% 

  co mogą zrobić jak pracodawca idzie w zaparte nie chce pogodzić się że z nową komisją nie pójdzie tak łatwo jak z poprzednią -abc-ma rację dajmy im szansę gorzej już chyba nie będzie, jeżeli pracodawca żeby rozwalić komisje pozwala na zapisywanie się managerów i wyższej administracji to chyba się trochę boi a to już jest coś

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~drugi zły 1083 6 miesięcy temuocena: 63% 

  Ja się nie podszywam tylko jestem zły na to co robią związki Teraz dopiero zobaczyłem ze już był taki nik Sory

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~zły 1082 6 miesięcy temuocena: 63% 

  Zły nie podszywaj się pod kogoś kim nie jesteś

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~abc... 1081 6 miesięcy temuocena: 61% 

  jestem pracownikem auchan klasyki tez jestem związkowcem zwykłym nie znam ludzi z nowej komisji zakładowej ale trzeba dać im szanse czas rozliczeń będzie później a stara komisja zakładowa też niewiele robiła dla pracowników akurat znam p. kasię (byłą przewodniczącą) p. kasiu da im pani szansę jak będzie źle to pani wróci

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~zły 1080 6 miesięcy temuocena: 47% 

  Was też powinni wykluczyć Tak się wszyscy żrecie że głowa boli a my związkowcy gdzie jesteśmy tylko nasze składki są wam potrzebne no nie ? bez kasy co byście robili Cwaniaki !!!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~uhahany 1079 6 miesięcy temuocena: 53% 

  Proponuję dla zainteresowanych i niedowiarków wejść na stronę główną regionu mazowsze aktualności posiedzenie zarządu regionu mazowsze z dnia 10 stycznia 2018 o pozbawieniu członkostwa osoby z byłej komisji zakładowej Auchan decyzja ostateczna

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~walcz 1078 6 miesięcy temuocena: 52% 

  Jeżeli chcesz założyć prawdziwy związek a nie jak niektóre które działały lub próbują działać (organizacje wydmuszki) to daję ci adres mailowy do przewodniczącego dariuszpaczuski@wp.pl. musisz być osobą z pasją bo niestety tylko takie mają szansę przetrwać

  oceń komentarz
 • ~Przyszły związkowiec 1077 6 miesięcy temuocena: 91% 

  Witam chciałbym założyć związek w swoim sklepie Auchan. Jak to zrobić i z kim się skontaktować?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~lidka 1076 6 miesięcy temuocena: 51% 

  Absolutnie nie jestem ani za ani przeciw. Natomiast czytam Was i stwierdzam że zdecydowana większość mądra tylko w gębie. Każdy tylko bo związki nie zrobiły bo to bo tamto.Jeden z drugim ruszać na stanowisko przewodniczącego i walczyć o swoje i swoich kolegów. A wy u siebie sami siedzicie jak mysz pod miotłą i żaden słowa nie powie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~aaaaaa 1075 6 miesięcy temuocena: 88% 

  auchon +praca=wegetacja

  oceń komentarz
 • ~zwykła kasjerka 1074 6 miesięcy temuocena: 44% 

  z tego co słyszałam nowa komisja działa tylko do nowych wyborów ale też chodzą słuchy w auchan gdańsk ze bedzie walka o etaty związowe bo poco pracować aaaa zapomniałam można brać oddelegowania oczywiście oprócz posiadanego etatu całe te związki sie rozpadną bo walka jest między nimi , robią spotkania dwudniowe z których nic nie wynika a za koszty płaci kto ? odpowiedzcie sobie sami .Były święta czy jakaś komisja dała coś swoim związkowcom napiszcie jestem ciekawa i na koniec nie jestem anty związkowa pozdrawiam wszystkich tych za i tych przeciw nowej komisji

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~zły 1073 6 miesięcy temuocena: 98% 

  z protokołu ze spotkań z pracodawcą u mnie w sklepie który wisi na tablicy wynika że to pracodawca w grudniu przełożył spotkanie na styczeń wymigując się nawałem prac przedswiatecznym

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~uhahany 1072 6 miesięcy temuocena: 57% 

  Nienaśmiewalem się z całych związków tylko z przewodniczącego który aby nie przegrać gra nieczysto i potrafi się zeszmacić zdaje się że ci którzy nie chcą poddać się nowej komisji mają dużo do ukrycia i zrobią wszystko z pomocą dyrektorów aby zostało jak jest bo chyba z takimi przewodniczącymi związki daleko nie zajada wstydźmy się za nie całe związki tylko za takich przewodniczących

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~nie działajacy ale myślący 1071 6 miesięcy temuocena: 43% 

  ~uhahany nie ma się co śmiać tylko ubolewać że związki nie potrafią zająć się tym co powinni tylko walczą dla siebie o stołki i kasę naszą Cała ta ich walka nie wiem komu potrzebna Tam są chyba słabi i niedowartościowani ludzie a ty~uhahany to za kim idziesz że tak się śmiejesz Z tego widać że z tej samej kliki jesteś tylko z przeciwnego obozu Nikt rozsądny i mądry nie będzie się naśmiewał z tak ograniczonych związków zawodowych tylko ubolewał ze podzieliły się i jak po jednej stronie tak i po drugiej nie ma takiego co by był rozsądny i chciał pomóc pracownikom Wstydźmy się wszyscy za takie związki

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~wtajemniczony 1070 6 miesięcy temuocena: 47% 

  Do Lidka Niestety nowa KZ nie pojawiła się na spotkaniu z pracodawcą i pozamiatane bo nie mieli z kim uzgadniać

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~uhahany 1069 6 miesięcy temuocena: 56% 

  Usmiejecie sie ostatnio były wybory w jednym ze sklepów w Trójmieście i oglądaliśmy cyrk pan przewodniczący aby wygrać wybory zapisał wszystkich menagerow do związku szkoda że wśród nich nie było jeszcze dyrektora tego sklepu ciekawe co na to centrala w Warszawie i we Francji jeżeli takie mamy organizacje z takimi przewodniczącym jedzącymi z ręki pracodawcy to nie ma się co dziwić że dzieje jak się dzieje ciekawe co z tego wyjdzie

  oceń komentarz
 • ~wtajemniczony 1068 6 miesięcy temuocena: 44% 

  Do ~zły Nie nie jestem żadnym odsuniętym przewodniczącym tylko wkurza mnie że gadają o czyszczeniu jak sami tylko myślą o sobie tak jak tamci Zamiast się dogadać to toczą walki a my pracownicy tracimy Wielka ściema i obłuda Co to za komisja że żadnej wiadomości nie ma co robią tylko dowiadujemy się kanałami A do ~lidka To masz rację ale jak związki kłócą się miedzy sobą to pracodawca korzysta a my tracimy

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~lidka 1067 6 miesięcy temuocena: 13% 

  Czy gdzieś wiadomo cokolwiek w temacie bilansów na 2018??? Czy nawet tej żenady na ten rok nie przewidują i będą nam wciskać projekt ludzki do 2025 jak to pięknie chcą o nas zadbać w każdej dziedzinie życia???Tak bardzo dbają o nas i nasze zdrowie że aby żyć jak ludzie musimy do drugiej roboty zasuwać.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~zły 1066 6 miesięcy temuocena: 64% 

  każdy ma prawo do swojego zdania i jeżeli myśli inaczej nikt go nie może niszczyć nawet słownie takie utarczki nic nie wnoszą jezeli jesteście w jakiejkolwiek organizacji to przelejcie to na prace dla ludzi a tak pozatym wtajemniczony nie jesteś przypadkiem którymś z odsuniętych przewodniczących ?

  oceń komentarz
 • ~wtajemniczony 1065 6 miesięcy temuocena: 42% 

  ~już nie auchan Jeśli już nie jesteś to skąd te wiadomości ? Czyżby ~bibi pod inną postacią Nie wypisuj głupot bo to samo co zeszła komisja robi ta nowa tak samo oszukuje i tak samo goni o własny byt więc po co te bajery wypisujecie Podejrzewam ze jesteście właśnie z komisji dlatego tak słodzicie Związki to już nie to samo co kiedyś Wygryziecie się nawzajem a tak z ciekawości czemu pracodawca was zlewa ?

  oceń komentarz
 • ~już nie auchan 1064 6 miesięcy temuocena: 60% 

  Bibi ma rację i pisze prawdę była komisja robi wszystko by zdyskredytowac nową wszelkimi sposobami i kłamstwami tak jak zawsze robiła to z osobami niewygodnymi i niezgadzajacymi się z ich zdaniem . Wiem coś na ten temat i dlatego jestem już poza tym całym bałaganem . Część starej komisji to osoby które są przewodniczącymi tylko dla ochrony , mają w nosie że nie mają członków i nawet nie chce im się starać. Teraz to potrafią jątrzyć aby tylko zrobić na złość nowym a gdzie byli jak była przewodnicząca podpisywała dokumenty bez zgody wszystkich członków prezydium i komisji ważne decyzje jak fundusz świadczeń socjalnych (mniejszy odpis) zeszłoroczne większe bony pracownicze które zaproponował pracodawca jako ochłap zamykając drogę do jakichkolwiek podwyżek. Z tego co słyszałem w tym roku pracodawca próbował zrobić to samo ale się nie udało. Mimo wszystko życzę nowej komisji aby w Nowym Roku nie poddawała się i robiła co powinna dla dobra pracowników i niech się nie da przekupić srebrnika

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~wtajemniczony 1063 7 miesięcy temuocena: 40% 

  co ty chrzanisz bibi ludzie wpadli z deszczu pod rynnę Nic lepiej nic gorzej ,nowa komisja tez sie układa tyle ze ze sobą .Nowy przewodniczący pnie na stanowisko do Mazowsza wiec potrzebuje ludzi aby mu zamiatali wszystkie problemy a ci mu uwierzyli Jeszcze się przejada całe te związki olać Jedni się układali teraz drudzy to robią a wszystko to aby mieć etaty i naszą kase

  oceń komentarz
 • ~bibi 1062 7 miesięcy temuocena: 61% 

  Z tego co słyszałem od mojego przewodniczącego to była przewodnicząca z częścią komisji została odsunięta i powstała nowa która nie jest taka ugodowa i nie ma zamiaru podpisywać wszystkiego co chce pracodawca. Stara część próbuje robić im pod górę kłamiąc i oszukując ale nawet skargi do zarządu krajowego solidarności nic nie dają bo idą zgodnie z prawem. U mnie wywieszono propozycje pracodawcy - marne 100 brutto dla 75% pracowników dodano propozycje związkowców i odpowiedź do pracodawcy-jest jazda. Pisma zostały wysłane do wszystkich komisji ale część nie chce przyjąć do wiadomości że skończyły się czasy nieróbstwa i kumoterstwa z pracodawcą. Nie wiem czy wiecie ale była przewodnicząca podpisywała jednoosobowo bez zgody komisji mniejszy odpis z funduszu socjalnego i pracodawca zaoszczędził kilka milionów i nie wiadomo co z tych funduszy finansuje . Jeżeli macie u siebie związki i nie działają tak jak powinny to patrzcie im na ręce i próbujcie wymuszać wiadomości bo dużo się dzieje.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~bibi 1061 7 miesięcy temuocena: 61% 

  Z tego co słyszałem od mojego przewodniczącego to pani była przewodnicząca została odsunięta od władzy razem z częścią starej komisji . Powstała nowa komisja która nie jest taka ugodowa do pracodawcy i ani myśli podpisywać wszystkiego co im się podsunie.Starzy próbują robić im pod górę szkalując i kłamiąc ale wszystkie skargi są odrzucane nawet przez zarząd krajowy solidarności.Ostatnio u nas wywieszono propozycje pracodawcy- śmieszne 100brutto 75% zatrudnionym związki dodały swoją propozycję i odpisały na pismo pracodawcy . Z tego co wiem takie pisma zostały wysłane do wszystkich przewodniczących ale część z nich nie chce przyjąć do wiadomości że skończył się czas nieróbstwa i kumoterstwa z pracodawcą i mają brać się do pracy a jeżeli nie to niech odejdą . Nie wiem czy słyszeliście ale przez ostatnie lata była przewodnicząca podpisywała praktycznie jednoosobowo bez zgody komisji mniejszy odpis od pracodawcy na fundusz socjalny- zaoszczędził sobie kilka milionów

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pracownik 1060 7 miesięcy temuocena: 0% 

  Jest jakieś forum dla pracowników Auchan,?

  oceń komentarz
 • ~Negocjator 1059 7 miesięcy temuocena: 50% 

  Co słychać w związkach? słyszałem ze dogadać się nie mogą. U mnie na sklepie nie ma żadnego przedstawiciela.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~bibi 1058 7 miesięcy temuocena: 62% 

  Cały czas tylko płaczą że na nic nie mają kasy że za dużo kosztują ich pracownicy , że mają wydatki na remonty bo kupili sklepy zdewastowane ,to z jakich pieniędzy finansują wyjazdy na szkolenia , hotele diety .Dla siebie potrafią wydać krocie byle tylko zwiększyć koszty na koniec roku zawsze są pod kreską kiedy trzeba dać podwyżki . Pracowników na sklepy nie chcą przyjmować ale administracja się rozrasta powstają dziwne komórki ,stanowiska byle upchnąć swoich za dobrą kasę. Cała skuteczność to wielki pic na wodę nic dla pracowników mają tylko zwiększyć swoje zaangażowanie za friko.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~retka 1057 7 miesięcy temuocena: 67% 

  U nas też mniej w zeszłym roku jeszcze się czegoś bali. Nawet szkoda słów na to. Nic tylko wiać gdzie pieprz rośnie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~lidka 1056 7 miesięcy temuocena: 21% 

  U nas mówią że podobnie jak w ubiegłym roku. Szkoda gadać szczują ludzi 100złotową premią. A biedronka po nowym roku podwyżki. A tu Ukraina wszędzie a do roboty są polaczki. Szanowni Państwo pora zwinąć się z tego grajdoła niech im przyjprzyjaciele zza wschodniej granicy pomogą. Jeden mały szczegół tylko mały procent z nich jest chętnych do pracy. Tacy u cioci jak my szanowną dyrekcjo już wam się nie trafią.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wola 1055 7 miesięcy temuocena: 75% 

  U nas też mniej i z tego co się orientuję w naszej aglomeracji warszawskiej też. Niestety nie popisało się nasze francuskie przedsiębiorstwo. Zresztą czego tu się spodziewać.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~gdanski 1054 7 miesięcy temuocena: 90% 

  Witajcie. W porównaniu z ubiegłym rokiem bony na święta są mniejsze w naszym sklepie. A jak to Wygląda u was??? W zeszłym roku była presja bo bali się sporu zbiorowego. W tym roku presji strajku nie mieli to mniej dali. A za zaoszczędzoną kasę w środę otwierają moje Auchan w Gdyni na ulicy Redłowskiej. Kolejny sklep im przybędzie w którym nie mają ludzi do racy nawet managerów im brakuje.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~lidka 1053 9 miesięcy temuocena: 58% 

  Z tego co u nas było słychać pomysły z jakąkolwiek podwyżką między książki można sobie wsadzić. Choć tu nawet żadna stówa nic nie pomoże. By ludzi zatrzymać trzeba by politykę tej firmy zmienić i te stówę razy siedem pomnożyć.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~gdanski 1052 9 miesięcy temuocena: 67% 

  Czy słyszeliście, że jeszcze w tym roku każdy pracownik otrzyma dodatkową podwyżkę 100 zł brutto???

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~lidka 1051 10 miesięcy temuocena: 71% 

  Likwiduje się bo się na pracownikach oszczędza. Polak już nie chce pracować za 1700zł. Ukrainiec jeszcze trochę ich jest bo wiadomo jak wróci po pół roku zapierdalania po 10-12h to na Ukrainie będzie sobie spoko żył przez rok albo lepiej. Ukrainiec nie musi utrzymywać w Polsce rodziny,kupić dachu nad głową. Centralne magazyny kompletna nieudana kpina,I dwa razy więcej roboty dla tych malutkich na dole. Zamykanie działów mięsa i grilla kolejny strzał w kolano.Kiedy ta kupa sierot się opamięta??

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~monitor 1050 10 miesięcy temuocena: 83% 

  witam cała zła sytuacja w auchan jest dlatego że warszawka jest oderwana od rzeczywistości w całej sieci likwiduje się działy mięsne i wprowadza sie mapy to czym sklepy auchan mają się różnić od biedronek ,lidlów itp jednym słowem auchan RIP

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~prawo 1049 10 miesięcy temuocena: 81% 

  Witam ..Nie tylko podwyżki i premie - na każdym dziale powinny być ustalone jasno limity personelu i w razie mniejszej obsady adekwatne dopłaty w przeciwnym razie , pracodawcy nigdy nie będzie zależało na uczciwym podnoszeniu wynagrodzenia jak i premiowaniu . Jeżeli natomiast / w co wątpię /- słabe są zyski to nie jest to winą pracowników hali - lecz pionów za to odpowiedzialnych .. - pozdrawiam...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wroclaw 1048 11 miesięcy temuocena: 75% 

  Witam serdecznie dalej tak nie da die pracowac . Brak obsady na działach jedna osoba ma obsłużyć 3 sektory .Auchan tonie . Traci klientów jest to smutne my jako doradcy klienta świecimy oczami . Młodzież nie chce pracować za taką pensje

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~pracownik 1047 ponad rok temuocena: 88% 

  ~otto Super napisane . Pani przewodnicząca ponoć skakała w regionie jak pchła , czerwona jak burak a za nią podskakiwał pan sekretarz z komisji zakładowej który sukcesywnie wpychał ją w jeszcze większe bagno . Pojechała tam z całym swoim księstwem .Teraz jest na zwolnieniu .Rozchorowała się biedaczka z tej złości i swej niemocy .Wreszcie pracodawca stracił swoją przekupioną wtyczkę . Prośba do reszty normalnych z komisji--- Nie dajcie się skorumpować tak jak przewodnicząca !!!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~gdanski 1046 ponad rok temuocena: 93% 

  Nasz ,,SUPER PRACODAWCA" po przejęciu Reali planuje kolejne inwestycje (ink do informacji o tym na samym początku). Szkoda, że nie inwestuje w ludzi tylko nowe placówki. Bo trudno nazwać inwestycją w ludzi szkolenia organizowane w firmie typu wizja, barometr czy jakieś e-lerningowe. Musi liczyć się z tym, że jak dalej będzie tak robił to w tych nowych sklepach zostanie bez ekipy. A na stronie Simply Market już są ogłoszenia, że szukają ludzi do pracy w sklepie po dawnej Almie. Czyli Sieć się rozwija!!! Niestety naszym kosztem:(

  Edytowany: ponad rok temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pracownik 1045 ponad rok temuocena: 78% 

  Przydałoby się w końcu zrobić z tym porządek. Ludzie znów odchodzą a w sklepie nic się nie zmienia cały czas panuje kolesiostwo i administracja nic nie robi. Brak mozliwości rozwoju dla ambitnych i zaangażowanych. Barometr wypadł na poziomie 20% na cały sklep. Gdzie na działach handlowych nie przekroczył 15%. Dyrektorka która jest za to odpowiedzialna a cały czas siedzi na swoim stołku. Birdy to sciema bo u nas nie mozna korzystac w czasie pracy jak ktos nie ma dostepu do komputera na stanowisku (90% pracowników). Firma ma coraz gorsze wyniki a klienci uciekają bo nie ma pracowników na działach.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~otto 1044 ponad rok temuocena: 96% 

  No nareszcie nastąpiło wprowadzenie zarządu komisarycznego Pani przewodnicząca już nie jest panią przewodniczącą. Spadła bardzo nisko za swoją pychę i butę ,nie liczenie się ze zdaniem innych . Może nareszcie reszta zacznie pracować dla dobra pracowników a nie dla dla siebie

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Polka 1043 ponad rok temuocena: 77% 

  Podwyżki hehe największa o jakiej słyszałam to 200zł brutto. A norma w porywach 125-15p brutto. Kurwa śmiech na sali. A po barometrze plan naprawczy i wizja nowe sklepiki.Szkoda tylko że te sklepiki bez personelu będą.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Związkowiec 1042 ponad rok temuocena: 83% 

  Barometr. Wyniki są tragiczne w moim sklepie zadowolenie jest na poziomie 10%. Za jaką kase zatrudniają nowych u was? Jak podwyżki? Wszyscy już po bilansach?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ooooo 1041 ponad rok temuocena: 67% 

  Wreszcie podali wyniki barometru wypadl bardzo zle.Nie do konca jest prawdziwy bo nie byl anonimowy.O to kilka wad ktorych sie niespodziewali.Wizerunek firmy i wynagrodzenie oraz socjal jest najgorszy.Wspolpraca awans dla wybranych.Tak na marginesie ankiete mozna przedstawic jak centrali pasuje.Wiele punktow pomineli albo zawyzyli.Duzo osob ankiet nie uzupelnilo bo system wybieral losowo.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~otto 1040 ponad rok temuocena: 91% 

  No może by w końcu komisja zakładowa zrobiła porządek z przewodniczącą i jej poplecznikami aby wreszcie przestali działać na niekorzyść pracowników z korzyścią dla pracodawcy Na szczęście w organizacji są osoby które próbują coś z tym zrobić.Zobaczymy co z tego wyjdzie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Płatnik 1039 ponad rok temuocena: 88% 

  powiem wam całą prawde o związkach w Auchan: judaszowe srebrniki....

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~pollka 1038 ponad rok temuocena: 93% 

  Walcząca myślę że po tym jak pani przewodnicząca załatwiła ekstra pracowników tak cudnymi podwyżkami na ten rok to każdy ma w dupie te związki. I nie sądze by udzie byli chętni.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~walcząca 1037 ponad rok temuocena: 88% 

  Witam. Dobre pytanie gdzie związki? A w ogóle jakieś macie? Jeżeli są to być może osoby te nie nadają się do tej pracy i może trzeba ich wymienić na takich którzy będą pracowali dla dobra pracowników .A jeżeli nie ma związków to trzeba je założyć. Pozdrawiam

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wkurzony 1036 ponad rok temuocena: 83% 

  Znów wszystko wróciło do normy... grafiki podawane pracownikom a tempora to dwie różne bajki, nadgodziny nie wypłacane, podwyżki nie zależne od zaangażowania tylko od "widzi mi się" dyrektorki. Stopnie zaawansowania nie podnoszone. Gdzie związki?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~hehe 1035 ponad rok temuocena: 92% 

  Śmiech na sali ten strajk. W naszym sklepie nikt nic nie wiedział - nawet związkowcy jak się ich pytano czy strajkujemy. A w dzień strajku tylko jedna kasjerka na kasach miała naklejkę ,,Pan Da" (wiceprzewodnicząca związku). Mam gdzieś takie związki co robią wszystko pod siebie np. tajne wybory Społecznego Inspektora Pracy sobie zrobili by później z dyrekcją się układać jak rok temu w stolicy!!!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Polka 1034 ponad rok temuocena: 80% 

  My mieliśmy swoją szansę w ubiegłym roku. Lecz szefostwo związków dało popis i pracodawca zrobił z Panią przewodniczącą co chciał.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~jaa 1033 ponad rok temuocena: 50% 

  Rozumie, że strajk się powiódł. Aaa wiedzialam

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~z miasta 1032 ponad rok temuocena: 67% 

  Nie ma to pełna gotowość ,jednośc i solidarność wśród ekipy no nie? A jutro znów bedzie płacz po kątach i jak to ciężko w pracy.Gówniarze i tyle w temacie...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kasownik 1031 ponad rok temuocena: 67% 

  Jak tam jutro? Wszyscy w gotowości? Czy kadra już ma grafik obsady na kasy?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wielki Pan 1030 ponad rok temuocena: 86% 

  mam do auchana takom propozycje: na poczatek 2300-2500 brutto w zalezności od dośw, po okresie próbnym min. 2500 brutoo i po roku 3000 brutto. jak nie, to sama kadra będzie zaiwaniać :) i te mośki z centrali. jeszcze wspomnicie moje słowa

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Pokaż wszystkie komentarze
do góry strony