REKLAMAROS-SWEET - MORESO - baner glówny (wrzesień 2018)
Konflikt między dyrekcją Auchan a związkami zawodowymi dotyczy w głównej mierze płac

Konflikt między dyrekcją Auchan a związkami zawodowymi dotyczy w głównej mierze płac (fot. materiały własne)

Związki zawodowe w Auchan przymierzają się do wejścia w spór zbiorowy z pracodawcą. To efekt fiaska rozmów prowadzonych z dyrekcją polskiego oddziału francuskiej sieci, m.in. w kwestii podwyżek płac i zmiany zasad przyznawania premii.

REKLAMARTA - Belka w artykułach - wrzesień 2018

Postulaty dotyczące systemowego wzrostu wynagrodzeń dla wszystkich pracowników Auchan Polska w 2016 roku były składane przez NSZZ „Solidarność” kilkakrotnie na przestrzeni minionych tygodni. Na spotkania związkowców z przedstawicielami pracodawcy strony zapraszały m.in. ekspertów spoza firmy („Solidarność” – przedstawiciela prasy, a dyrekcja Auchan – prawnika), ale do porozumienia nie dochodziło. Poza kwestią samych płac poruszano również sprawę zmian zasad funkcjonowania indywidualnej premii miesięcznej, która według Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” indywidualna jest tylko z nazwy, bowiem przy jej przyznawaniu stosowane są kryteria odpowiedzialności zbiorowej.

Zdaniem związkowców, stanowisko dyrekcji jest klarowne: złe wyniki finansowe uniemożliwiają podniesienie pensji; konieczne jest za to zwiększenie wydajności pracy. Jak dowiedzieliśmy się od Dariusza Paczuskiego z NSZZ „Solidarność” w Auchan, możliwość porozumienia z pracodawcą bardzo zmalała. Ugoda nie została zawarta ani w kwestii wzrostu wynagrodzeń, ani modyfikacji regulaminu premii miesięcznej. W momencie zamykania tego wydania „Wiadomości Handlowych” trwały ostatnie szlify w dokumentacji wszczynającej procedurę sporu zbiorowego.

– Z partnerem społecznym prowadzimy permanentny dialog i jestem zaskoczona informacjami o konflikcie – stwierdziła w rozmowie z „WH” Dorota Patejko, dyrektor ds. komunikacji w Auchan Polska, prosząc jednocześnie o przesłanie szczegółowych pytań.

Tymczasem pracownicy sklepów francuskiej sieci głośno wyrażają swoje niezadowolenie z sytuacji. „Jedyne wyjście to strajk, tylko ciekawe jakie potem będą konsekwencje”, (…) „ogólnie obniżanie premii na kasach uważam za karygodne”, (…) „popieram wszelkie działania w kierunku poprawy bytu wszystkich pracowników niższego szczebla tzw. „pracowników hali” i kasjerek do natychmiastowej poprawy warunków pracy i zatrudnienia!!!” [pisownia oryginalna] – to tylko wybrane wypowiedzi publikowane na jednym z popularnych portali społecznościowych.

Marka Auchan jest obecna w Polsce od 1996 roku, kiedy to otworzono pierwszy hipermarket w Piasecznie pod Warszawą. Obecnie sieć prowadzi 76 sklepów, zatrudnia 22 000 osób, ma w ofercie około 60 000 SKU. Wartość inwestycji Auchan w naszym kraju przekroczyła 7,4 mld zł.

JEŚLI INFORMACJA JEST INTERESUJĄCA SUBSKRYBUJ CODZIENNY, DARMOWY NEWSLETTER PORTALU WIADOMOSCIHANDLOWE.PL. ŻEBY OTRZYMYWAĆ ZESTAW NAJŚWIEŻSZYCH WIADOMOŚCI I RAPORTÓW NA SWOJĄ SKRZYNKĘ POCZTOWĄ. WYSTARCZY KLIKNĄĆ NA LINK I WPISAĆ SWÓJ ADRES E-MAIL.

Kliknij i przeczytaj także:

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 952

 • 824
  BARDZO PRZYDATNY
 • 16
  PRZYDATNY
 • 7
  OBOJĘTNY
 • 105
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1154)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~NOWI 1154 dzisiaj 13:28

  ~bibi Och biedna ~bibi jak ci współczuje .Tyle niemocy w tobie że ciągle tu wylewasz swą gorycz którą masz w sobie .Zajmij się lepiej domem i rodziną - większy będzie z ciebie pożytek Nam i tak nie zrobicie przykrości tym pisaniem . Mamy przynajmniej jakiś kontakt HAHAHA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~bibi 1153 2 dni temuocena: 63% 

  własnie wychodzi z was wasza prawdziwa natura kto nie zgadza się z waszym zdaniem jest wrogiem i trzeba go zniszczyć nawet jeżeli prawda jest po jego stronie swoją bezsilnośc tuszujecie pogardą i próbą osmieszenia przeciwnika, zawsze tak było tego i nie ukryjecie zmieniając skórę macie w sobie tyle złości i nienawiści dla innych ludzi którzy nie liżą wam d... i którzy ukrócili wasze oszukańcze działania nie macie nic do zaoferowania ludziom oprócz chęci do podpisywania wszystkiego jak leci że nawet pracodawca musi was hamować bo podpisalibyście nawet coś co nie jest jeszcze gotowe

  oceń komentarz
 • ~czytelnik 1152 4 dni temuocena: 39% 

  Ty ~BOOMI nie masz większych zmartwień ? Ile masz lat 80 ? Bo tylko takie babcie pierdołami się zajmują . A może weź sprawdź jeszcze kto jakim długopisem pisał i jeszcze jaki kolor tuszu i daj tu nam znać bo nie wiemy Aha I jeszcze jaki kto kolor gaci miał . TO SIĘ NAZYWA ORGANIZACJA ZWIĄZKOWA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Żaden szczegół nie umknie Tak się boją przeciwników!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! No ale tam są same staruchy otyłe więc czego można się spodziewać :)

  oceń komentarz
 • ~BOOMI 1151 5 dni temuocena: 61% 

  do pseudo Jawnego zapraszacie do swojego nowego związku tylko pracownicy pytają się do którego?stworzyliście dwa dziwne twory jeden odgrzał starego dziwoląga ,druga ze swoją świtą założyła coś niby nowego ,jakiś czas niby razem niby osobno wmawialiście ludziom że to są dwa związki a tu proszę dostaliśmy protokół ze spotkania z pracodawcą i cóż za nowość na jednej pieczątce razem najpierw wy a na dole oni ,a gdzie na pieczątce najpierw oni a na dole wy niektórzy mieli rację jeżeli nie wiadomo o co chodzi to zawsze chodzi o kasę i stołki w waszym przypadku jest to aż za bardzo widoczne i szkoda że ludzie przez was oszukani zostaną na lodzie ale jeżeli podejmuje się jakieś decyzje to trzeba sprawdzać a nie wierzyć na piękne oczy nawet jak ktoś obiecuje złote góry jak w waszym przypadku

  oceń komentarz
 • ~BOOMI 1150 15 dni temuocena: 67% 

  widać na waszej stronie ilu macie członków i liderów i to jakich sama śmietanka towarzyska wzajemnej adoracji jeszcze za solidarności byli przeciwko ówczesnej przewodniczącej obsmarowywali ją jak mogli , nie zgadzali się z jej decyzjami a teraz proszę idą ręka w rękę cóż za przyjażń pozazdrościć , chwalicie się że macie bardzo dużo sklepów tylko dlaczego jeden lider obskakuje w tylu sklepach dyżury czyżby brak członków bo chyba nie z nudy ostatnio nie miała ta osoba czasu na przyjazd na fundusz socjalny ludzie czekali i nic dobrze że był członek solidarności bo by nie dostali pieniędzy za urlopy i zapomogi , mylisz się era związków dla pracowników nigdy nie umrze, nie jesteście w stanie ludziom zaoferować nic oprócz kłamstw nie macie żadnego zaplecza prawnego wasi liderzy są przeganiani z regionów solidarności jak skamlą o porady prawne chcieliście to macie

  oceń komentarz
 • ~jedyne prawdziwe związki dla pracowników 1149 16 dni temuocena: 75% 

  jak nie możecie dotrzeć do pracowników w sklepach to próbujecie przez stronę i tak wam to nie pomoże bo ludzie was nie chcą jesteście związkami pracodawcy i działacie dla pracodawcy , jak zawsze piszecie pól prawdy lub po prostu kłamiecie nie było mowy o podpisaniu na spotkaniu w dniu 28 .08 a nie 27.08 (chyba że mieliście dodatkowe spotkanie na obgadanie co macie robić) aneksu o skróconą karencję ubezpieczenia i kiedy ona wchodzi oczywiście solidarność jest za bo co dobre dla pracowników to podpisujemy ,nadal kłamiecie o ubezpieczeniu za 1 grosz są to pieniądze pracowników z funduszu które zabiera pracodawca a mogłyby być przeznaczone na większe bony ,10 sklepów to macie wy i po jednym przedstawicielu tylko aby było zaznaczone że jesteście- są to ci którzy sami odeszli z solidarności bo ludzie od nich uciekli za nic nie robienie i nie dbanie o ludzi ,będziecie na naszych sklepach oczywiście tylko że my wchodzimy na wasze

  oceń komentarz
 • ~sumienie narodu 1148 16 dni temuocena: 79% 

  w końcu w trójmieście związki robią porządek na jednym ze sklepów tej osobie dziękujemy i radzimy nich zamieni kościół na meczet bo modlitwy nie trafiają gdzie trzeba oczywiście tą osobę pozdrawiamy i życzymy wszystkiego naj (poza sklepem na zielonej trawce)

  oceń komentarz
 • ~Nowi 1147 18 dni temuocena: 25% 

  Zapraszamy na naszą stronę internetową zpsh.pl jesteśmy na wielu sklepach już w Polsce . Solidarność ma niecałe 10 sklepów i to w większości są po paru członków Ludzie zaczynają wreszcie myśleć rozsądnie Solidarność strasznie jest obecnie upolityczniona Wszyscy prą na władzę a przez to daleko nie zajdą Do ------jedyne prawdziwe związki dla pracowników-----pomyliłaś czasy era tych związków mija

  Edytowany: 16 dni temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~jedyne prawdziwe związki dla pracowników 1146 20 dni temuocena: 78% 

  macie chyba jakiś kompleks na punkcie nowego przewodniczącego kogoś bardzo boli że to on został przewodniczącym bez przekrętów i podkładania głosów , drukarka jest jedna , teczek faktycznie dużo , a to co on niesie to nie aktówka tylko teczka a kluczyki niosę JA , nie przypominam sobie abyśmy tak obładowani przychodzili na spotkania z pracodawcą bo przecież pracodawca drukarkę chyba ma , lepiej spójrzcie na wasze księstwo jak przyjeżdżaliście kiedy potrzebowaliście zrobić zadymę aby przeszło co chcieliście zagłuszając resztę zdrowo myślących tak jak to było w listopadzie 2016 podpisując co chciał pracodawca oferując 100% bonów na święta ale bez żadnych innych roszczeń ,zjawiliście się z osobami spoza komisji waszymi przekupkami gdzie miały być tylko osoby z zespołu negocjacyjnego, jak wiedzieliście że czegoś nie przeforsujecie zjawiały się one i zadyma gotowa , zagłuszały wszystkich którzy chcieli trochę więcej

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~NOWI 1145 23 dni temuocena: 22% 

  A pochwaliliście się ze wasz przewodniczący jest zachłanny na władzę i dlatego powywalał wszystkich co mu zawadzali a zostawił tych co biegają za nim jak pieski tresowane i noszą drukarki i teczki za niego a pan idzie z aktóweczką i kluczykami w ręku Jak wchodzi na salę a pieski za nim obładowani dokumentami to wszyscy w kuluarach mają bekę i ci od pracodawcy i ci z naszych i innych związków Pisz co chcesz na nas może ci to ulży My wiemy swoje - i tak się wykończycie wzajemnie

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jawny 1144 23 dni temuocena: 82% 

  TO NIE SOLIDARNOŚĆ ZACZĘŁA OBRZUCAĆ BŁOTEM TYLKO NOWE ZWIĄZKI NIE POGODZILI SIĘ ZE STRACILI DOBRE DOCHODY ZA NIC NIE ROBIENIE CZY POCHWALILI SIĘ JAK TO WRĘCZYLI WE WRZEŚNIU LIST LOJALNOŚCIOWY PRACODAWCY MÓWIĄCY O NIEZGADZANIU SIĘ Z NOWO WYBRANĄ KOMISJĄ ZAKŁADOWĄ GDZIE PRACODAWCY TO BYŁ MIÓD NA SERCE I BARDZO SIĘ Z TEGO UCIESZYŁ ŻE MA ROZŁAM W SOLIDARNOŚCI I O TO MU CHODZIŁO

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~REAL 1143 28 dni temuocena: 26% 

  Robicie wojnę między sobą. I po co ? Każdy z was chce być tu ważny i postawić na swoim Tak możecie bez końca a prawda jest taka że pracodawca ma was gdzieś Toleruje garstkę ludzi która walczy aby się utrzymać na powierzchni a sam chce być w przepisach i według prawa ok . I tak robi swoje .Możecie się tu obrzucać błotem i wytykać wspólne błędy ,nic nie zrobicie .Przewodniczący mają swoje etaty i waszą kasę a wy się tu opluwacie . Piszecie że dla ludzi -guzik prawda, walczycie ale dla tych z etatami bo chcecie zabłysnąć i jeszcze coś znaczyć Związki w Auchan już dawno padły W innych zakładach pracy aż huczy że w Auchan związki rozwaliły związki. Regiony siedzą cicho bo nic z tym nie zrobiły jak Mazowsze rozwalało

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~BOOMI 1142 29 dni temuocena: 77% 

  słuchaj no kolego nie ma takiej siły aby ktoś zaciągnął mnie do waszego nowego? związku wystarczy że przejechałem się na byłym przewodniczącym który pozwolił na rozpieprzenie ludzi i nie zrobił nic a teraz jest znowu wielkim przedstawicielem na szczęście już nie Solidarności bo tego bym nie zniósł robi Solidarność czystkę i bardzo dobrze niektórym to się należało zasłużyli stokrotnie na to co ich spotkało a nowi przedstawiciele niech się zdecydują do których nowych ? związków należą bo chyba się pogubili sami co miesiąc to są w innych

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jawny 1141 29 dni temuocena: 78% 

  jawny odwal się od nie swojego nick nieprawdą jest że nie idziecie na rękę pracodawcy i dbacie tylko o pracownika,o nowy pakiet ubezpieczenia lub zmianę ubezpieczyciela walczyła również solidarność co dobre przypisujecie sobie a co spieprzyliście obarczacie nas ale protokoły nie kłamią tylko czy tłumaczycie pracownikom że ta oferta jest opłacana z pieniędzy funduszu socjalnego i są oni okradani przez pracodawcę właśnie z bonów świątecznych i nie są to zł tylko miliony zł wyrzuceni zostali cwaniaki którym zależało na ochronie nie robiąc nic dla ludzi Rumia Toruń Gdynia takich jest jeszcze kilku pochwalcie się jaką to wielką podwyżkę daliście za dyżury pełnione w domu 100% 11 zł.(wielki sukces)MY chcieliśmy co najmniej 50%dniówki pracownika nowy regulamin premii indywidualnej który chcieliście podpisać bez zastrzeżeń a poprawiony z prawnikami solidarności z myślą o pracownikach aby nie byli robieni na szaro jak do tej pory który nie podpisaliśmy nie o to nam chodziło chcieliśmy WIECEJ

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jawny 1140 29 dni temuocena: 22% 

  Ilona Powiem tak - z taką ilością członków jaką ma Solidarność nie są wstanie nic zdziałać . Przewodniczący na nic się nie zgadza bo przyrost jego ambicji przerósł go samego . Reszta idzie za nim w zaparte Twierdzą że nowe związki zmówiły się z pracodawcą Jest to nie prawda My po prostu mamy rozum i dbamy o pracownika dlatego rozmawiamy z pracodawcą a nie kłócimy się Nowy pakiet ubezpieczenia jest naszą zasługą i ludzie się bardzo cieszą a przez solidarność straciliśmy zwiększone bony na święta i podwyżki bo wać państwo nie pojechało na spotkanie Przewodniczący tylko wszystkich wyrzuca ze związku i likwiduje komisje . W tym są mocni i tylko to potrafią podpisywać Zawziętość oraz oszczerstwa pisane i mówione na nasz temat wcale nie pomagają ludziom lecz wkradła się wielka nienawiść My już mamy bardzo dużą ilość członków a to pomoże w pracy nad wieloma problemami u nas w firmie Pozdrawiam wszystkich naszych zwolenników i zapraszam innych do naszego nowego związku

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ilona 1139 miesiąc temuocena: 84% 

  Jawny a możesz powiedzieć co już zrobiliście dla pracowników np w Rumii???Bo być może i gdzie indziej coś bardziej by ruszyło gdyby były wymierne efekty dla szeregowego pracownika....

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jawny 1138 miesiąc temuocena: 79% 

  Ty cwaniak odwal się od Jawnego (nie podpisuj sie nie swoim nickiem) świeża krew przecież to ty jesteś zasiedzialy cwaniak w Rumii który jeszcze niedawno nie wiedział ilu ma członków i tylko udawał że coś dla nich robi bo miałeś ich w nosie a tu proszę jak prężnie zacząłeś działać ciekawe co ci za to obiecano bo za darmo to byś palcem nie kiwnal

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jawny 1137 miesiąc temuocena: 19% 

  Super Potrzeba świeżej krwi - nowych ludzi a nie zasiedziałych cwaniaków W Rumi nowe związki dobrze sobie radzą Tam jest tylko jedna stara pozostałość po starych związkach

  oceń komentarz
 • ~do boju 1136 miesiąc temuocena: 19% 

  informacja dla pracownikow z trójmiasta nowe zwązki sa już na sklepach w rumi ,szcześliwej gdyni i od września w osowej chetnych do zapisu zapraszamy

  oceń komentarz
 • ~Jawny 1135 miesiąc temuocena: 82% 

  HAHAHA nie pochlebiajcie sobie jesteście nam obojetni to wy probujecie sobie udowodnić że stanowicie dla nas zagrożenie ale za dużo nie wyobrażajcie sobie

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~PODAJ DALEJ 1134 miesiąc temuocena: 18% 

  Jak was to boli !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nowe związki -przełknąć nie możecie !!!!!!!!!!!!!!!! I oto chodzi , niech was to gryzie - naśmiewajcie się -wypisujcie - a i tak nic nie zmienicie . Powstaliśmy i już nie upadniemy .Wasz przewodniczący nie ma nad nami władzy , już nie wyrzuci ,już nie przywłaszczy pieniędzy a to boli oj boli go mocno . HA HA HA

  oceń komentarz
 • ~Jawny 1133 miesiąc temuocena: 83% 

  HAHAHA piszesz oczywiście o ludziach którzy założyli nowe zwiazki wyrzuconych z Solidarności no to jest prawdziwa SEKTA

  oceń komentarz
 • ~PODAJ DALEJ 1132 miesiąc temuocena: 17% 

  HA HA HA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! SEKTA

  oceń komentarz
 • ~jedyne prawdziwe związki dla pracowników 1131 miesiąc temuocena: 83% 

  do nowi -chyba mnie z kimś pomyliłeś, jak do tej pory to wy przepuszczaliście składki że nie potraficie się z nich rozliczyć byliście księstwem bez nadzoru i myśleliście że wam wszystko wolno ale przyszła nowa komisja i ucięła wasze decydowanie o wszystkim bez konsultacji z członkami , zaczęło się kontrolowanie wydatków , ilości członków bo zawsze na papierze było ich więcej niż w rzeczywistości i przede wszystkim przestano podpisywać złe propozycje dla pracowników , pracodawca nie miał przewidzianych na 2017 żadnych znaczących podwyżek to były wasze pobożne życzenia i kłamstwa którymi oszukujecie ludzi żeby przeszli do waszych organizacji a o pomoc w zakładaniu związków w sklepach to skamlecie wy do pracodawcy bo nie potraficie tego zrobić sami - jesteście zbyt słabi a na koniec my nie obiecujemy -my działamy dla dobra pracowników

  oceń komentarz
 • ~jawny 1130 miesiąc temuocena: 79% 

  solidarność na pewno nie zaginie mimo waszych i pracodawcy starań bo to nowa solidarność czuje się odpowiedzialna za pracowników jak do tej pory to poprzednia komisja nie zrobiła nic dla nich poczytajcie stare protokoły ze spotkań z pracodawcą i aneksy do różnych regulaminów a znajdziecie dużo ciekawych rzeczy i przedstawią wam obraz co wtedy się działo i jak szli na rękę pracodawcy począwszy od początku działania byłej przewodniczącej a nie zwalajcie wszystko na byłe reale bo żle się działo kiedy u nas jeszcze ich nie było oni dopiero zaczęli robić porządki i bardzo dobrze zawsze mieliśmy problem ze związkami w auchan bo nie robili NIC dla pracowników i dlatego ludzie się zniechęcali do działalności związkowej i o to chodziło pracodawcy

  oceń komentarz
 • ~obserwator 1129 2 miesiące temuocena: 25% 

  Tu masz rację ale jest jeszcze duża grupa w solidarności która idzie po trupach aby nie zaginąć całkiem

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ila 1128 2 miesiące temuocena: 25% 

  Tak się was pięknie czyta a pracodawca leje i zaciera ręce bo właśnie o to mu idioci chodzi. Żryjcie się dalej bo i tak już wszyscy mają wyjebane na jakiekolwiek związki. Nic już żaden związek nie ugra w żadnym sklepie ludzie są za cwani i już nie wierzą i uciekają gdzie pieprz rośnie.

  oceń komentarz
 • ~Nowi 1127 2 miesiące temuocena: 24% 

  No a ty jesteś jedyną członkinią solidarności w pewnym sklepie na pomorzu :):):):) Wielka jednoosobowa solidarność !!!!!!!!!!!!!!!!!!! Tak jak piszesz że masz nadzieję że pracownicy logicznie myślący zrozumieją ale to jak przepuszczacie ich składki Wy i tak nic nie robicie przez to że przewodniczący nie pojechał na spotkanie w 2017 to pracownicy stracili większe bony i znaczne podwyżki .Ludzie mu uciekają a teraz skamle o pomoc po Regionach i obiecuje złote góry nowym członkom a potem ich wyciula .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~jedyne prawdziwe związki dla pracowników 1126 2 miesiące temuocena: 77% 

  solidarność jako jedyny związek działa dla zwykłych pracowników a nie jak wy dla większości managerów i administracji patrz pewien sklep na pomorzu gdzie osoba będąca teraz prawdopodobnie zastępcą przewodniczącej (zresztą manager) nowego związku żeby wygrać wybory w styczniu miała zapisanych prawie wszystkich managerów w swoim sklepie włącznie z asystentką dyrektora (oczywiście za aprobatą dyrektora) -czy to są działania dla pracowników czy dla pracodawcy mam nadzieję ze pracownicy logicznie myślący wiedzą kto działa dla nich a kto dla pracodawcy

  oceń komentarz
 • ~Nowi 1125 2 miesiące temuocena: 22% 

  ~jedyne prawdziwe związki dla pracowników Nie rób jaj i nie pisz głupot Solidarność już schodzi na psy a w Auchan od września 2017 Karierowicze i nic więcej za cudze pieniądze się pasiecie Mało wzięliście od sklepów w Warszawie klasycznych Auchan ? Okradliście 4 sklepy ale zakłamanie wasze tak wam weszło w krew że w to już wierzycie że dla dobra to wszystko Tylko czyjego?

  oceń komentarz
 • ~jedyne prawdziwe związki dla pracowników 1124 2 miesiące temuocena: 78% 

  być może będziecie na nowych sklepach ale tylko przez przekupstwo ,zastraszanie i oszukiwanie kim na prawdę jesteście a jesteście osobami które do tej pory działały na niekorzyść pracowników i to was WYRZUCONO z solidarności (nie jak twierdzicie że odeszliście sami bo nie zgadzacie się z działaniami nowej komisji) za swoją pychę i myślenie że wam wszystko wolno i nikt nie będzie was rozliczał jak to było do powstania nowej komisji niestety ale płacicie za własne błędy a nie za kogoś innego

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~poparcie 1123 2 miesiące temuocena: 21% 

  SUPER !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Dajcie czadu niech ta klika nawiedzonych egoistów poniesie klęskę za swój egoizm i pychę

  oceń komentarz
 • ~prawdziwe związki 1122 2 miesiące temuocena: 21% 

  nie długo będziemy w nowych sklepach a solidarność będzie w czarnej d......

  oceń komentarz
 • ~Nie czytane komentarze bo i po co 1121 2 miesiące temuocena: 24% 

  A tu tych komentujących to pies przeleciał czy co? nie macie nic innego do roboty tylko te brednie wypisywać?

  oceń komentarz
 • ~obserwator 1120 3 miesiące temuocena: 31% 

  Samounicestwienie - BRAWO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  oceń komentarz
 • ~ zły 1119 3 miesiące temuocena: 30% 

  Pisać by można w nieskończoność ale prawda jest jedna że gdyby co niektórym nie zależało na władzy to by nie było takiej rozpierduchy w solidarności Po co było rozwalać organizacje Teraz jest jak jest Pracodawca górą a wy dalej róbcie przepychanki między sobą Może te łapki góra dół da wam podwyżkę lub premię Zamiast się zjednoczyć to koty drzecie Solidarność w Auchan już na psy schodzi bo NIENAWIŚĆ stoi jako ich przywódca

  oceń komentarz
 • ~zła 1118 3 miesiące temuocena: 72% 

  drodzy związkowcy z wszystkich związków, wy się żrecie miedzy sobą a pracodawca zaciera ręce bo wszystko idzie po jego myśli.Ludziom skompromitowanym pozwolił na założenie nowych związków usilnie im w tym pomagając (jak chwalą się niektórzy managerowie)bo w pierwszej kolejności chce wyciąć solidarność jako najbardziej uciążliwy potem załatwi opzz , a jak załatwi dwie największe organizacje to zabierze się i za pozostałe bo już nie będziecie potrzebni i tak moi drodzy waszymi rękami załatwi sobie bezproblemową drogę do robienia co chce i jak chce - taka będzie przyszłość( dzięki wam ) pracowników

  oceń komentarz
 • ~jawny 1117 3 miesiące temuocena: 70% 

  do nowi i niezalezny - stary ale jary ma rację a właśnie ze wolne niedziele wywalczyła równiez'' solidarnośc'' Auchan zbierajac podpisy i organizujac akcje wy pewnie siedzieliście cicho aby się nie wychylić a co do waszej liczebności to wchodzenie na sklepy i przypisywanie go sobie nie majac członków no to wielka sprawa i wielka organizacja z was będzie ale jak napisano nizej zawsze dopisywaliscie jakieś zera i bedziecie robic to nadal starych złych nawyków sie nie pozbedziecie

  oceń komentarz
 • ~Niezależny 1116 3 miesiące temuocena: 27% 

  ~stary ale jary człowieku co ty piszesz - wolne niedziele to nie załatwiła solidarność Auchan A co tak naprawdę załatwili to chyba wszystkich członków Realowska klika .

  oceń komentarz
 • ~Nowi 1115 3 miesiące temuocena: 30% 

  Ale się podjarałaś !!!!!!!!!!!!!!!! Przeczytaj na spokojnie co piszesz Wolne niedziele to nie zasługa solidarności Auchan - stany wirtualne to teraz wy macie -przewodniczący dba tylko o siebie -wszystkich co mu zagrażali wykluczył a otoczył się geriatrią która przyklaskuje - licz jak chcesz ale i członków i komisji macie jak kot napłakał Możesz pisać co chcesz a my i tak wiemy jaka jest prawda i nic nie zrobicie bo nie macie siły ani w członkach ani w elokwencji Z MOTYKĄ NA SŁOŃCE HAHAHA

  oceń komentarz
 • ~stary ale jary 1114 3 miesiące temuocena: 69% 

  Osiągnięcia solidarności proszę bardzo -wolne niedziele ,rozwalenie komisji-brak członków stany wirtualne bycie przewodniczącym dla samego stanowiska nie robiąc nic(takich ludzi nie potrzebuje związek) , a o przepuszczenie kasy proszę się pytać przewodniczącej nowego związku jak roztrwoniła kasę nie rozliczając się z wydatków ,a co do ilości sklepów to naucz się liczyć przydałaby się porządna nauka matematyki

  oceń komentarz
 • ~nowi 1113 3 miesiące temuocena: 30% 

  Może wylicz swoje osiągnięcia bo jak nam wiadomo to prócz rozwalenia 90% komisji w Auchan i przepuszczenia ich członów kasy to nic nie macie Wielka mi solidarność 6 sklepów na całą Polskę Koń by się uśmiał

  oceń komentarz
 • ~stary ale jary 1112 3 miesiące temuocena: 70% 

  solidarność nie zrobiła nic(dziwne)przecież do zeszłego roku osoba która teraz założyła nowy związek twierdziła że wszystko co dobre w auchan zostało zrobione przez nią jako przewodniczącą nszz solidarność( przecież włożyła w tą pracę całe serce) chociaż nie wiem co miała na myśli- jak do tej pory to co dobre dla niej było dobre dla pracodawcy-wieloletnie podpisywanie obniżonego odpisu na fundusz socjalny urwane kilkadziesiąt milionów z naszych pieniędzy i finansowanie z nich przez pracodawcę ubezpieczenia zdrowotnego , podpisanie niekorzystnego porozumienia dotyczącego bonów bożonarodzeniowych w 2016 - zamknięcie nam drogi do dalszych negocjacji na 2017 , teraz jest też gotowa podpisać wszystko co chce pracodawca nie zagłębiając się zbytnio czy to jest dobre dla pracowników czy nie- jeżeli ludzie chcą być oszukiwani w dalszym ciągu przez te osoby to życzymy im wszystkiego najlepszego ale niech potem nie narzekają że nic dla nich nie ma i niech nie zwalają wszystkiego na nas

  oceń komentarz
 • ~Nowi 1111 3 miesiące temuocena: 29% 

  ~glinka Masz rację ale ci co zostają muszą ich pilnować do ~stary ale jary nie szkaluj nas tylko sprawdź co solidarność zrobiła -całe Auchan rozwaliła i nie za przekręty tylko z niewygody Co zrobili dla ludzi wiesz może ? Wielkie NIC !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Weż opraw ich w ramki i powieś w centralnym miejscu w salonie

  oceń komentarz
 • ~glinka 1110 3 miesiące temuocena: 30% 

  A jest tu jeszcze ktoś kto wierzy w jakąkolwiek zmianę na lepsze w firmie rodzinnej Auchan???Jeśli był to się wyleczył i teraz spierdala z tego grajdoła zostawiając tam tych którym tylko współczuć ...

  oceń komentarz
 • ~stary ale jary 1109 3 miesiące temuocena: 70% 

  nowi? jacy wy jesteście nowi, wyrzucono was z Solidarności za wasze przekręty i działanie przeciw pracownikom. rośnie wam związek -chyba tylko na papierze zawsze dopisywaliście jak nie jedno zero to dwa a pracodawca przymykał na to oko bo tak mu było wygodnie (coś za coś), oszukiwaliście ludzi przy przepisywaniu ze związku do związku to nie ma się co dziwić ze się wypisują a o solidarność się nie martwcie da sobie radę pozbyła się ludzi skompromitowanych to może działać dalej dla dobra pracowników a nie pracodawcy

  oceń komentarz
 • ~Nowi 1108 3 miesiące temuocena: 30% 

  Moi drodzy Solidarność w Auchan PADA !!!!!!!!!!!!!! Mamy nowe związki i coraz więcej członków !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  oceń komentarz
 • ~mutant marketowy 1107 6 miesięcy temuocena: 87% 

  popieram jawnego załatwiać wszystkie sprawy w swoim kręgu twarzą w twarz

  oceń komentarz
 • ~jawny 1106 6 miesięcy temuocena: 85% 

  jeżeli macie jakieś obiekcje co do konkretnych osób u was w sklepie to może lepiej powiedzieć im to w twarz ale do tego trzeba mieć chociaż trochę odwagi bo uważam że to forum nie jest miejscem na prywatne wendetty

  oceń komentarz
 • ~Pablo 1105 6 miesięcy temuocena: 53% 

  Tak bronicie swojej przewodniczącej a zapytajcie sie jej za kogo pieniądze wynajęła trzy pokojowe mieszkanie w Warszawie dla siebie i Agnieszki?ciekawe co znowu wam naklamie możecie byc pewni ze to z waszych składek bo KZ kazało jej wrócić do domu

  oceń komentarz
 • ~kasjer4lata 1104 6 miesięcy temuocena: 67% 

  jakie odczucia po nowych bilansach? ja czuję się zmieszany z błotem..

  oceń komentarz
 • ~swój 1103 6 miesięcy temuocena: 33% 

  Teraz ~dyzma cię zwą Masz jednak problem i to duży a przy okazji u mnie działa PRZEWODNICZĄCY ja nie Gdańsk więc czego się czepiasz Zryty baniak to ty masz

  oceń komentarz
 • ~dyzma 1102 6 miesięcy temuocena: 63% 

  swój i twoja przewodnicząca ale macie zryte baniaki żal

  oceń komentarz
 • ~swój 1101 6 miesięcy temuocena: 37% 

  ~zwykła kasjerka Co ty masz do tej kobiety .ABCD dobrze napisał trzeba było zgłaszać się i pokazać jaka ty niezwykła bo pisać na kogoś to każdy tchórz potrafi To nie jest forum na użalanie się nad sobą i swymi wrogami Nie nudź więcej Ja nie znam waszej przewodniczącej więc oszczędź nam i sobie tych wpisów zresztą jak ją wybrali to chyba jest dobra a ty idź do psychologa

  oceń komentarz
 • ~zwykła kasjerka 1100 6 miesięcy temuocena: 53% 

  do abcde moja opinia dotyczy funkcji przewodniczącego a nie prywatnej osoby ale fakt możemy się spotkać jakieś propozycje?

  oceń komentarz
 • ~macaron 1099 6 miesięcy temuocena: 59% 

  do już nie solidarnościowiec nowy związek powstał tylko dlatego że tamte osoby nie pogodziły się z przegraną w wyborach i zostały odsunięte od władzy

  oceń komentarz
 • ~abcde 1098 6 miesięcy temuocena: 40% 

  do zwykła kasjerka było zgłosić swoją kandydaturę na przewodniczącą a nie pisać swoje żale a przewodnicząca jest w porządku to dobra i uczciwa kobieta znam ją osobiście przyjdz do niej a na pewno wysłucha ciebie i rozwiąże twój problem

  oceń komentarz
 • ~zwykła kasjerka 1097 6 miesięcy temuocena: 63% 

  w gdańsku dziś wybory uzupełniające NIE BIERZMY W NICH UDZIAŁU osoba która została przewodniczącą NIE NADAJE SIĘ !!!! KOLEDZY I KOLEŻANKI NIE PODĄŻAJCIE TĄ DROGĄ ta pani chce dotrwać do emerytury nic nie robiąc i rządzić wami na emeryturze wywieźmy tą panią na taczkach,szaleństwo żądzy władzy widać w jej wiekowych oczach , plotka chodzi po naszym sklepie że sprzedała się pracodawcy bo gdzie indziej na sklepie robi się wybory tyle razy i pracodawca pozwala na to czy to prawda ? nie wiem to ludzie mówią jestem daleka od plotek pozdrawiam wszystkich NIE GŁOSUJĄCYCH pamiętajcie but do kopa i taczka do wywozu czeka

  oceń komentarz
 • ~swój 1096 6 miesięcy temuocena: 50% 

  ~Już nie solidarnościowiec masz rację bo to co zostało po związkach to samo dno Po co im walczyć dla ludzi jak wałczą miedzy sobą powywalali grupę liderów a teraz w tej garstce co zostali żrą się po cichu ze sobą

  oceń komentarz
 • ~Już nie solidarnościowiec 1095 7 miesięcy temuocena: 62% 

  Do uhahany. O czym tu człowieku gadasz. Po pierwsze nie było wtedy trzeciego związku jeszcze a solidarność miała w nosie tak swoich członków jak i pracowników. Nie zjawianie się na spotkania i nie podpisanie porozumienia placowego dało droge Wam do czego? Co zrobiliście w sprawie podwyżek od roku 2016? Odpowiem kolego za Ciebie, nic nie zrobiliście gdyż ważniejsza dla Was jest walka o koryto niż pracownicy. A to że powstał trzeci związek złożony z byłych solidarnościowcow to tylko najlepiej pokazuje jak jesteście zapatrzeni we własne stołki a ludzi macie gdzieś głęboko w....

  oceń komentarz
 • ~zwykła kasjerka 1094 7 miesięcy temuocena: 50% 

  dzisiaj wybory u nas w gdańsku idziemy głosować mam nadzieję że pani przewodnicząca odpadnie w wyborach apeluję KOLEDZY I KOLEŻANKI NIE GŁOSUJCIE NA PRZEWODNICZĄCĄ CZAS NA ZMIANY to tyle w temacie pozdrawiam wszystkich związkowców ale nie przewodniczącą giń ,przepadnij oczywiście w wyborach

  oceń komentarz
 • ~macaron 1093 7 miesięcy temuocena: 53% 

  powstał nowy związek wielobranżowy przy auchan to są ludzie oderwani od koryta niektórzy dostali nawet kopa z solidarności żal mi tych pseudo związkowców że finansują tą bandę wzajemnej adoracji powinni zmienić nazwę GRUPA WSPARCIA PRACODAWCY

  oceń komentarz
 • ~zdziwiony 1092 7 miesięcy temuocena: 69% 

  zastanawia mnie jedna rzecz chodza na sklepach plotki że nowa komisja zwiazkowa która powstała na miejsce starej dogaduje sie z pracodawca ale z tego co tu czytam to jeżeli nie zjawiaja się na spotkaniach i nie podpisuja porozumień taki jest przekaz to chyba raczej się nie dogadują- więc kto tutaj kłamie

  oceń komentarz
 • ~uhahany 1091 7 miesięcy temuocena: 40% 

  o czym ty piszesz człowieku. nowa komisja nie powinna podpisywać wszystkiego jak popadnie wystarczy że wszystko co złe w regulaminie zawdzięczamy byłej pani przewodniczącej poczytajcie sobie regulamin to będziecie mądrzejsi.co do wycinania członków to i bardzo dobrze że pozbywają się oszustów ,osób które nie potrafią rozliczyć się z wybranych pieniędzy z konta i kolaborantów współpracujących z pracodawcą bo do tego została powołana nowa organizacja, ciekawa rzecz na deklaracjach do nowej komisji przyjmowali jako związek zawodowy sieci handlowych ale nie powiedzieli że włączają się do międzybranżowej organizacji województwa kujawsko pomorskiego w bydgoszczy(będa zbierać wszystkie odpady) całe szczęście że w porę się ocknąłem a co do podwyżek to gdyby podpisali co chciał pracodawca to jest zamknięta droga do jakichkolwiek rozmów o podwyżkach a tak poza tym drugi a właściwie trzeci związek też nic nie podpisał więc niech się nie chwali bo nie ma czym

  oceń komentarz
 • ~juz nie solidarnościowiec 1090 7 miesięcy temuocena: 51% 

  Co to za związek w którym się tylko biją o stołki? Rozpada się solidarność na własne życzenie i pewnie za niedługo odejdzie do lamusa. Może ta super nowa KZ pochwali się jak wyszła ze spotkania z pracodawcą po 15 minutach a następnie na dwóch lub trzech zaplanowanych spotkaniach się nie pojawił żaden przedstawiciel solidarności. Tak byli zajęci wycinaniem swoich wrogów (czyt. członków związku) że nie mieli czasu aby zadbać o pracowników. Więc podziękujcie nowej KZ że nie dostaliście większych bonów na święta oraz że (gdyby nie drugi związek) podwyżek też byście nie mieli w tym roku gdyż nowa KZ nie miała czasu aby pojawić się na spotkaniach z pracodawcą.

  oceń komentarz
 • ~Przyszły związkowiec 1089 7 miesięcy temuocena: 76% 

  Widziałem pismo podpisane przez OPZZ ze stawkami sklepy już je dostały. Też się zdziwiłem po tym co tutaj czytam. Może mi ktoś wytłumaczyć jakie mamy związki zawodowe w firmie i kto tam przewodniczy? Podnoszenie premii to zły pomysł bo rzadko ktoś dostaje całą (wymagania realizacja kosmicznych celi) a poziomy tak nie podwyższają bo premia godna zaczyna się od poziomu zaawansowanego.

  oceń komentarz
 • ~macaron 1088 7 miesięcy temuocena: 66% 

  nie wiem skąd termin 10 stycznia na podpisanie jak wczoraj było jedno spotkanie z pracodawcą (25.01.2018) i tylko jedno w tym roku nic nie podpisali a dali propozycje zmiany premii pracowniczych

  oceń komentarz
 • ~Przyszły związkowiec 1087 7 miesięcy temuocena: 54% 

  Stawki minimalne już ustalili i związki podpisały 10 stycznia. Podwyżka minimalna 150zł. Najniższa stawka na hali 2300 brutto,

  oceń komentarz
 • ~zwykła kasjerka 1086 7 miesięcy temuocena: 58% 

  jak się dowiedziałam z innego auchan w gdańsku to podobno pracodawca zaproponował 100 zł przy bilansach dla 75% załogi OPZZ podpisał a nasza nowa komisja nie BRAWO!!! w końcu KTOŚ DBA O NAS i na koniec apeluje do władz naszej komisji sklepowej w gdańsku od kilku dobrych dni niema was w pracy nie ma się kogo zapytać czy wszędzie musicie jeździć razem kiedy u nas wybory chodzi o termin trzeba robić wszystko by panią nie wybrali bo sie pani nie nadaje czas oddać inicjatywe młodszym przykro mi ale to moja demokratyczna opinia pozdrawiam

  oceń komentarz
 • ~Pudel 1085 7 miesięcy temuocena: 13% 

  Wiadomo coś o stawkach na 2018

  oceń komentarz
 • ~zły 1084 8 miesięcy temuocena: 57% 

  co mogą zrobić jak pracodawca idzie w zaparte nie chce pogodzić się że z nową komisją nie pójdzie tak łatwo jak z poprzednią -abc-ma rację dajmy im szansę gorzej już chyba nie będzie, jeżeli pracodawca żeby rozwalić komisje pozwala na zapisywanie się managerów i wyższej administracji to chyba się trochę boi a to już jest coś

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~drugi zły 1083 8 miesięcy temuocena: 62% 

  Ja się nie podszywam tylko jestem zły na to co robią związki Teraz dopiero zobaczyłem ze już był taki nik Sory

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~zły 1082 8 miesięcy temuocena: 62% 

  Zły nie podszywaj się pod kogoś kim nie jesteś

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~abc... 1081 8 miesięcy temuocena: 61% 

  jestem pracownikem auchan klasyki tez jestem związkowcem zwykłym nie znam ludzi z nowej komisji zakładowej ale trzeba dać im szanse czas rozliczeń będzie później a stara komisja zakładowa też niewiele robiła dla pracowników akurat znam p. kasię (byłą przewodniczącą) p. kasiu da im pani szansę jak będzie źle to pani wróci

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~zły 1080 8 miesięcy temuocena: 47% 

  Was też powinni wykluczyć Tak się wszyscy żrecie że głowa boli a my związkowcy gdzie jesteśmy tylko nasze składki są wam potrzebne no nie ? bez kasy co byście robili Cwaniaki !!!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~uhahany 1079 8 miesięcy temuocena: 53% 

  Proponuję dla zainteresowanych i niedowiarków wejść na stronę główną regionu mazowsze aktualności posiedzenie zarządu regionu mazowsze z dnia 10 stycznia 2018 o pozbawieniu członkostwa osoby z byłej komisji zakładowej Auchan decyzja ostateczna

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~walcz 1078 8 miesięcy temuocena: 52% 

  Jeżeli chcesz założyć prawdziwy związek a nie jak niektóre które działały lub próbują działać (organizacje wydmuszki) to daję ci adres mailowy do przewodniczącego dariuszpaczuski@wp.pl. musisz być osobą z pasją bo niestety tylko takie mają szansę przetrwać

  oceń komentarz
 • ~Przyszły związkowiec 1077 8 miesięcy temuocena: 91% 

  Witam chciałbym założyć związek w swoim sklepie Auchan. Jak to zrobić i z kim się skontaktować?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~lidka 1076 8 miesięcy temuocena: 51% 

  Absolutnie nie jestem ani za ani przeciw. Natomiast czytam Was i stwierdzam że zdecydowana większość mądra tylko w gębie. Każdy tylko bo związki nie zrobiły bo to bo tamto.Jeden z drugim ruszać na stanowisko przewodniczącego i walczyć o swoje i swoich kolegów. A wy u siebie sami siedzicie jak mysz pod miotłą i żaden słowa nie powie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~aaaaaa 1075 8 miesięcy temuocena: 88% 

  auchon +praca=wegetacja

  oceń komentarz
 • ~zwykła kasjerka 1074 8 miesięcy temuocena: 45% 

  z tego co słyszałam nowa komisja działa tylko do nowych wyborów ale też chodzą słuchy w auchan gdańsk ze bedzie walka o etaty związowe bo poco pracować aaaa zapomniałam można brać oddelegowania oczywiście oprócz posiadanego etatu całe te związki sie rozpadną bo walka jest między nimi , robią spotkania dwudniowe z których nic nie wynika a za koszty płaci kto ? odpowiedzcie sobie sami .Były święta czy jakaś komisja dała coś swoim związkowcom napiszcie jestem ciekawa i na koniec nie jestem anty związkowa pozdrawiam wszystkich tych za i tych przeciw nowej komisji

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~zły 1073 8 miesięcy temuocena: 98% 

  z protokołu ze spotkań z pracodawcą u mnie w sklepie który wisi na tablicy wynika że to pracodawca w grudniu przełożył spotkanie na styczeń wymigując się nawałem prac przedswiatecznym

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~uhahany 1072 8 miesięcy temuocena: 57% 

  Nienaśmiewalem się z całych związków tylko z przewodniczącego który aby nie przegrać gra nieczysto i potrafi się zeszmacić zdaje się że ci którzy nie chcą poddać się nowej komisji mają dużo do ukrycia i zrobią wszystko z pomocą dyrektorów aby zostało jak jest bo chyba z takimi przewodniczącymi związki daleko nie zajada wstydźmy się za nie całe związki tylko za takich przewodniczących

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~nie działajacy ale myślący 1071 8 miesięcy temuocena: 43% 

  ~uhahany nie ma się co śmiać tylko ubolewać że związki nie potrafią zająć się tym co powinni tylko walczą dla siebie o stołki i kasę naszą Cała ta ich walka nie wiem komu potrzebna Tam są chyba słabi i niedowartościowani ludzie a ty~uhahany to za kim idziesz że tak się śmiejesz Z tego widać że z tej samej kliki jesteś tylko z przeciwnego obozu Nikt rozsądny i mądry nie będzie się naśmiewał z tak ograniczonych związków zawodowych tylko ubolewał ze podzieliły się i jak po jednej stronie tak i po drugiej nie ma takiego co by był rozsądny i chciał pomóc pracownikom Wstydźmy się wszyscy za takie związki

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~wtajemniczony 1070 8 miesięcy temuocena: 47% 

  Do Lidka Niestety nowa KZ nie pojawiła się na spotkaniu z pracodawcą i pozamiatane bo nie mieli z kim uzgadniać

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~uhahany 1069 8 miesięcy temuocena: 56% 

  Usmiejecie sie ostatnio były wybory w jednym ze sklepów w Trójmieście i oglądaliśmy cyrk pan przewodniczący aby wygrać wybory zapisał wszystkich menagerow do związku szkoda że wśród nich nie było jeszcze dyrektora tego sklepu ciekawe co na to centrala w Warszawie i we Francji jeżeli takie mamy organizacje z takimi przewodniczącym jedzącymi z ręki pracodawcy to nie ma się co dziwić że dzieje jak się dzieje ciekawe co z tego wyjdzie

  oceń komentarz
 • ~wtajemniczony 1068 8 miesięcy temuocena: 44% 

  Do ~zły Nie nie jestem żadnym odsuniętym przewodniczącym tylko wkurza mnie że gadają o czyszczeniu jak sami tylko myślą o sobie tak jak tamci Zamiast się dogadać to toczą walki a my pracownicy tracimy Wielka ściema i obłuda Co to za komisja że żadnej wiadomości nie ma co robią tylko dowiadujemy się kanałami A do ~lidka To masz rację ale jak związki kłócą się miedzy sobą to pracodawca korzysta a my tracimy

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~lidka 1067 8 miesięcy temuocena: 13% 

  Czy gdzieś wiadomo cokolwiek w temacie bilansów na 2018??? Czy nawet tej żenady na ten rok nie przewidują i będą nam wciskać projekt ludzki do 2025 jak to pięknie chcą o nas zadbać w każdej dziedzinie życia???Tak bardzo dbają o nas i nasze zdrowie że aby żyć jak ludzie musimy do drugiej roboty zasuwać.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~zły 1066 8 miesięcy temuocena: 64% 

  każdy ma prawo do swojego zdania i jeżeli myśli inaczej nikt go nie może niszczyć nawet słownie takie utarczki nic nie wnoszą jezeli jesteście w jakiejkolwiek organizacji to przelejcie to na prace dla ludzi a tak pozatym wtajemniczony nie jesteś przypadkiem którymś z odsuniętych przewodniczących ?

  oceń komentarz
 • ~wtajemniczony 1065 8 miesięcy temuocena: 42% 

  ~już nie auchan Jeśli już nie jesteś to skąd te wiadomości ? Czyżby ~bibi pod inną postacią Nie wypisuj głupot bo to samo co zeszła komisja robi ta nowa tak samo oszukuje i tak samo goni o własny byt więc po co te bajery wypisujecie Podejrzewam ze jesteście właśnie z komisji dlatego tak słodzicie Związki to już nie to samo co kiedyś Wygryziecie się nawzajem a tak z ciekawości czemu pracodawca was zlewa ?

  oceń komentarz
 • ~już nie auchan 1064 8 miesięcy temuocena: 60% 

  Bibi ma rację i pisze prawdę była komisja robi wszystko by zdyskredytowac nową wszelkimi sposobami i kłamstwami tak jak zawsze robiła to z osobami niewygodnymi i niezgadzajacymi się z ich zdaniem . Wiem coś na ten temat i dlatego jestem już poza tym całym bałaganem . Część starej komisji to osoby które są przewodniczącymi tylko dla ochrony , mają w nosie że nie mają członków i nawet nie chce im się starać. Teraz to potrafią jątrzyć aby tylko zrobić na złość nowym a gdzie byli jak była przewodnicząca podpisywała dokumenty bez zgody wszystkich członków prezydium i komisji ważne decyzje jak fundusz świadczeń socjalnych (mniejszy odpis) zeszłoroczne większe bony pracownicze które zaproponował pracodawca jako ochłap zamykając drogę do jakichkolwiek podwyżek. Z tego co słyszałem w tym roku pracodawca próbował zrobić to samo ale się nie udało. Mimo wszystko życzę nowej komisji aby w Nowym Roku nie poddawała się i robiła co powinna dla dobra pracowników i niech się nie da przekupić srebrnika

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~wtajemniczony 1063 9 miesięcy temuocena: 40% 

  co ty chrzanisz bibi ludzie wpadli z deszczu pod rynnę Nic lepiej nic gorzej ,nowa komisja tez sie układa tyle ze ze sobą .Nowy przewodniczący pnie na stanowisko do Mazowsza wiec potrzebuje ludzi aby mu zamiatali wszystkie problemy a ci mu uwierzyli Jeszcze się przejada całe te związki olać Jedni się układali teraz drudzy to robią a wszystko to aby mieć etaty i naszą kase

  oceń komentarz
 • ~bibi 1062 9 miesięcy temuocena: 61% 

  Z tego co słyszałem od mojego przewodniczącego to była przewodnicząca z częścią komisji została odsunięta i powstała nowa która nie jest taka ugodowa i nie ma zamiaru podpisywać wszystkiego co chce pracodawca. Stara część próbuje robić im pod górę kłamiąc i oszukując ale nawet skargi do zarządu krajowego solidarności nic nie dają bo idą zgodnie z prawem. U mnie wywieszono propozycje pracodawcy - marne 100 brutto dla 75% pracowników dodano propozycje związkowców i odpowiedź do pracodawcy-jest jazda. Pisma zostały wysłane do wszystkich komisji ale część nie chce przyjąć do wiadomości że skończyły się czasy nieróbstwa i kumoterstwa z pracodawcą. Nie wiem czy wiecie ale była przewodnicząca podpisywała jednoosobowo bez zgody komisji mniejszy odpis z funduszu socjalnego i pracodawca zaoszczędził kilka milionów i nie wiadomo co z tych funduszy finansuje . Jeżeli macie u siebie związki i nie działają tak jak powinny to patrzcie im na ręce i próbujcie wymuszać wiadomości bo dużo się dzieje.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~bibi 1061 9 miesięcy temuocena: 61% 

  Z tego co słyszałem od mojego przewodniczącego to pani była przewodnicząca została odsunięta od władzy razem z częścią starej komisji . Powstała nowa komisja która nie jest taka ugodowa do pracodawcy i ani myśli podpisywać wszystkiego co im się podsunie.Starzy próbują robić im pod górę szkalując i kłamiąc ale wszystkie skargi są odrzucane nawet przez zarząd krajowy solidarności.Ostatnio u nas wywieszono propozycje pracodawcy- śmieszne 100brutto 75% zatrudnionym związki dodały swoją propozycję i odpisały na pismo pracodawcy . Z tego co wiem takie pisma zostały wysłane do wszystkich przewodniczących ale część z nich nie chce przyjąć do wiadomości że skończył się czas nieróbstwa i kumoterstwa z pracodawcą i mają brać się do pracy a jeżeli nie to niech odejdą . Nie wiem czy słyszeliście ale przez ostatnie lata była przewodnicząca podpisywała praktycznie jednoosobowo bez zgody komisji mniejszy odpis od pracodawcy na fundusz socjalny- zaoszczędził sobie kilka milionów

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pracownik 1060 9 miesięcy temuocena: 0% 

  Jest jakieś forum dla pracowników Auchan,?

  oceń komentarz
 • ~Negocjator 1059 9 miesięcy temuocena: 50% 

  Co słychać w związkach? słyszałem ze dogadać się nie mogą. U mnie na sklepie nie ma żadnego przedstawiciela.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~bibi 1058 9 miesięcy temuocena: 62% 

  Cały czas tylko płaczą że na nic nie mają kasy że za dużo kosztują ich pracownicy , że mają wydatki na remonty bo kupili sklepy zdewastowane ,to z jakich pieniędzy finansują wyjazdy na szkolenia , hotele diety .Dla siebie potrafią wydać krocie byle tylko zwiększyć koszty na koniec roku zawsze są pod kreską kiedy trzeba dać podwyżki . Pracowników na sklepy nie chcą przyjmować ale administracja się rozrasta powstają dziwne komórki ,stanowiska byle upchnąć swoich za dobrą kasę. Cała skuteczność to wielki pic na wodę nic dla pracowników mają tylko zwiększyć swoje zaangażowanie za friko.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~retka 1057 9 miesięcy temuocena: 67% 

  U nas też mniej w zeszłym roku jeszcze się czegoś bali. Nawet szkoda słów na to. Nic tylko wiać gdzie pieprz rośnie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~lidka 1056 9 miesięcy temuocena: 21% 

  U nas mówią że podobnie jak w ubiegłym roku. Szkoda gadać szczują ludzi 100złotową premią. A biedronka po nowym roku podwyżki. A tu Ukraina wszędzie a do roboty są polaczki. Szanowni Państwo pora zwinąć się z tego grajdoła niech im przyjprzyjaciele zza wschodniej granicy pomogą. Jeden mały szczegół tylko mały procent z nich jest chętnych do pracy. Tacy u cioci jak my szanowną dyrekcjo już wam się nie trafią.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wola 1055 9 miesięcy temuocena: 75% 

  U nas też mniej i z tego co się orientuję w naszej aglomeracji warszawskiej też. Niestety nie popisało się nasze francuskie przedsiębiorstwo. Zresztą czego tu się spodziewać.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Pokaż wszystkie komentarze
do góry strony