REKLAMAMarket Roku 2018 - baner główny
Konflikt między dyrekcją Auchan a związkami zawodowymi dotyczy w głównej mierze płac

Konflikt między dyrekcją Auchan a związkami zawodowymi dotyczy w głównej mierze płac (fot. materiały własne)

Związki zawodowe w Auchan przymierzają się do wejścia w spór zbiorowy z pracodawcą. To efekt fiaska rozmów prowadzonych z dyrekcją polskiego oddziału francuskiej sieci, m.in. w kwestii podwyżek płac i zmiany zasad przyznawania premii.

REKLAMAEC Alkohole - belka w artykułach - DRINCO II

Postulaty dotyczące systemowego wzrostu wynagrodzeń dla wszystkich pracowników Auchan Polska w 2016 roku były składane przez NSZZ „Solidarność” kilkakrotnie na przestrzeni minionych tygodni. Na spotkania związkowców z przedstawicielami pracodawcy strony zapraszały m.in. ekspertów spoza firmy („Solidarność” – przedstawiciela prasy, a dyrekcja Auchan – prawnika), ale do porozumienia nie dochodziło. Poza kwestią samych płac poruszano również sprawę zmian zasad funkcjonowania indywidualnej premii miesięcznej, która według Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” indywidualna jest tylko z nazwy, bowiem przy jej przyznawaniu stosowane są kryteria odpowiedzialności zbiorowej.

Zdaniem związkowców, stanowisko dyrekcji jest klarowne: złe wyniki finansowe uniemożliwiają podniesienie pensji; konieczne jest za to zwiększenie wydajności pracy. Jak dowiedzieliśmy się od Dariusza Paczuskiego z NSZZ „Solidarność” w Auchan, możliwość porozumienia z pracodawcą bardzo zmalała. Ugoda nie została zawarta ani w kwestii wzrostu wynagrodzeń, ani modyfikacji regulaminu premii miesięcznej. W momencie zamykania tego wydania „Wiadomości Handlowych” trwały ostatnie szlify w dokumentacji wszczynającej procedurę sporu zbiorowego.

– Z partnerem społecznym prowadzimy permanentny dialog i jestem zaskoczona informacjami o konflikcie – stwierdziła w rozmowie z „WH” Dorota Patejko, dyrektor ds. komunikacji w Auchan Polska, prosząc jednocześnie o przesłanie szczegółowych pytań.

Tymczasem pracownicy sklepów francuskiej sieci głośno wyrażają swoje niezadowolenie z sytuacji. „Jedyne wyjście to strajk, tylko ciekawe jakie potem będą konsekwencje”, (…) „ogólnie obniżanie premii na kasach uważam za karygodne”, (…) „popieram wszelkie działania w kierunku poprawy bytu wszystkich pracowników niższego szczebla tzw. „pracowników hali” i kasjerek do natychmiastowej poprawy warunków pracy i zatrudnienia!!!” [pisownia oryginalna] – to tylko wybrane wypowiedzi publikowane na jednym z popularnych portali społecznościowych.

Marka Auchan jest obecna w Polsce od 1996 roku, kiedy to otworzono pierwszy hipermarket w Piasecznie pod Warszawą. Obecnie sieć prowadzi 76 sklepów, zatrudnia 22 000 osób, ma w ofercie około 60 000 SKU. Wartość inwestycji Auchan w naszym kraju przekroczyła 7,4 mld zł.

JEŚLI INFORMACJA JEST INTERESUJĄCA SUBSKRYBUJ CODZIENNY, DARMOWY NEWSLETTER PORTALU WIADOMOSCIHANDLOWE.PL. ŻEBY OTRZYMYWAĆ ZESTAW NAJŚWIEŻSZYCH WIADOMOŚCI I RAPORTÓW NA SWOJĄ SKRZYNKĘ POCZTOWĄ. WYSTARCZY KLIKNĄĆ NA LINK I WPISAĆ SWÓJ ADRES E-MAIL.

Kliknij i przeczytaj także:

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 927

 • 810
  BARDZO PRZYDATNY
 • 15
  PRZYDATNY
 • 5
  OBOJĘTNY
 • 97
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1053)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~lidka 1053 miesiąc temuocena: 90% 

  Z tego co u nas było słychać pomysły z jakąkolwiek podwyżką między książki można sobie wsadzić. Choć tu nawet żadna stówa nic nie pomoże. By ludzi zatrzymać trzeba by politykę tej firmy zmienić i te stówę razy siedem pomnożyć.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~gdanski 1052 miesiąc temuocena: 67% 

  Czy słyszeliście, że jeszcze w tym roku każdy pracownik otrzyma dodatkową podwyżkę 100 zł brutto???

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~lidka 1051 2 miesiące temuocena: 90% 

  Likwiduje się bo się na pracownikach oszczędza. Polak już nie chce pracować za 1700zł. Ukrainiec jeszcze trochę ich jest bo wiadomo jak wróci po pół roku zapierdalania po 10-12h to na Ukrainie będzie sobie spoko żył przez rok albo lepiej. Ukrainiec nie musi utrzymywać w Polsce rodziny,kupić dachu nad głową. Centralne magazyny kompletna nieudana kpina,I dwa razy więcej roboty dla tych malutkich na dole. Zamykanie działów mięsa i grilla kolejny strzał w kolano.Kiedy ta kupa sierot się opamięta??

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~monitor 1050 2 miesiące temuocena: 85% 

  witam cała zła sytuacja w auchan jest dlatego że warszawka jest oderwana od rzeczywistości w całej sieci likwiduje się działy mięsne i wprowadza sie mapy to czym sklepy auchan mają się różnić od biedronek ,lidlów itp jednym słowem auchan RIP

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~prawo 1049 2 miesiące temuocena: 82% 

  Witam ..Nie tylko podwyżki i premie - na każdym dziale powinny być ustalone jasno limity personelu i w razie mniejszej obsady adekwatne dopłaty w przeciwnym razie , pracodawcy nigdy nie będzie zależało na uczciwym podnoszeniu wynagrodzenia jak i premiowaniu . Jeżeli natomiast / w co wątpię /- słabe są zyski to nie jest to winą pracowników hali - lecz pionów za to odpowiedzialnych .. - pozdrawiam...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wroclaw 1048 3 miesiące temuocena: 77% 

  Witam serdecznie dalej tak nie da die pracowac . Brak obsady na działach jedna osoba ma obsłużyć 3 sektory .Auchan tonie . Traci klientów jest to smutne my jako doradcy klienta świecimy oczami . Młodzież nie chce pracować za taką pensje

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~pracownik 1047 4 miesiące temuocena: 87% 

  ~otto Super napisane . Pani przewodnicząca ponoć skakała w regionie jak pchła , czerwona jak burak a za nią podskakiwał pan sekretarz z komisji zakładowej który sukcesywnie wpychał ją w jeszcze większe bagno . Pojechała tam z całym swoim księstwem .Teraz jest na zwolnieniu .Rozchorowała się biedaczka z tej złości i swej niemocy .Wreszcie pracodawca stracił swoją przekupioną wtyczkę . Prośba do reszty normalnych z komisji--- Nie dajcie się skorumpować tak jak przewodnicząca !!!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~gdanski 1046 4 miesiące temuocena: 93% 

  Nasz ,,SUPER PRACODAWCA" po przejęciu Reali planuje kolejne inwestycje (ink do informacji o tym na samym początku). Szkoda, że nie inwestuje w ludzi tylko nowe placówki. Bo trudno nazwać inwestycją w ludzi szkolenia organizowane w firmie typu wizja, barometr czy jakieś e-lerningowe. Musi liczyć się z tym, że jak dalej będzie tak robił to w tych nowych sklepach zostanie bez ekipy. A na stronie Simply Market już są ogłoszenia, że szukają ludzi do pracy w sklepie po dawnej Almie. Czyli Sieć się rozwija!!! Niestety naszym kosztem:(

  Edytowany: 4 miesiące temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pracownik 1045 4 miesiące temuocena: 79% 

  Przydałoby się w końcu zrobić z tym porządek. Ludzie znów odchodzą a w sklepie nic się nie zmienia cały czas panuje kolesiostwo i administracja nic nie robi. Brak mozliwości rozwoju dla ambitnych i zaangażowanych. Barometr wypadł na poziomie 20% na cały sklep. Gdzie na działach handlowych nie przekroczył 15%. Dyrektorka która jest za to odpowiedzialna a cały czas siedzi na swoim stołku. Birdy to sciema bo u nas nie mozna korzystac w czasie pracy jak ktos nie ma dostepu do komputera na stanowisku (90% pracowników). Firma ma coraz gorsze wyniki a klienci uciekają bo nie ma pracowników na działach.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~otto 1044 4 miesiące temuocena: 96% 

  No nareszcie nastąpiło wprowadzenie zarządu komisarycznego Pani przewodnicząca już nie jest panią przewodniczącą. Spadła bardzo nisko za swoją pychę i butę ,nie liczenie się ze zdaniem innych . Może nareszcie reszta zacznie pracować dla dobra pracowników a nie dla dla siebie

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Polka 1043 5 miesięcy temuocena: 77% 

  Podwyżki hehe największa o jakiej słyszałam to 200zł brutto. A norma w porywach 125-15p brutto. Kurwa śmiech na sali. A po barometrze plan naprawczy i wizja nowe sklepiki.Szkoda tylko że te sklepiki bez personelu będą.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Związkowiec 1042 5 miesięcy temuocena: 83% 

  Barometr. Wyniki są tragiczne w moim sklepie zadowolenie jest na poziomie 10%. Za jaką kase zatrudniają nowych u was? Jak podwyżki? Wszyscy już po bilansach?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ooooo 1041 5 miesięcy temuocena: 63% 

  Wreszcie podali wyniki barometru wypadl bardzo zle.Nie do konca jest prawdziwy bo nie byl anonimowy.O to kilka wad ktorych sie niespodziewali.Wizerunek firmy i wynagrodzenie oraz socjal jest najgorszy.Wspolpraca awans dla wybranych.Tak na marginesie ankiete mozna przedstawic jak centrali pasuje.Wiele punktow pomineli albo zawyzyli.Duzo osob ankiet nie uzupelnilo bo system wybieral losowo.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~otto 1040 6 miesięcy temuocena: 83% 

  No może by w końcu komisja zakładowa zrobiła porządek z przewodniczącą i jej poplecznikami aby wreszcie przestali działać na niekorzyść pracowników z korzyścią dla pracodawcy Na szczęście w organizacji są osoby które próbują coś z tym zrobić.Zobaczymy co z tego wyjdzie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Płatnik 1039 6 miesięcy temuocena: 100% 

  powiem wam całą prawde o związkach w Auchan: judaszowe srebrniki....

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~pollka 1038 6 miesięcy temuocena: 86% 

  Walcząca myślę że po tym jak pani przewodnicząca załatwiła ekstra pracowników tak cudnymi podwyżkami na ten rok to każdy ma w dupie te związki. I nie sądze by udzie byli chętni.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~walcząca 1037 6 miesięcy temuocena: 71% 

  Witam. Dobre pytanie gdzie związki? A w ogóle jakieś macie? Jeżeli są to być może osoby te nie nadają się do tej pracy i może trzeba ich wymienić na takich którzy będą pracowali dla dobra pracowników .A jeżeli nie ma związków to trzeba je założyć. Pozdrawiam

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wkurzony 1036 6 miesięcy temuocena: 83% 

  Znów wszystko wróciło do normy... grafiki podawane pracownikom a tempora to dwie różne bajki, nadgodziny nie wypłacane, podwyżki nie zależne od zaangażowania tylko od "widzi mi się" dyrektorki. Stopnie zaawansowania nie podnoszone. Gdzie związki?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~hehe 1035 6 miesięcy temuocena: 92% 

  Śmiech na sali ten strajk. W naszym sklepie nikt nic nie wiedział - nawet związkowcy jak się ich pytano czy strajkujemy. A w dzień strajku tylko jedna kasjerka na kasach miała naklejkę ,,Pan Da" (wiceprzewodnicząca związku). Mam gdzieś takie związki co robią wszystko pod siebie np. tajne wybory Społecznego Inspektora Pracy sobie zrobili by później z dyrekcją się układać jak rok temu w stolicy!!!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Polka 1034 6 miesięcy temuocena: 80% 

  My mieliśmy swoją szansę w ubiegłym roku. Lecz szefostwo związków dało popis i pracodawca zrobił z Panią przewodniczącą co chciał.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~jaa 1033 6 miesięcy temuocena: 50% 

  Rozumie, że strajk się powiódł. Aaa wiedzialam

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~z miasta 1032 6 miesięcy temuocena: 67% 

  Nie ma to pełna gotowość ,jednośc i solidarność wśród ekipy no nie? A jutro znów bedzie płacz po kątach i jak to ciężko w pracy.Gówniarze i tyle w temacie...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kasownik 1031 6 miesięcy temuocena: 67% 

  Jak tam jutro? Wszyscy w gotowości? Czy kadra już ma grafik obsady na kasy?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wielki Pan 1030 6 miesięcy temuocena: 86% 

  mam do auchana takom propozycje: na poczatek 2300-2500 brutto w zalezności od dośw, po okresie próbnym min. 2500 brutoo i po roku 3000 brutto. jak nie, to sama kadra będzie zaiwaniać :) i te mośki z centrali. jeszcze wspomnicie moje słowa

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~zniesmaczona 1029 6 miesięcy temuocena: 50% 

  Trzy błędy ortograficzne .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~zniesmaczona 1028 6 miesięcy temuocena: 63% 

  Cztery zdania i dwa błędy ortograficzne . Wstyd.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~15latstażu 1027 6 miesięcy temuocena: 8% 

  My w Solidarności nie popieramy tej rozruby. Czas się wziąść do roboty i uczciwie zarabiać na premię. Strajk nam w tym nie pomorze. Kasy pracują uczciwie, brawo Tereska !

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Dudapomoc 1026 6 miesięcy temuocena: 67% 

  " Do boju Pooolskooo - ooo !!! Auchan potwierdza: "Jak wskazuje, cały czas spływają informacje o kolejnych sklepach, których pracownicy postanowili przyłączyć się do protestu – Najwięcej jest Biedronek, bo to w tej sieci zrodził się pomysł zorganizowania protestu. W akcji wezmą tez udział min. pracownicy sieci Auchan, Tesco, Decathlon, Dino, Makro, Arel oraz centrum dystrybucyjnego sieci Amazon we Wrocławiu oraz centrum H&M w Gądkach pod Poznaniem. Lista nie jest jeszcze zamknięta. Wciąż zgłaszają się do nas kolejni pracownicy – podkreśla"

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Negocjator 1025 6 miesięcy temuocena: 83% 

  Związki rozliczą ich z obietnic bo nic się nie zmieniło..., nadal pensja nie zależy od stażu ani zangażowania tylko od sympatii dyrektora/ki i sieniorów dla donosicieli i podlizywaczy. Sami zgotują los tej firmy. A centrala nic nie robi i udaję że nic się nie stało.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~zrezygnowana 1024 6 miesięcy temuocena: 88% 

  a co myślicie, że osiągnięcie strajkowaniem? poprawę pensji i warunków pracy?jakim cudem skoro związki tak "pięknie wynegocjowały" to co mamy i furtka została zamknięta?myślicie,że góra się przestraszy? czego? mieli nas i mają głęboko wiadomo gdzie, tzw. poszanowanie wartości pracownika,dbanie o klienta etc. to totalna kpina co widać codziennie i jeśli nie zostaną oni sami do roboty( bo "mróweczki" się pozwalniają) to nic się nie zmieni. po prostu trzeba szukać i zmieniać pracę, bo pokręconej mentalności szefostwa i braku logicznego myślenia i działania się nie zmieni.przykre

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Polaba 1023 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Kup Akcje Auchan to jest piorytet chodza za toba jak cmy.Zmuszaja i strasza.Podwyzki to kpina za 20lat dostalem 100zl tlumacza sie,ze maja problemy ekonomiczne.Juz niedlugo urodziny Auchan cofneli urlopy wszystkim.Masz pol etatu to masz problem sa osoby co szybko sie zwonily.Grafik zmieniony tak,ze ani czas dla rodziny a o studiowaniu mozna zapomniec.Chetnych do pracy brak.Placa dalej malo.Moja pensja za 20lat wynosi 2350brutto a stopien podstawowy brak funduszy.Za duzo wydaja pieniedzy na delegacje,spotkania kierownicze w restauracjach,staze dla obcokrajowcow,wyjazdy sluzbowe na wycieczki dyrektorow.Ogromne marnowanie pieniedzy na bzdety.Plakaty,naklejki,balony itp.Rozwoj jest,ale pensja na zasadzie najnizszej krajowej.Ciagle szukaja najgorzej jak zwolni sie stary pracownik.W jednym hipermarkecie zwolnilo sie 3 menedzerow i 15pracownikow.Dzisiaj wiadomo,ze pracuja w Lidl i Biedronce a inni sa na wyzszych stanowiskach.A Auchan do tej pory nie moze znalesc chetnych.Problem w wiekszosci.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ilona 1022 7 miesięcy temuocena: 86% 

  Może czas przyłączyć sie do biedronki??Być może tam mają jaja....

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Olafasola 1021 7 miesięcy temuocena: 88% 

  Gdańsk strajkuje! wszystko dopięte na ostatni guzik! NIE zapraszamy na Szczęśliwą :) - oto jest efekt "podwyżek" do poziomu płac dla NOWOZATRUDNIONYCH !!!! Chyba was tam w drekcji pogięło !!!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Marek SZ. 1020 7 miesięcy temuocena: 50% 

  https://www.wiadomoscihandlowe...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Związkowiec 1019 7 miesięcy temuocena: 75% 

  2 maja strajk włoski w Auchan.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~mng mgr 1018 7 miesięcy temuocena: 0% 

  Mgr już to widzę

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Marian 1017 7 miesięcy temuocena: 83% 

  Część sklepów Auchan chce zrobić wynik na kosztach personalnych i inwestycjach. Płacą najmniej, pracownikom wmawiają że tak jest wszędzie. W takich sklepach jest najgorzej bo nie ma możliwości rozwoju i zdobycia wyższej stawki i poziomu premii. Bilanse przeciągają się w nieskończoność a wyniku barometru nadal nie ma. Takim sklepem jest np. Auchan Komorniki

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~szczęśliwa 1016 7 miesięcy temuocena: 80% 

  Słuchajcie ryzykujcie i idźcie gdzie indziej bo tutaj już lepiej nie będzie.Powiem Wam jedno jak poszłam na rozmowę o pracę do Biedronki to na dzień dobry dają więcej ,socjal bardzo dobry lepszy od Auchana,fakt trzeba wszystko robić ,ale nie ma tam takiego terroru psychicznego.,a będzie tak ,że będziemy musieli wszystko robić bo już nie ma komu robić. Odeszłam i na pewno nie żałuję.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~CZYTELNIK 1015 7 miesięcy temuocena: 60% 

  A PŁACZĄ ZE NIE MAJĄ KASY www.wiadomoscihandlowe.pl/arty...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~dario 1014 7 miesięcy temuocena: 100% 

  U nas nic nie zrobią za samo zapisanie się do związków można się nasłuchać. Jedna rzecz mieć to w dupie i szybko spierdalać z tego przybytku.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Auchanator 1013 7 miesięcy temuocena: 25% 

  https://www.wiadomoscihandlowe... Ciekawe co u nas zrobią...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jaa 1012 8 miesięcy temuocena: 100% 

  Dla mnie ta firma to przeszłość od pół roku. Może zmieniłam na podobnie kiepsko kasowa, ale stałe godz. Do 15, biuro, no i jestem sobą i nikt nie karmi mnie dornymi haslami. Czego i Wam życzę! Szkoda życia.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~walcząca 1011 8 miesięcy temuocena: 100% 

  Witam pewnie znowu przełożą ponieważ produkują swoją wizję bo wstyd pokazać prawdę. Na spotkaniu w kwietniu trzeba ich przycisnąć aby wreszcie podali wyniki i kwotę jaką wydali na ten niepotrzebny wydatek. Myśleli że za to co robią pracownicy będą głaskali ich po głowie. Pozdrawiam

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Oskar Auchan 1010 8 miesięcy temuocena: 100% 

  Witam U was wyniki barometru już były czy znowu wizje wymyślają?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~walcząca 1009 8 miesięcy temuocena: 100% 

  Witam . Dlaczego tak jest.? Być może dlatego że większość z nich jest teoretykami potrafią tylko przekładać tabelki nie mają zielonego pojęcia o pracy na dole. Gdyby tak się złożyło że mieliby przygotować jakiekolwiek stoisko od podstaw to zginęliby. A być może przydałoby się niektórym aby w końcu docenili naszą pracę, chociaż są zbyt ograniczeni aby to zrobić. Jeszcze trochę a będą zamykać sklepy bo zostaną tylko oni i klienci. Pozdrawiam

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~dario 1008 8 miesięcy temuocena: 100% 

  Walcząca zgadza się o zwolnienia to my się nie boimy,bo gdzie oni znajdą większych osłów od nas??U nas nawet utrudnianie odejścia jest na porządku dziennym.Tylko dlaczego nikomu nie przyjdzie do głowy zastanowić się dlaczego ludzie gromadami odchodzą??Oni nie kapują że nie tylko o kasę chodzi,bądź co bardziej prawdopodobne udają że nie kapują.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~walcząca 1007 8 miesięcy temuocena: 88% 

  Witam. O zwolnienia ze strony pracodawcy wcale się nie boimy . Pracownicy sami składają wypowiedzenia lub po prostu nie przychodzą do pracy bo mają dość traktowania ich jak wołów roboczych. U mnie już teraz popołudniowe zmiany nie mają obsady i nawet leesing nie pomaga. Ostatnio nawet menagerowie szukają jeleni do prowadzenia briefu bo mają bardzo "" dużo pracy "" i się nie wyrabiają , a my się nudzimy i mamy jeszcze przejąć część ich obowiązków ( niech podzielą się częścią swojej pensji i premii ). Pozdrawiam

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~xxxyz 1006 8 miesięcy temuocena: 57% 

  Tak się nie cieszcie z tych ,,dużych" podwyżek bo pewnie teraz zaczną się zwolnienia by koszty personalne się zgadzały. Znam to z doświadczenia w innych firmach i tylko patrzeć aż w Auchan tak będzie. Taniej wyjdzie firmie zatrudnić pracowników z najmu niż płacić własnym pracownikom.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Oskar 1005 8 miesięcy temuocena: 92% 

  Witam przydałoby się jakieś forum anonimowe dla wymiany informacji między pracownikami Auchan. Bo w sklepach kreują własną rzeczywistość... Co o tym sądzicie?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~walcząca 1004 8 miesięcy temuocena: 91% 

  Witam były tak duże że wszyscy z wrażenia zaniemowili . Pozdrawiam

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Stary wyga 1003 8 miesięcy temuocena: 86% 

  Jak podwyżki wszyscy dostali? ...że taka cisza?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~dario 1002 9 miesięcy temuocena: 89% 

  U nas wciskają kit że wyniki są cały czas w opracowaniu. Coś mi się wydaje że to był ostatni barometr hahs.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Auchanator 1001 9 miesięcy temuocena: 89% 

  U nas też przeciągają z wynikami barometru a miały być w listopadzie...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~goliaw 1000 9 miesięcy temuocena: 97% 

  Barometr wypadl bardzo zle.Wytknieto wszystkie wady tej firmy o to kilka z nich z mojego regionu: -brak szacunku do pracownika -brak szkolen -podwyzki dla wybranych -brak motywacji -donosicielstwo,obrabianie osoby itp -praca za 10 ty robisz reszta lezy -grafiki ustalane jak menedzerowi pasuje -brak rozwoju i decydowaniu o swojej karierze i zyciu prywatnym -coraz gorsza dyskryminacja osob z pomyslami.Wbijanie wizji Auchan robienie z czlowieka popychadla i debila -wymagania z kosmosu zabieranie premii zablache rrzeczy. Kazdy region ma podobne wyniki ale firma Auchan ich juz nie opublikuje bo sa az tak zle.Po co sie kompromitowac

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~beth 999 9 miesięcy temuocena: 92% 

  Lidluś taki sam z Ciebie super lidluś jak ze mnie baletnica. I uważaj bo jak się te baletnice z auchan pozwalniają i ruszą na lidlusie to może ci pozostać auchan.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Lidluś 998 9 miesięcy temuocena: 8% 

  a u nas na forum Lidla same miłe wpisy :) - bo i pensje godne, a nie te ochłapy dla nieudaczników. hahaha myślicie, ze się doczekacie kiedyś naszych pensji??????

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Dżudas 997 9 miesięcy temuocena: 11% 

  UWAGA, UWAGA ! prosimy osobę o nicku "pomorze" o zgłoszenie się do Dyrekcji Auchan po nagrodę za tysięczny, jałowy wpis na tym forum. czekają srebrniki, tfu sorry - bon na 50 złotych

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~pomorze 996 9 miesięcy temuocena: 89% 

  No właśnie .Pseudo walcząca miej odwagę być sobą Na tym forum zawsze poznamy NASZĄ WALCZĄCĄ a wiesz po czym ? zgadnij to ci powiem a tak przy okazji to ty gnij tam gdzie jesteś tylko smrodu tu nie zostawiaj

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~walcząca 995 9 miesięcy temuocena: 83% 

  Witam a może by osoba podpisana niżej nie posługiwała się nie swoim nickiem tylko wymyśliła swój własny . Pozdrawiam i nadal gnijemy w tej firemce.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~dario 994 9 miesięcy temuocena: 83% 

  Czy ktoś wie co z wynikami barometru??Czyżby ktoś bał się prawdy? Macie jakieś informacje?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~też pracownik 993 9 miesięcy temuocena: 92% 

  W przypadku tego artykułu w części im przyznam rację ale tylko w części. Absolutnie jestem przeciw by deklaracje wypełniać odgórnie wszyscy jak jeden mąż. Ale sorry osoby które korzystają z bezzwrotnych zapomóg,dofinamsowania z tyt rozpoczęcia roku szkolnego itp powinny podać deklarację z tyt 500plus. Ale tylko w tych sytuacjach.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~500+ w Auchan 992 9 miesięcy temuocena: 21% 

  https://www.wiadomoscihandlowe... !!!!!!!!!!!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~osz 991 10 miesięcy temuocena: 70% 

  Podwyzki w Lidlu... A kiedy w Auchan? https://www.wiadomoscihandlowe...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~mike 990 10 miesięcy temuocena: 69% 

  Lidl po raz kolejny podnosi pensje od marca, teraz po 2 latach pracy pracownik hali zarobi nawet 3800 brutto. A ile w Auchan jest po 2 latach? 2200? 2400 brutto? smiech na sali http://wiadomosci.radiozet.pl/...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~dario 989 10 miesięcy temuocena: 78% 

  Już się boimy że stracimy tę pracę normalnie strach mnie obleciał hahahs. Nie bój się o nas my sobie doskonale poradzimy w końcu auchan to niezła szkoła życia. A gdzie te ścieżki ttch ukraińców bo u nas spory odsetek po jakimś czasie s... tak jak polacy.

  Edytowany: 10 miesięcy temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~CBA 988 10 miesięcy temuocena: 73% 

  tu się mylisz nie wiem jak było ale teraz żeby nie Darek to tamci by robili co chcieli nadal i pchali związki na dno bo tylko ich tyłki się liczą , ale może masz rację nie chwalmy dnia przed zachodem słońca Jak na razie Darek ma bardzo dużo zwolenników bo postępuje uczciwie Zobaczymy jak dalej oby się nie zmienił

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~WORK 987 10 miesięcy temuocena: 26% 

  za rok 70% z was straci pracę a robotę będą wykonywać pracownicy najemni na nockach. wiem na 100%, już negocjują z agencjami pracy tymczasowej. oni maja nadmiar ukraińców do roboty

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~dario 986 10 miesięcy temuocena: 74% 

  A nasze cwaniaki biadolą cały czas że oszczędności,,bo nie ma kasy,bo tamto bo sramto. A to nowe centrum handlowe 100tys m2 to za wszy postawić chcą chyba. A tak z praktycznego spojrzenia to pozyskują ludzi których najczęściej nikt nie chciał i w tym cały szkopuł. Wystarczy popatrzeć jakie mają w większości podejście do pracy.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~patologia 985 10 miesięcy temuocena: 74% 

  Najbardziej mnie zastanawia skąd oni biorą tych nowych ludzi do pracy za 2000 brutto, skoro Ikea, Lidl, Biedronka, Kaufland, Tesco płaci na start 2600-3200 brutto... Juz w call center albo na rozwozie pizzy mozna zarobic wiecej niz w auchan, a z podwyzek nic nie wyszlo bo daja od tego roku po podwyzkach az 2100-2200?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~walcząca 984 10 miesięcy temuocena: 78% 

  Witam a może by tak osoba która wpisała się niżej nie przywłaszczała sobie nie swojego nicka i wymyśliła swój własny. Pozdrawiam

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~walcząca 983 10 miesięcy temuocena: 18% 

  tez to czytałam, np tutaj: http://next.gazeta.pl/next/7,1... KONIEC NEGOCJACJI, CZAS NA DZIAŁANIA !

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Stettin 982 10 miesięcy temuocena: 29% 

  Czy (...) nieefektywni w negocjacjach związkowcy z Auchan mogą się odnieść do informacji że w Kauflandzie od marca minimalna to 2600 brutto ? Oraz 299 po 2 latach pracy a u nas nadal "nie da się" ????????????

  Edytowany: 10 miesięcy temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Do JUŻ PRYWACIARZE 981 10 miesięcy temuocena: 65% 

  Stary, masz tą samą informację i to pogłębioną tutaj, na wiadomosciachhandlowych.https://www.wiadomoscihandlowe.pl/artykuly/pracownicy-tesco-domagaja-sie-podwyzek-bedzie-kole,10148

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~wypisuję się, starczy tego 980 10 miesięcy temuocena: 69% 

  szczerze, bez hejtu: żal mi tu was wszystkich, którzy marzą o tym, żeby dostać 150-200ł podwyżki i mieć w końcu np. 2500 zł... szczyt marzeń? a za ile lat dobijecie do 3000?... po 10 udanych rozmowach oceniających?!!!!!!!!!!! 10 lat?!!!!!!!! gratuluję marzeń i aspiracji życiowych. i dalszego tolerowania wymagań pracodawcy w stosunku do zapłaty, harówy za nieobecnych cwańszych kolegów na zwolnieniu, pracy na nockach rozwalających życie rodzinne.ilu z was już jest tak naprawdę schorowanymi inwalidami??? dobrze to sobie uświadomić

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~JUŻ PRYWACIARZ ZA 3400brutto 979 10 miesięcy temuocena: 66% 

  "Związkowcy z NSZZ "Solidarność" przy Tesco żądają podwyżek w wysokości do 350 zł brutto, nagród jubileuszowych i dodatków do wynagrodzeń dla niektórych pracowników. Czekają na reakcję swojego pracodawcy do 1 lutego. W piśmie do Tesco, związkowcy „uprzejmie przedstawiają żądania” o podwyżki o 350 zł brutto dla pracowników podstawowych i o 200 zł m.in. dla kierowników sklepów i ich zastępców. Ponadto „Solidarność” wnosi o wypłatę nagród jubileuszowych (np. 50 proc. wynagrodzenia dla osób pracujących 5 lat, 100 proc. dla osób pracujących 10 lat), a także dodatkowe czteromiesięczne odprawy w przypadku zwolnienia z przyczyn niedotyczących pracowników i 10-procentowe dodatki za każdą zmianę zakresu obowiązków." a tu cały artykuł: http://next.gazeta.pl/next/7,1... CZY KTOŚ JESZCZE NA TYM FORUM WIERZY, ŻE NIE MA UKŁADU ZWIĄZKI-ZARZĄD/DYREKCJA AUCHAN...DALEJ GRAMY STADO BARANÓW PROWADZONE PRZEZ WILKI ???

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~dario 978 10 miesięcy temuocena: 77% 

  A w auchan pracownjk hali ma aż 2150 brutto. Na co mu tyle kasy??

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~podaj nick 977 10 miesięcy temuocena: 76% 

  W Tesco minimalna pensja kasjera to 2295 zł brutto. Ile osób zarabia tyle w Auchan? https://www.wiadomoscihandlowe...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jasko 976 10 miesięcy temuocena: 82% 

  Nowe plany Auchan w 2017; -eliminacja umow zlecen platnosc posrednikom 17brutto -redukcja zatrudnienia i stanowisk(obnizenie etatow w biurach -podniesienie stawki premii w stopniac zaawansowania -dostosowanie plac do konkurencji i tak w tyle bo placa w dyskontach B i L wynosi wiecej -proba pozyskania pracownikow i klientow -brak znaczacych podwyzek dla pracownikow Real i Geant gdyz juz dostali w bilansach 2016 -planowane dalsze rozbudowy sklepow i ich modernizacja co spowoduje ograniczenie szkolen i uszczupli pakiet socjalny oraz srodki na podwyzki -podniesienie progu progresji kwartalnej w 2016 ja dali wiekszosci sklepow mimo strat brak rentownosci -kasjerom dolozy sie wiecej zadan;towarowanie polek i mapowanie zalozenia centrali Auchan.Brak ludzi do pracy i ogromne braki -zatrudnianie Ukraincow nie zdaje egzaminu, maja duze oczekiwania stawka 8,84Euro.Stawka 13brutto do reki w Polsce i wymagania z kosmosu. -Podwyzka obiadow do 5zl

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~walcząca 975 10 miesięcy temuocena: 88% 

  Jeżeli jesteś zainteresowany prowadzeniem negocjacji zgłoś się do przewodniczącego związku w twoim sklepie niech zaproponuje cię na osobę do komisji i po oczywiście wygraniu w wyborach na członka komisji będziesz mógł brać udział w rozmowach z pracodawcą . Wtedy zobaczysz jakie to proste i kiedy trzeba będziesz musiał jeździć nawet na dniu wolnym bo nikt nie będzie ustawiał daty rozmów do pojedynczych osób. A jeżeli chodzi o latanie samolotem to nie wszędzie są dostępne lotniska (chociaż ze względu na tanie bilety bo trzeba oszczędzać pieniądze członków związku każdy by chciał ), większość jeździ pociągami co wiąże się z większymi kosztami i dłuższym czasem w podróży. Tak więc jeżeli nie wierzysz nie musisz, nie będę udowadniać że nie jestem wielbłądem. Zapraszam do komisji i na spotkanie z pracodawcą być może jesteś tą osobą którą potrzebujemy aby rozmowy w końcu ruszyły z pozytywnym wynikiem. Pozdrawiam

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Xyz 974 10 miesięcy temuocena: 18% 

  Nasi związkowcy latają samolotami za pieniądze ze skladek. I nie jeździcie tam na dniu wolnym. Jestem w związkach i nie neguję wszystkiego. Neguję tylko wyjazdy osób nieprzygotowanych do prowadzenia rozmów.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~walcząca 973 10 miesięcy temuocena: 88% 

  Witam negocjacje trwają nadal w innych kwestiach. Jest jeszcze dużo spraw które próbujemy załatwić i które to nie zostały zamknięte podpisaniem porozumienia. Żadna przyjemność jeżdżenia do Warszawy na rozmowy , tracić cały dzień na podróż gdzie niektórzy muszą siedzieć w pociągu kilka godzin w jedną stronę i w dodatku jak się często zdarza w swoim dniu wolnym od pracy. Ale wiemy że musimy tam być .Jeżeli nie jesteś w komisji w swoim sklepie to nie wiesz jak to wygląda, pewnie nawet nie jesteś w związku i dlatego negujesz wszystko bo tak wygodnie ,a czy u was w ogóle jest jakaś organizacja związkowa ? Jeżeli nie to masz okazję ją założyć i zobaczyć jak to wygląda od środka . Pozdrawiam

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Xyz 972 10 miesięcy temuocena: 13% 

  Walcząca -sama nie wiesz co się w związkach dzieje. O jakich negocjacjach na 2017 piszesz? Przecież Wy już podpisaliście porozumienie na 2017 które zamyka Wam na ten rok prawo do wszelkich roszczeń. Teraz możecie tylko rozmawiać o 2018. A w tym roku to już chyba tylko towarzysko możecie jeździć do Warszawy a w tym czasie my w sklepach będziemy za Was pracować.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~dario 971 10 miesięcy temuocena: 16% 

  Po położeniu przez kilka osób negocjacji nie będzie związkowców więcej. Małe kroczki i czekanie miesiącami czy pracodawca który ma pracowników gdzieś coś zechce zrobić nic już nie pomoże. W większości sklepów dziesiątek ludzi już nie ma,te osobniki które teraz przyjmują chodzą do pracy jak im się podoba albo wcale.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~walcząca 970 10 miesięcy temuocena: 91% 

  Witam . Zaczął się nowy rok zobaczymy jak rozwinie się sytuacja z nowymi negocjacjami postarajmy się nie popełniać tych samych błędów które były w roku poprzednim . Myślę że jesteśmy trochę mądrzejsi i jednak jest nas już więcej więc trzeba nam dać szansę , a nie negować wszystkiego co chcemy zrobić na samym początku. Wiem że fajnie się poucza stojąc z boku nie mając pojęcia o negocjacjach , jakie to jest mimo wszystko trudne i z częścią osób które być może się do tego nie nadają oraz z pracodawcą bardzo opornym ale próbować trzeba. Jeżeli ktoś ma ochotę zapraszamy na spotkanie z pracodawcą 16 stycznia do Warszawy. Pozdrawiam

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~dario 969 10 miesięcy temuocena: 19% 

  A co da zapisywanie do związków których szefostwo sprzedało pracowników??

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~walcząca 968 10 miesięcy temuocena: 91% 

  Witam jestem ciekawa skąd wiadomości że związkowcy w swoich sklepach siedzą cicho i bezczynnie jak myszy pod miotłą ? Osoba która tak pisze odnosi się chyba do swojego miejsca pracy bo w moim sklepie dzieje się dużo i wcale nie cicho . Pracownicy w końcu przejrzeli na oczy i sami stwierdzili że bez jedności nic nie zdziałają i zapisują się do związku. Robimy małe kroczki bo wiadomo że od razu Krakowa nie zbudowano. Pozdrawiam

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~viegin 967 10 miesięcy temuocena: 81% 

  Może mi ktoś wyjaśnić czy podwyżki premii będą od 1 stycznia?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~dario 966 10 miesięcy temuocena: 13% 

  No właśnie to jest bardzo ciekawe zjawisko gdzie są wyniki barometru??Może nie da się przerobić wyników to się ich nie pokazuje. Należało by zapytać o dwie rzeczy za ile szefostwo związków sprzedało pracowników i dlaczego tak ostro szczekający tu na forum w swoim sklepie siedzą jak myszy pod miotłą???

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Stary wyga 965 10 miesięcy temuocena: 91% 

  Jak góra się nie zmieni to się nic nie poprawi. Spada liczba klientów bo maja gdzies pracownikow zreszta klientow tez. Nie ma nawet kontaktu z centrala dla pracownikow. D.Patejko tylko udaje ze wszystko oki. Jak zrobili barometr zadowolenia pracownikow. Do dzisiaj nie ma wynikow. Przedstawiciele sklepów to tylko słupy pracodawcy z administracji... totalnie nie interesuja sie reszta pracownikow.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pasłęka 964 10 miesięcy temuocena: 17% 

  "IKEA płaci coraz lepiej Przy budowie pracę znajdzie nawet półtora tysiąca osób, a po jej zakończeniu IKEA chce zatrudnić w sklepie i przyległym do niej centrum kilkuset pracowników. To dobra wiadomość dla zainteresowanych pracą u szwedzkiego giganta. Na początku grudnia ubiegłego roku sieć sklepów poinformowała, że już od stycznia 2017 r. minimalna stawka wyniesie 20 zł brutto za godzinę. Dotychczas minimalne wynagrodzenie godzinowe w Ikei wynosiło 15 zł brutto. Przypomnijmy, że zgodnie z polskim prawem pracy, najniższa stawka godzinowa wynosi 13 zł brutto, tak więc IKEA wyraźnie zawyża standardy."... - to artykuł z dzisiaj, 3.stycznia. I co "zwiąskofcy" - zatkało kakao? jak walczycie o nasze pensje?????? u nas sukces to 12,5 brutto na "dzień dobry" czyli 2000 zł- kiedy dojdziemy my, starzy pracownicy do 3000 brutto???!!!!! za ILE nas sprzedaliście??????!!!!!! ma ktoś odwagę - związkowcy???!!!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Arnold 963 10 miesięcy temuocena: 93% 

  Placa Auchan Kasjer pelny etat(tylko filarzy) 2350brutto.Pracownik hali 2150brutto stawki obowiazuja od kwietnia 2017.Pozostali z Real i z dlugim stazem nic nie dostaja.Ruszyly bilanse i podwyzki stopnia zaawansowania.Pytanie do Rzecznik tej sieci osoba z 10 staz jest na poziomie poczatkujacym brak L4 i spelnienie zalozonych celow.A osoba z 2 letnim stazem ma poziom sredni a chodzi non-stop na L4 i nieosiaga zalozonych celow.W dodatku dostaje podwyzke i caly etat a nawet awans.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Arnold 962 10 miesięcy temuocena: 90% 

  Placa Auchan Kasjer pelny etat(tylko filarzy) 2350brutto.Pracownik hali 2150brutto stawki obowiazuja od kwietnia 2017.Pozostali z Real i z dlugim stazem nic nie dostaja.Ruszyly bilanse i podwyzki stopnia zaawansowania.Pytanie do Rzecznik tej sieci osoba z 10 staz jest na poziomie poczatkujacym brak L4 i spelnienie zalozonych celow.A osoba z 2 letnim stazem ma poziom sredni a chodzi non-stop na L4 i nieosiaga zalozonych celow.W dodatku dostaje podwyzke i caly etat a nawet awans.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~walcząca 961 10 miesięcy temuocena: 94% 

  Drodzy związkowcy i pracownicy Auchan. Z okazji nadchodzącego Nowego Roku życzę wam wszystkim cierpliwości , siły i wytrwałości w dalszej walce o poprawę warunków pracy i płacy . Miejmy nadzieję że Nowy Rok przyniesie nam zmiany abyśmy mogli iść dalej do przodu ,a nie cofać się. Pamiętajmy że tylko w grupie jesteśmy silni , zostawmy wszystkie spory w Starym Roku, do nowego idźmy z nadzieją na poprawę sytuacji w związku . Jeszcze raz wszystkiego najlepszego w 2017 roku. Pozdrawiam

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~dario 960 10 miesięcy temuocena: 83% 

  Tak wlkp mało tego dojazdy załatwione busami,a pracowników polaków ma się w dupie.Miejmy nadzieję że szybko im do Niemiec spierdolą bo nikt nie liczy się że Polacy żyją,opłacają rachunki,spłacają kredyty,wychowują dzieci w Polsce. I chcieliby jako pracownicy auchan mieć na godne życie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wlkp 959 11 miesięcy temuocena: 80% 

  Zamknąć granice dla Ukraińców. Bo nawet korzystają już z naszych socjalów, darmowe obiadki itd.. w moim sklepie na PF i PGC to większość zatrudnionych. Wesołych Świąt ☺

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ewa 958 11 miesięcy temuocena: 92% 

  Panie wróciłem z żabki ponowię pytania. To że związki położyły sprawę juź wszyscy wiedzą..W takim razie pan będąc madrzejszym człowiekiem niech powie w jaki sposób wymusić na pracodawcy podwyżki nie w kwocie 100zł a realne by nie żyć na skraju biedy??? Niech pan napisze jaką inicjatywę podjąć by zrozumiano że ludzie odchodzą a pozostali nie mają zamiaru za nich zasuwać??? Pytania proste może pan podejmie inicjatywę by szarym pracownikom żyło się godnie a związki wówczas sami wykopiemy.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~pomorze 957 11 miesięcy temuocena: 91% 

  ~wróciłem z żabki Wesołych Świat Ci życzymy ! Może jak odpoczniesz to twoja zawziętość trochę opadnie Radzę nad tym popracować bo się sam zniszczysz człowieku Związki zawodowe w Auchan istnieć będą i również będą pilnować pracodawcę aby nie zniewalał pracowników i godnie z nimi postępował A tak na marginesie z ciekawości to z jakiego obszaru Polski jesteś bo sądząc po twoich wpisach to albo u was związki nic nie robiły albo masz już wrodzoną złość do Solidarności Jeszcze raz wszystkiego dobrego na te Święta Bożego Narodzenia i więcej radości

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~wróciłem z żabki 956 11 miesięcy temuocena: 16% 

  ~pomorze masz w jednym rację, jest we mnie NIEMOC polegająca na tym że nie można zdelegalizować te pseudo solidarnościowe związki. Jesteście szkodnikami w Auchan i to jest smutne że pracownicy nie mogą was się legalnie pozbyć.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kulig 955 11 miesięcy temuocena: 85% 

  Pan "wielce przewodniczący" o którym wspomina Zetrox trzy lata temu miał poważny wypadek i nie szuka pracy tylko stara się wrócić do zdrowia.Prawda jest taka że związek zawodowy to nie tylko przewodniczący ale i jego członkowie,nasuwa mi się pytanie co Pan zrobił przez te osiem lat swojej obecności w związku??Bo lista zasług wspomnianego przewodniczącego jest dość długa.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~pomorze 954 11 miesięcy temuocena: 88% 

  ~wróciłem z żabki Oj bednyś ty chłopie w tej nienawiści do związków Zżera cie od środka i niszczy ci psychę Duda to nie związki w Auchan Piszesz że jesteśmy pieniaczami a z jakiej strony ty pokazujesz siebie ? Czy to nie pieniactwo ? Tak tylko z większa nienawiścią . Pisząc do nas o Dudzie i protestach na ulicy o PIS otworzyłeś swoje wnętrze pokazując co w nim jest To - ZAWIŚĆ - NIENAWIŚĆ - a w rzeczywistości twoja NIEMOC Tak otwarcie ukazujesz nam swoją słabość Zapisz się do związków a urośniesz w MOC I SIŁĘ Chcesz deklarację do wypisania ?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Pokaż wszystkie komentarze
do góry strony
"