REKLAMAIveco - baner główny
Konflikt między dyrekcją Auchan a związkami zawodowymi dotyczy w głównej mierze płac

Konflikt między dyrekcją Auchan a związkami zawodowymi dotyczy w głównej mierze płac (fot. materiały własne)

Związki zawodowe w Auchan przymierzają się do wejścia w spór zbiorowy z pracodawcą. To efekt fiaska rozmów prowadzonych z dyrekcją polskiego oddziału francuskiej sieci, m.in. w kwestii podwyżek płac i zmiany zasad przyznawania premii.

REKLAMAKONGRES FMCG - belka w artykułach

Postulaty dotyczące systemowego wzrostu wynagrodzeń dla wszystkich pracowników Auchan Polska w 2016 roku były składane przez NSZZ „Solidarność” kilkakrotnie na przestrzeni minionych tygodni. Na spotkania związkowców z przedstawicielami pracodawcy strony zapraszały m.in. ekspertów spoza firmy („Solidarność” – przedstawiciela prasy, a dyrekcja Auchan – prawnika), ale do porozumienia nie dochodziło. Poza kwestią samych płac poruszano również sprawę zmian zasad funkcjonowania indywidualnej premii miesięcznej, która według Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” indywidualna jest tylko z nazwy, bowiem przy jej przyznawaniu stosowane są kryteria odpowiedzialności zbiorowej.

Zdaniem związkowców, stanowisko dyrekcji jest klarowne: złe wyniki finansowe uniemożliwiają podniesienie pensji; konieczne jest za to zwiększenie wydajności pracy. Jak dowiedzieliśmy się od Dariusza Paczuskiego z NSZZ „Solidarność” w Auchan, możliwość porozumienia z pracodawcą bardzo zmalała. Ugoda nie została zawarta ani w kwestii wzrostu wynagrodzeń, ani modyfikacji regulaminu premii miesięcznej. W momencie zamykania tego wydania „Wiadomości Handlowych” trwały ostatnie szlify w dokumentacji wszczynającej procedurę sporu zbiorowego.

– Z partnerem społecznym prowadzimy permanentny dialog i jestem zaskoczona informacjami o konflikcie – stwierdziła w rozmowie z „WH” Dorota Patejko, dyrektor ds. komunikacji w Auchan Polska, prosząc jednocześnie o przesłanie szczegółowych pytań.

Tymczasem pracownicy sklepów francuskiej sieci głośno wyrażają swoje niezadowolenie z sytuacji. „Jedyne wyjście to strajk, tylko ciekawe jakie potem będą konsekwencje”, (…) „ogólnie obniżanie premii na kasach uważam za karygodne”, (…) „popieram wszelkie działania w kierunku poprawy bytu wszystkich pracowników niższego szczebla tzw. „pracowników hali” i kasjerek do natychmiastowej poprawy warunków pracy i zatrudnienia!!!” [pisownia oryginalna] – to tylko wybrane wypowiedzi publikowane na jednym z popularnych portali społecznościowych.

Marka Auchan jest obecna w Polsce od 1996 roku, kiedy to otworzono pierwszy hipermarket w Piasecznie pod Warszawą. Obecnie sieć prowadzi 76 sklepów, zatrudnia 22 000 osób, ma w ofercie około 60 000 SKU. Wartość inwestycji Auchan w naszym kraju przekroczyła 7,4 mld zł.

JEŚLI INFORMACJA JEST INTERESUJĄCA SUBSKRYBUJ CODZIENNY, DARMOWY NEWSLETTER PORTALU WIADOMOSCIHANDLOWE.PL. ŻEBY OTRZYMYWAĆ ZESTAW NAJŚWIEŻSZYCH WIADOMOŚCI I RAPORTÓW NA SWOJĄ SKRZYNKĘ POCZTOWĄ. WYSTARCZY KLIKNĄĆ NA LINK I WPISAĆ SWÓJ ADRES E-MAIL.

Kliknij i przeczytaj także:

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 902

 • 792
  BARDZO PRZYDATNY
 • 14
  PRZYDATNY
 • 5
  OBOJĘTNY
 • 91
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1025)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~ilona 1025 2 dni temu 19:56ocena: 100% 

  Może czas przyłączyć sie do biedronki??Być może tam mają jaja....

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Olafasola 1024 3 dni temuocena: 100% 

  Gdańsk strajkuje! wszystko dopięte na ostatni guzik! NIE zapraszamy na Szczęśliwą :) - oto jest efekt "podwyżek" do poziomu płac dla NOWOZATRUDNIONYCH !!!! Chyba was tam w drekcji pogięło !!!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Marek SZ. 1023 8 dni temu

  https://www.wiadomoscihandlowe...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Związkowiec 1022 8 dni temuocena: 100% 

  2 maja strajk włoski w Auchan.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~mng mgr 1021 11 dni temu

  Mgr już to widzę

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~mgr 1020 11 dni temuocena: 50% 

  BUNT SOLIDARNOŚCI: 2 MAJA MA BYC WOLNE !!!! http://www.money.pl/gospodarka...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Marian 1019 11 dni temuocena: 100% 

  Część sklepów Auchan chce zrobić wynik na kosztach personalnych i inwestycjach. Płacą najmniej, pracownikom wmawiają że tak jest wszędzie. W takich sklepach jest najgorzej bo nie ma możliwości rozwoju i zdobycia wyższej stawki i poziomu premii. Bilanse przeciągają się w nieskończoność a wyniku barometru nadal nie ma. Takim sklepem jest np. Auchan Komorniki

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~szczęśliwa 1018 16 dni temuocena: 100% 

  Słuchajcie ryzykujcie i idźcie gdzie indziej bo tutaj już lepiej nie będzie.Powiem Wam jedno jak poszłam na rozmowę o pracę do Biedronki to na dzień dobry dają więcej ,socjal bardzo dobry lepszy od Auchana,fakt trzeba wszystko robić ,ale nie ma tam takiego terroru psychicznego.,a będzie tak ,że będziemy musieli wszystko robić bo już nie ma komu robić. Odeszłam i na pewno nie żałuję.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~CZYTELNIK 1017 18 dni temuocena: 75% 

  A PŁACZĄ ZE NIE MAJĄ KASY www.wiadomoscihandlowe.pl/arty...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~dario 1016 26 dni temuocena: 100% 

  U nas nic nie zrobią za samo zapisanie się do związków można się nasłuchać. Jedna rzecz mieć to w dupie i szybko spierdalać z tego przybytku.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Auchanator 1015 28 dni temuocena: 25% 

  https://www.wiadomoscihandlowe... Ciekawe co u nas zrobią...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jaa 1014 miesiąc temuocena: 100% 

  Dla mnie ta firma to przeszłość od pół roku. Może zmieniłam na podobnie kiepsko kasowa, ale stałe godz. Do 15, biuro, no i jestem sobą i nikt nie karmi mnie dornymi haslami. Czego i Wam życzę! Szkoda życia.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Oskar Auchan 1013 miesiąc temuocena: 100% 

  Coś Ty Dario swoich wyznawców mają znów nagrali piosenkę i będą tańczyć na zjeździe Val(ić)Poland. Ile na to kasy idzie a wyniki coraz gorsze i klientów spadek o 10%. Ale grupka du...wlazów będzie biła brawa i cieszyła się jak jest super w Auchan . Pracownicy znów akcje będą musieli kupić żeby 100% było...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Dario 1012 miesiąc temuocena: 82% 

  Oskar marzysz przecież ta firma ma swoje wizje a wyniki tego barometr do tej wizji nijak nie pasują. Już nie wiadomo śmiać się czy płakać??? Nawet nie pozwalają ludziom spokojnie odejść. Skoro każdy był kiedyś taki mądry i straszono nas stwierdzeniem na twoje miejsce jest wielu chętnych to gdzie Ci chętni teraz są??? Uciekli do konkurencji Szanowna dyrekcjo bo wy dalej nie rozumiecie że czasy pół darmowych Wołów odeszły w niepamięć.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~walcząca 1011 miesiąc temuocena: 100% 

  Witam pewnie znowu przełożą ponieważ produkują swoją wizję bo wstyd pokazać prawdę. Na spotkaniu w kwietniu trzeba ich przycisnąć aby wreszcie podali wyniki i kwotę jaką wydali na ten niepotrzebny wydatek. Myśleli że za to co robią pracownicy będą głaskali ich po głowie. Pozdrawiam

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Oskar Auchan 1010 miesiąc temuocena: 100% 

  Witam U was wyniki barometru już były czy znowu wizje wymyślają?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~walcząca 1009 miesiąc temuocena: 100% 

  Witam . Dlaczego tak jest.? Być może dlatego że większość z nich jest teoretykami potrafią tylko przekładać tabelki nie mają zielonego pojęcia o pracy na dole. Gdyby tak się złożyło że mieliby przygotować jakiekolwiek stoisko od podstaw to zginęliby. A być może przydałoby się niektórym aby w końcu docenili naszą pracę, chociaż są zbyt ograniczeni aby to zrobić. Jeszcze trochę a będą zamykać sklepy bo zostaną tylko oni i klienci. Pozdrawiam

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~dario 1008 miesiąc temuocena: 100% 

  Walcząca zgadza się o zwolnienia to my się nie boimy,bo gdzie oni znajdą większych osłów od nas??U nas nawet utrudnianie odejścia jest na porządku dziennym.Tylko dlaczego nikomu nie przyjdzie do głowy zastanowić się dlaczego ludzie gromadami odchodzą??Oni nie kapują że nie tylko o kasę chodzi,bądź co bardziej prawdopodobne udają że nie kapują.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~walcząca 1007 miesiąc temuocena: 88% 

  Witam. O zwolnienia ze strony pracodawcy wcale się nie boimy . Pracownicy sami składają wypowiedzenia lub po prostu nie przychodzą do pracy bo mają dość traktowania ich jak wołów roboczych. U mnie już teraz popołudniowe zmiany nie mają obsady i nawet leesing nie pomaga. Ostatnio nawet menagerowie szukają jeleni do prowadzenia briefu bo mają bardzo "" dużo pracy "" i się nie wyrabiają , a my się nudzimy i mamy jeszcze przejąć część ich obowiązków ( niech podzielą się częścią swojej pensji i premii ). Pozdrawiam

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~xxxyz 1006 miesiąc temuocena: 59% 

  Tak się nie cieszcie z tych ,,dużych" podwyżek bo pewnie teraz zaczną się zwolnienia by koszty personalne się zgadzały. Znam to z doświadczenia w innych firmach i tylko patrzeć aż w Auchan tak będzie. Taniej wyjdzie firmie zatrudnić pracowników z najmu niż płacić własnym pracownikom.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Oskar 1005 miesiąc temuocena: 91% 

  Witam przydałoby się jakieś forum anonimowe dla wymiany informacji między pracownikami Auchan. Bo w sklepach kreują własną rzeczywistość... Co o tym sądzicie?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~walcząca 1004 miesiąc temuocena: 91% 

  Witam były tak duże że wszyscy z wrażenia zaniemowili . Pozdrawiam

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Stary wyga 1003 miesiąc temuocena: 83% 

  Jak podwyżki wszyscy dostali? ...że taka cisza?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~dario 1002 2 miesiące temuocena: 89% 

  U nas wciskają kit że wyniki są cały czas w opracowaniu. Coś mi się wydaje że to był ostatni barometr hahs.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Auchanator 1001 2 miesiące temuocena: 88% 

  U nas też przeciągają z wynikami barometru a miały być w listopadzie...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~goliaw 1000 2 miesiące temuocena: 97% 

  Barometr wypadl bardzo zle.Wytknieto wszystkie wady tej firmy o to kilka z nich z mojego regionu: -brak szacunku do pracownika -brak szkolen -podwyzki dla wybranych -brak motywacji -donosicielstwo,obrabianie osoby itp -praca za 10 ty robisz reszta lezy -grafiki ustalane jak menedzerowi pasuje -brak rozwoju i decydowaniu o swojej karierze i zyciu prywatnym -coraz gorsza dyskryminacja osob z pomyslami.Wbijanie wizji Auchan robienie z czlowieka popychadla i debila -wymagania z kosmosu zabieranie premii zablache rrzeczy. Kazdy region ma podobne wyniki ale firma Auchan ich juz nie opublikuje bo sa az tak zle.Po co sie kompromitowac

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~beth 999 2 miesiące temuocena: 92% 

  Lidluś taki sam z Ciebie super lidluś jak ze mnie baletnica. I uważaj bo jak się te baletnice z auchan pozwalniają i ruszą na lidlusie to może ci pozostać auchan.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Lidluś 998 2 miesiące temuocena: 8% 

  a u nas na forum Lidla same miłe wpisy :) - bo i pensje godne, a nie te ochłapy dla nieudaczników. hahaha myślicie, ze się doczekacie kiedyś naszych pensji??????

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Dżudas 997 2 miesiące temuocena: 11% 

  UWAGA, UWAGA ! prosimy osobę o nicku "pomorze" o zgłoszenie się do Dyrekcji Auchan po nagrodę za tysięczny, jałowy wpis na tym forum. czekają srebrniki, tfu sorry - bon na 50 złotych

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~pomorze 996 2 miesiące temuocena: 89% 

  No właśnie .Pseudo walcząca miej odwagę być sobą Na tym forum zawsze poznamy NASZĄ WALCZĄCĄ a wiesz po czym ? zgadnij to ci powiem a tak przy okazji to ty gnij tam gdzie jesteś tylko smrodu tu nie zostawiaj

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~walcząca 995 2 miesiące temuocena: 83% 

  Witam a może by osoba podpisana niżej nie posługiwała się nie swoim nickiem tylko wymyśliła swój własny . Pozdrawiam i nadal gnijemy w tej firemce.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~dario 994 2 miesiące temuocena: 83% 

  Czy ktoś wie co z wynikami barometru??Czyżby ktoś bał się prawdy? Macie jakieś informacje?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~też pracownik 993 2 miesiące temuocena: 92% 

  W przypadku tego artykułu w części im przyznam rację ale tylko w części. Absolutnie jestem przeciw by deklaracje wypełniać odgórnie wszyscy jak jeden mąż. Ale sorry osoby które korzystają z bezzwrotnych zapomóg,dofinamsowania z tyt rozpoczęcia roku szkolnego itp powinny podać deklarację z tyt 500plus. Ale tylko w tych sytuacjach.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~500+ w Auchan 992 2 miesiące temuocena: 21% 

  https://www.wiadomoscihandlowe... !!!!!!!!!!!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~osz 991 3 miesiące temuocena: 70% 

  Podwyzki w Lidlu... A kiedy w Auchan? https://www.wiadomoscihandlowe...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~mike 990 3 miesiące temuocena: 69% 

  Lidl po raz kolejny podnosi pensje od marca, teraz po 2 latach pracy pracownik hali zarobi nawet 3800 brutto. A ile w Auchan jest po 2 latach? 2200? 2400 brutto? smiech na sali http://wiadomosci.radiozet.pl/...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~dario 989 3 miesiące temuocena: 77% 

  Już się boimy że stracimy tę pracę normalnie strach mnie obleciał hahahs. Nie bój się o nas my sobie doskonale poradzimy w końcu auchan to niezła szkoła życia. A gdzie te ścieżki ttch ukraińców bo u nas spory odsetek po jakimś czasie s... tak jak polacy.

  Edytowany: 3 miesiące temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~CBA 988 3 miesiące temuocena: 73% 

  tu się mylisz nie wiem jak było ale teraz żeby nie Darek to tamci by robili co chcieli nadal i pchali związki na dno bo tylko ich tyłki się liczą , ale może masz rację nie chwalmy dnia przed zachodem słońca Jak na razie Darek ma bardzo dużo zwolenników bo postępuje uczciwie Zobaczymy jak dalej oby się nie zmienił

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~WORK 987 3 miesiące temuocena: 26% 

  za rok 70% z was straci pracę a robotę będą wykonywać pracownicy najemni na nockach. wiem na 100%, już negocjują z agencjami pracy tymczasowej. oni maja nadmiar ukraińców do roboty

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~dario 986 3 miesiące temuocena: 74% 

  A nasze cwaniaki biadolą cały czas że oszczędności,,bo nie ma kasy,bo tamto bo sramto. A to nowe centrum handlowe 100tys m2 to za wszy postawić chcą chyba. A tak z praktycznego spojrzenia to pozyskują ludzi których najczęściej nikt nie chciał i w tym cały szkopuł. Wystarczy popatrzeć jakie mają w większości podejście do pracy.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~patologia 985 3 miesiące temuocena: 73% 

  Najbardziej mnie zastanawia skąd oni biorą tych nowych ludzi do pracy za 2000 brutto, skoro Ikea, Lidl, Biedronka, Kaufland, Tesco płaci na start 2600-3200 brutto... Juz w call center albo na rozwozie pizzy mozna zarobic wiecej niz w auchan, a z podwyzek nic nie wyszlo bo daja od tego roku po podwyzkach az 2100-2200?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~walcząca 984 3 miesiące temuocena: 78% 

  Witam a może by tak osoba która wpisała się niżej nie przywłaszczała sobie nie swojego nicka i wymyśliła swój własny. Pozdrawiam

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~walcząca 983 3 miesiące temuocena: 18% 

  tez to czytałam, np tutaj: http://next.gazeta.pl/next/7,1... KONIEC NEGOCJACJI, CZAS NA DZIAŁANIA !

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Stettin 982 3 miesiące temuocena: 28% 

  Czy (...) nieefektywni w negocjacjach związkowcy z Auchan mogą się odnieść do informacji że w Kauflandzie od marca minimalna to 2600 brutto ? Oraz 299 po 2 latach pracy a u nas nadal "nie da się" ????????????

  Edytowany: 3 miesiące temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Do JUŻ PRYWACIARZE 981 3 miesiące temuocena: 65% 

  Stary, masz tą samą informację i to pogłębioną tutaj, na wiadomosciachhandlowych.https://www.wiadomoscihandlowe.pl/artykuly/pracownicy-tesco-domagaja-sie-podwyzek-bedzie-kole,10148

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~wypisuję się, starczy tego 980 3 miesiące temuocena: 68% 

  szczerze, bez hejtu: żal mi tu was wszystkich, którzy marzą o tym, żeby dostać 150-200ł podwyżki i mieć w końcu np. 2500 zł... szczyt marzeń? a za ile lat dobijecie do 3000?... po 10 udanych rozmowach oceniających?!!!!!!!!!!! 10 lat?!!!!!!!! gratuluję marzeń i aspiracji życiowych. i dalszego tolerowania wymagań pracodawcy w stosunku do zapłaty, harówy za nieobecnych cwańszych kolegów na zwolnieniu, pracy na nockach rozwalających życie rodzinne.ilu z was już jest tak naprawdę schorowanymi inwalidami??? dobrze to sobie uświadomić

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~JUŻ PRYWACIARZ ZA 3400brutto 979 3 miesiące temuocena: 65% 

  "Związkowcy z NSZZ "Solidarność" przy Tesco żądają podwyżek w wysokości do 350 zł brutto, nagród jubileuszowych i dodatków do wynagrodzeń dla niektórych pracowników. Czekają na reakcję swojego pracodawcy do 1 lutego. W piśmie do Tesco, związkowcy „uprzejmie przedstawiają żądania” o podwyżki o 350 zł brutto dla pracowników podstawowych i o 200 zł m.in. dla kierowników sklepów i ich zastępców. Ponadto „Solidarność” wnosi o wypłatę nagród jubileuszowych (np. 50 proc. wynagrodzenia dla osób pracujących 5 lat, 100 proc. dla osób pracujących 10 lat), a także dodatkowe czteromiesięczne odprawy w przypadku zwolnienia z przyczyn niedotyczących pracowników i 10-procentowe dodatki za każdą zmianę zakresu obowiązków." a tu cały artykuł: http://next.gazeta.pl/next/7,1... CZY KTOŚ JESZCZE NA TYM FORUM WIERZY, ŻE NIE MA UKŁADU ZWIĄZKI-ZARZĄD/DYREKCJA AUCHAN...DALEJ GRAMY STADO BARANÓW PROWADZONE PRZEZ WILKI ???

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~dario 978 3 miesiące temuocena: 77% 

  A w auchan pracownjk hali ma aż 2150 brutto. Na co mu tyle kasy??

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~podaj nick 977 3 miesiące temuocena: 76% 

  W Tesco minimalna pensja kasjera to 2295 zł brutto. Ile osób zarabia tyle w Auchan? https://www.wiadomoscihandlowe...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jasko 976 3 miesiące temuocena: 81% 

  Nowe plany Auchan w 2017; -eliminacja umow zlecen platnosc posrednikom 17brutto -redukcja zatrudnienia i stanowisk(obnizenie etatow w biurach -podniesienie stawki premii w stopniac zaawansowania -dostosowanie plac do konkurencji i tak w tyle bo placa w dyskontach B i L wynosi wiecej -proba pozyskania pracownikow i klientow -brak znaczacych podwyzek dla pracownikow Real i Geant gdyz juz dostali w bilansach 2016 -planowane dalsze rozbudowy sklepow i ich modernizacja co spowoduje ograniczenie szkolen i uszczupli pakiet socjalny oraz srodki na podwyzki -podniesienie progu progresji kwartalnej w 2016 ja dali wiekszosci sklepow mimo strat brak rentownosci -kasjerom dolozy sie wiecej zadan;towarowanie polek i mapowanie zalozenia centrali Auchan.Brak ludzi do pracy i ogromne braki -zatrudnianie Ukraincow nie zdaje egzaminu, maja duze oczekiwania stawka 8,84Euro.Stawka 13brutto do reki w Polsce i wymagania z kosmosu. -Podwyzka obiadow do 5zl

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~walcząca 975 3 miesiące temuocena: 90% 

  Jeżeli jesteś zainteresowany prowadzeniem negocjacji zgłoś się do przewodniczącego związku w twoim sklepie niech zaproponuje cię na osobę do komisji i po oczywiście wygraniu w wyborach na członka komisji będziesz mógł brać udział w rozmowach z pracodawcą . Wtedy zobaczysz jakie to proste i kiedy trzeba będziesz musiał jeździć nawet na dniu wolnym bo nikt nie będzie ustawiał daty rozmów do pojedynczych osób. A jeżeli chodzi o latanie samolotem to nie wszędzie są dostępne lotniska (chociaż ze względu na tanie bilety bo trzeba oszczędzać pieniądze członków związku każdy by chciał ), większość jeździ pociągami co wiąże się z większymi kosztami i dłuższym czasem w podróży. Tak więc jeżeli nie wierzysz nie musisz, nie będę udowadniać że nie jestem wielbłądem. Zapraszam do komisji i na spotkanie z pracodawcą być może jesteś tą osobą którą potrzebujemy aby rozmowy w końcu ruszyły z pozytywnym wynikiem. Pozdrawiam

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Xyz 974 3 miesiące temuocena: 18% 

  Nasi związkowcy latają samolotami za pieniądze ze skladek. I nie jeździcie tam na dniu wolnym. Jestem w związkach i nie neguję wszystkiego. Neguję tylko wyjazdy osób nieprzygotowanych do prowadzenia rozmów.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~walcząca 973 3 miesiące temuocena: 88% 

  Witam negocjacje trwają nadal w innych kwestiach. Jest jeszcze dużo spraw które próbujemy załatwić i które to nie zostały zamknięte podpisaniem porozumienia. Żadna przyjemność jeżdżenia do Warszawy na rozmowy , tracić cały dzień na podróż gdzie niektórzy muszą siedzieć w pociągu kilka godzin w jedną stronę i w dodatku jak się często zdarza w swoim dniu wolnym od pracy. Ale wiemy że musimy tam być .Jeżeli nie jesteś w komisji w swoim sklepie to nie wiesz jak to wygląda, pewnie nawet nie jesteś w związku i dlatego negujesz wszystko bo tak wygodnie ,a czy u was w ogóle jest jakaś organizacja związkowa ? Jeżeli nie to masz okazję ją założyć i zobaczyć jak to wygląda od środka . Pozdrawiam

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Xyz 972 3 miesiące temuocena: 13% 

  Walcząca -sama nie wiesz co się w związkach dzieje. O jakich negocjacjach na 2017 piszesz? Przecież Wy już podpisaliście porozumienie na 2017 które zamyka Wam na ten rok prawo do wszelkich roszczeń. Teraz możecie tylko rozmawiać o 2018. A w tym roku to już chyba tylko towarzysko możecie jeździć do Warszawy a w tym czasie my w sklepach będziemy za Was pracować.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~dario 971 3 miesiące temuocena: 16% 

  Po położeniu przez kilka osób negocjacji nie będzie związkowców więcej. Małe kroczki i czekanie miesiącami czy pracodawca który ma pracowników gdzieś coś zechce zrobić nic już nie pomoże. W większości sklepów dziesiątek ludzi już nie ma,te osobniki które teraz przyjmują chodzą do pracy jak im się podoba albo wcale.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~walcząca 970 3 miesiące temuocena: 91% 

  Witam . Zaczął się nowy rok zobaczymy jak rozwinie się sytuacja z nowymi negocjacjami postarajmy się nie popełniać tych samych błędów które były w roku poprzednim . Myślę że jesteśmy trochę mądrzejsi i jednak jest nas już więcej więc trzeba nam dać szansę , a nie negować wszystkiego co chcemy zrobić na samym początku. Wiem że fajnie się poucza stojąc z boku nie mając pojęcia o negocjacjach , jakie to jest mimo wszystko trudne i z częścią osób które być może się do tego nie nadają oraz z pracodawcą bardzo opornym ale próbować trzeba. Jeżeli ktoś ma ochotę zapraszamy na spotkanie z pracodawcą 16 stycznia do Warszawy. Pozdrawiam

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~dario 969 3 miesiące temuocena: 19% 

  A co da zapisywanie do związków których szefostwo sprzedało pracowników??

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~walcząca 968 3 miesiące temuocena: 91% 

  Witam jestem ciekawa skąd wiadomości że związkowcy w swoich sklepach siedzą cicho i bezczynnie jak myszy pod miotłą ? Osoba która tak pisze odnosi się chyba do swojego miejsca pracy bo w moim sklepie dzieje się dużo i wcale nie cicho . Pracownicy w końcu przejrzeli na oczy i sami stwierdzili że bez jedności nic nie zdziałają i zapisują się do związku. Robimy małe kroczki bo wiadomo że od razu Krakowa nie zbudowano. Pozdrawiam

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~viegin 967 3 miesiące temuocena: 81% 

  Może mi ktoś wyjaśnić czy podwyżki premii będą od 1 stycznia?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~dario 966 3 miesiące temuocena: 13% 

  No właśnie to jest bardzo ciekawe zjawisko gdzie są wyniki barometru??Może nie da się przerobić wyników to się ich nie pokazuje. Należało by zapytać o dwie rzeczy za ile szefostwo związków sprzedało pracowników i dlaczego tak ostro szczekający tu na forum w swoim sklepie siedzą jak myszy pod miotłą???

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Stary wyga 965 3 miesiące temuocena: 91% 

  Jak góra się nie zmieni to się nic nie poprawi. Spada liczba klientów bo maja gdzies pracownikow zreszta klientow tez. Nie ma nawet kontaktu z centrala dla pracownikow. D.Patejko tylko udaje ze wszystko oki. Jak zrobili barometr zadowolenia pracownikow. Do dzisiaj nie ma wynikow. Przedstawiciele sklepów to tylko słupy pracodawcy z administracji... totalnie nie interesuja sie reszta pracownikow.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pasłęka 964 3 miesiące temuocena: 17% 

  "IKEA płaci coraz lepiej Przy budowie pracę znajdzie nawet półtora tysiąca osób, a po jej zakończeniu IKEA chce zatrudnić w sklepie i przyległym do niej centrum kilkuset pracowników. To dobra wiadomość dla zainteresowanych pracą u szwedzkiego giganta. Na początku grudnia ubiegłego roku sieć sklepów poinformowała, że już od stycznia 2017 r. minimalna stawka wyniesie 20 zł brutto za godzinę. Dotychczas minimalne wynagrodzenie godzinowe w Ikei wynosiło 15 zł brutto. Przypomnijmy, że zgodnie z polskim prawem pracy, najniższa stawka godzinowa wynosi 13 zł brutto, tak więc IKEA wyraźnie zawyża standardy."... - to artykuł z dzisiaj, 3.stycznia. I co "zwiąskofcy" - zatkało kakao? jak walczycie o nasze pensje?????? u nas sukces to 12,5 brutto na "dzień dobry" czyli 2000 zł- kiedy dojdziemy my, starzy pracownicy do 3000 brutto???!!!!! za ILE nas sprzedaliście??????!!!!!! ma ktoś odwagę - związkowcy???!!!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Arnold 963 3 miesiące temuocena: 93% 

  Placa Auchan Kasjer pelny etat(tylko filarzy) 2350brutto.Pracownik hali 2150brutto stawki obowiazuja od kwietnia 2017.Pozostali z Real i z dlugim stazem nic nie dostaja.Ruszyly bilanse i podwyzki stopnia zaawansowania.Pytanie do Rzecznik tej sieci osoba z 10 staz jest na poziomie poczatkujacym brak L4 i spelnienie zalozonych celow.A osoba z 2 letnim stazem ma poziom sredni a chodzi non-stop na L4 i nieosiaga zalozonych celow.W dodatku dostaje podwyzke i caly etat a nawet awans.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Arnold 962 3 miesiące temuocena: 89% 

  Placa Auchan Kasjer pelny etat(tylko filarzy) 2350brutto.Pracownik hali 2150brutto stawki obowiazuja od kwietnia 2017.Pozostali z Real i z dlugim stazem nic nie dostaja.Ruszyly bilanse i podwyzki stopnia zaawansowania.Pytanie do Rzecznik tej sieci osoba z 10 staz jest na poziomie poczatkujacym brak L4 i spelnienie zalozonych celow.A osoba z 2 letnim stazem ma poziom sredni a chodzi non-stop na L4 i nieosiaga zalozonych celow.W dodatku dostaje podwyzke i caly etat a nawet awans.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~walcząca 961 3 miesiące temuocena: 94% 

  Drodzy związkowcy i pracownicy Auchan. Z okazji nadchodzącego Nowego Roku życzę wam wszystkim cierpliwości , siły i wytrwałości w dalszej walce o poprawę warunków pracy i płacy . Miejmy nadzieję że Nowy Rok przyniesie nam zmiany abyśmy mogli iść dalej do przodu ,a nie cofać się. Pamiętajmy że tylko w grupie jesteśmy silni , zostawmy wszystkie spory w Starym Roku, do nowego idźmy z nadzieją na poprawę sytuacji w związku . Jeszcze raz wszystkiego najlepszego w 2017 roku. Pozdrawiam

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~dario 960 3 miesiące temuocena: 83% 

  Tak wlkp mało tego dojazdy załatwione busami,a pracowników polaków ma się w dupie.Miejmy nadzieję że szybko im do Niemiec spierdolą bo nikt nie liczy się że Polacy żyją,opłacają rachunki,spłacają kredyty,wychowują dzieci w Polsce. I chcieliby jako pracownicy auchan mieć na godne życie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wlkp 959 3 miesiące temuocena: 79% 

  Zamknąć granice dla Ukraińców. Bo nawet korzystają już z naszych socjalów, darmowe obiadki itd.. w moim sklepie na PF i PGC to większość zatrudnionych. Wesołych Świąt ☺

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ewa 958 4 miesiące temuocena: 92% 

  Panie wróciłem z żabki ponowię pytania. To że związki położyły sprawę juź wszyscy wiedzą..W takim razie pan będąc madrzejszym człowiekiem niech powie w jaki sposób wymusić na pracodawcy podwyżki nie w kwocie 100zł a realne by nie żyć na skraju biedy??? Niech pan napisze jaką inicjatywę podjąć by zrozumiano że ludzie odchodzą a pozostali nie mają zamiaru za nich zasuwać??? Pytania proste może pan podejmie inicjatywę by szarym pracownikom żyło się godnie a związki wówczas sami wykopiemy.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~pomorze 957 4 miesiące temuocena: 91% 

  ~wróciłem z żabki Wesołych Świat Ci życzymy ! Może jak odpoczniesz to twoja zawziętość trochę opadnie Radzę nad tym popracować bo się sam zniszczysz człowieku Związki zawodowe w Auchan istnieć będą i również będą pilnować pracodawcę aby nie zniewalał pracowników i godnie z nimi postępował A tak na marginesie z ciekawości to z jakiego obszaru Polski jesteś bo sądząc po twoich wpisach to albo u was związki nic nie robiły albo masz już wrodzoną złość do Solidarności Jeszcze raz wszystkiego dobrego na te Święta Bożego Narodzenia i więcej radości

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~wróciłem z żabki 956 4 miesiące temuocena: 16% 

  ~pomorze masz w jednym rację, jest we mnie NIEMOC polegająca na tym że nie można zdelegalizować te pseudo solidarnościowe związki. Jesteście szkodnikami w Auchan i to jest smutne że pracownicy nie mogą was się legalnie pozbyć.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kulig 955 4 miesiące temuocena: 85% 

  Pan "wielce przewodniczący" o którym wspomina Zetrox trzy lata temu miał poważny wypadek i nie szuka pracy tylko stara się wrócić do zdrowia.Prawda jest taka że związek zawodowy to nie tylko przewodniczący ale i jego członkowie,nasuwa mi się pytanie co Pan zrobił przez te osiem lat swojej obecności w związku??Bo lista zasług wspomnianego przewodniczącego jest dość długa.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~pomorze 954 4 miesiące temuocena: 88% 

  ~wróciłem z żabki Oj bednyś ty chłopie w tej nienawiści do związków Zżera cie od środka i niszczy ci psychę Duda to nie związki w Auchan Piszesz że jesteśmy pieniaczami a z jakiej strony ty pokazujesz siebie ? Czy to nie pieniactwo ? Tak tylko z większa nienawiścią . Pisząc do nas o Dudzie i protestach na ulicy o PIS otworzyłeś swoje wnętrze pokazując co w nim jest To - ZAWIŚĆ - NIENAWIŚĆ - a w rzeczywistości twoja NIEMOC Tak otwarcie ukazujesz nam swoją słabość Zapisz się do związków a urośniesz w MOC I SIŁĘ Chcesz deklarację do wypisania ?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~wróciłem z żabki 953 4 miesiące temuocena: 11% 

  ~pomorze nigdy w życiu do takich pseudo związków nie dołączę. Gdy piszesz o sile to masz na myśli waszego guru DUDĘ że wyjdziecie na ulicę i będziecie bić protestujących przeciwko polityce pis? I myślisz że Auchan się tego wystraszy? Tak jak pisałem jesteście zwykłymi pieniaczami dbającymi o własne tyłki a los pracujących w Auchan ludzi was "guzik" obchodzi !!! Więc nie pisz takich głupot o sile bo już gdzieś na tym forum czytałem o tej waszej sile jak się okazało po kilku miesiącach że ta siła tylko w pisaniu i obrażaniu innych osób się ujawniła. Ludzie już nie są tacy tępi aby w wasze bajerowanie wierzyć. A zwłaszcza po tym jak o mały włos by nie dostali w tym roku podwyżek przez was solidarnościowych pieniaczy. Co do śpiewki to jak widać nic się w solidarności od lat nie zmieniło...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~pracownik 952 4 miesiące temuocena: 19% 

  Chyba piszesz o Czarku z Gdyni Współczuję

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zetrox 951 4 miesiące temuocena: 29% 

  jak się okazało jak przyszedł czas auchan to najlepiej bez informacji dla kolegów zwinąć manele i uciekać ze statku. Obecnie pracuję tu sporo lat i pracuję nadal chyba umowa na stale mnie tu trzyma, przejdę do biedronki to nie wiadomo czy po 3 miechach baj baj. Mniejsza z tym chodzi mi o same związki czemu tak mają głęboko swoich zwolenników. Nie będę tu podawał nazwisk oraz lokalizacji samego sklepu ale trochę wstyd . Co wy wyrabiacie

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zetrox 950 4 miesiące temuocena: 20% 

  Parę miesięcy temu wypisałem się ze związków mój kolega również. Od czasu jak nasz real przeszedł na Francję była cisza, nie wiadomo co dalej ze związkami. Zawsze na święta były chociaż życzenia a ostatnio cisza. Jak się później okazało to przewodniczący związków u nas zmienił nazwisko aby go nie rozpoznano i mógł znaleźć pracę ( opuścił związki chyba ). Przez te parę miesięcy przynajmniej byłem do przodu ze składkami i jak się okazało to chyba dobrze na tym wyszedłem. Na logikę przechodzimy z reala na auchan i cisza nie wiadomo czy związki są czy nie. Pan wielce przewodniczący u nas się nie odzywa no to jak tak nas traktowali to się wypisałem. Za parę miesięcy patrzę a na gablocie z boku są zdjęcia z co miesięcznych spotkań forum solidarności u nas w sklepie. Co to ma być. Kolegów olewają żadnych zebrań informacji, potem się dowiaduję zę przedstawiciel zmienia nazwisko aby go nie rozpoznali że działał w związkach i aby mógł znaleźć pracę. W związkach bylem grubo ponad 8 lat ale jak

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~POLAK 949 4 miesiące temuocena: 81% 

  auchan znalazło zastepstwo ukrainców , ni słowa po Polsku, klient szczesliwy, przychodzi na zakupy w swoim kraju i nie moze z obsługa się dogadac brawo brawo brawo , auchan dna siegnelo sklepy auchan w calym kraju jaki spadek odnotowuja widac golym okiem

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~żabojad 948 4 miesiące temuocena: 85% 

  bocian zmień lekarza bo cię oszukuje i poproś o mocniejsze leki

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~pomorze 947 4 miesiące temuocena: 87% 

  ~wróciłem z żabki Możesz się tu trudzić ile chcesz i jak chcesz Związki w Auchan rosną w silę i czy Ci się to podoba czy nie to SOLIDARNOŚĆ ŻYJE a jeśli twierdzisz ze się żremy to znaczy tylko o tym że komisje eliminują wszystkich przydupasów pracodawcy Zamiast tracić energię na te wypociny przyłącz się do nas Po wpisach widać że jesteś człowiekiem który będąc i pełniąc funkcję w związkach wynegocjowałby dobre warunki płacy dla pracowników więc zapraszamy do nas !!!!!! Tylko już nie pisz że związki ble ble ble bo to stara śpiewka

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~wróciłem z żabki 946 4 miesiące temuocena: 19% 

  ~pomorze rośniecie w siłę? Wystarczy tutaj poczytać wasze komentarze jak między sobą się żrecie więc o jakiej ty sile piszesz? Nawet nie potraficie pozorów stworzyć że jesteście jednością. Tak naprawdę jeden drugiemu by nóż w plecy wbił aby tylko być na górze !!! Pomorze pokaż tu na forum dokument z którego wynika że mam podwyżkę dzięki sporowi zbiorowemu. Z tego co wiem to spór zbiorowy zakończyliście wycofując się z wszystkich żądań płacowych więc jaka tu wasza zasługa? Na takie brednie co piszesz to żaden pracownik nie da się już nabrać, po prostu tylko między sobą potraficie się kłócić i nic więcej. Tak na tym forum się popisywaliście co to nie zrobicie i jak zwykle tylko skończyło się na zwykłym pieniactwie z waszej strony. To właśnie pokazuje jaka jest cała solidarność i ile jesteście warci.

  Edytowany: 3 miesiące temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~pomorze 945 4 miesiące temuocena: 82% 

  ~wróciłem z żabki To wróć do żabki Bocianie z powrotem i nie rób z siebie debila pisząc te dyrdymały Słyszysz ze dzwonią tylko nie wiesz gdzie Jedno jest pewne że gdyby nie spór zbiorowy to dostałbyś 75 zł brutto na cały etat i nie wiem co byś tu jeszcze gryzmolił niczego nie zmienisz Prawda jest taka jaką tu piszę Możesz się tu zarzynać pisząc o związkach my i tak rośniemy w siłę I niech cię złość zżera a tak w ogóle piszesz jak sprzedawczyk:):):)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~wróciłem z żabki 944 4 miesiące temuocena: 18% 

  ~walcząca proszę nie wprowadzaj opinii publicznej w błąd. Bo jeśli solidarnośc nie wie że były normalne podwyżki to w jakim świecie wy żyjecie? Od kwietnia pracodawca dawał podwyżki pomimo solidarnościowego sprzeciwu co do tych podwyżek a co za tym idzie braku zgody solidarności na te podwyżki. Potem weszliście w spór zbiorowy gdzie pracodawca pomimo sporu zbiorowego nadal dawał podwyżki choć nie musiał. Ja osobiście dostałem 160 pln podwyżki może to nie jest coś oszałamiającego ale dzięki solidarności w ogóle bym tej podwyżki nie miał (5 miesięcy daje mi 800 zł większego zarobku jakbyście nie umieli liczyć) na szczęście Auchan był mądrzejszy niż solidarność i zarabiam więcej. No tak przychodzą lebry do solidarności bo nie mają pojęcia że dzięki solidarności byli by bez podwyżek a słuchając jak to nic nie trzeba robić gdy się zostanie solidaruchem to może i wtedy wstępują. Dlaczego jestem negatywnie nastawiony? Odpowiedź jest prosta bo solidarność działa na szkodę pracowników.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~walcząca 943 4 miesiące temuocena: 86% 

  Witam, wróciłem z żabki jak też nie lubię takich kolegów odpowiedz na pytanie wszystkim na forum o jakich podwyżkach piszesz w 2016 roku bo jeżeli się nie mylę to nie było żadnych . Chyba że masz na myśli zwiększone bony ? Ale tak poza tym to jesteś w błędzie właśnie teraz są zwiększone przyjęcia pracowników na członków związku . Sami przychodzą bo czują się zagrożeni wymaganiami pracodawcy i nie dlatego że są leniwi albo że im się nie chce , ale dlatego że dostają pracy tyle że nie są w stanie tego zrobić w pojedynkę i w ciągu 8 godzin. Wiem że ciekawość to pierwszy stopień do piekła ale jestem ciekawa co związki tobie zrobiły lub czego nie dały że jesteś tak negatywnie do nich nastawiony? Być może dla ciebie solidarność to slogan , ale dla mnie i dla wielu podobnych do mnie to słowo jeszcze coś znaczy. Więcej wiary . Pozdrawiam

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~też pracownik 942 4 miesiące temuocena: 15% 

  Ok panie wróciłem z żabki już wiemy że związki przynajmniej w obecnym kształcie niczego nie zrobią. Wiemy również że na pracodawcę nie działa zwalnianie się pracowników bo on ma w dupie ich ilość pozostałe głąby zrobią. Jaka jest twoja propozycja??Jak dla mnie jedynie nagłośnienie sprawy może cokolwiek pomóc.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~wróciłem z żabki 941 4 miesiące temuocena: 19% 

  Do ~walcząca Nie jestem twoim kolegą i związki solidarnościowe nie wprowadzają pracodawcę w depresję a pracowników!!! Jakbyście zapomnieli to gdyby nie pracodawca to przez wywołany przez solidarność spór zbiorowy pracownicy w roku 2016 nie otrzymaliby podwyżek!!! Wy tylko krzyczycie na forum popisując się jedne przed drugim co to nie zdziałacie a potem kończycie spór wycofując się z wszystkich żądań. Mam nadzieje że pracownicy was przegonią ze swoich sklepów bo działania solidarności są na szkodę pracowników jak widać. O jakich zwycięstwach ty piszesz? Chyba że masz na myśli ośmieszenie się na forum ogólnopolskim. Tyle mieliście sporem zbiorem zwojować jak to pisaliście a tak naprawdę guzik załatwiliście a do tego żrecie się między sobą jak zwykłe kundle pod śmietnikiem o kawałek bułki !!! Ale cóż solidarność to tylko slogan i nic więcej !!!

  Edytowany: 2 miesiące temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~pomorze 940 4 miesiące temuocena: 86% 

  Od pomorza to z daleka panie WALCZACY bo gdyby władza była na pomorzu to organizacja dziś byłaby potegą Walcząca masz racje w tym co piszesz o Warszawce Damy na etatach miały w d ... wszystko Teraz się chwalą jak to wywalczyły bony Cienkie w uszach nic więcej i żadnej wiedzy Niejedną oddziałówkę wykończyły To nie wina związków tylko przewodniczącej i jej byłej zastępczyni Gdyby mądrzy ludzie tym kierowali to uzwiązkowienie było by dużo większe ale jak w Piasecznie u przewodniczącej jest 14 osób w komisji to o czym my tu mówimy

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~walcząca 939 4 miesiące temuocena: 87% 

  Pytanie retoryczne, dlaczego w Auchan związki były szczątkowe i dlaczego kiedy doszły Reale to raptem coś zaczyna się dziać i niektórym to nie pasuje? Być może tak było lepiej dla pracodawcy niby pozwalał na działanie związków ale pod kontrolą. Podobno tak chwaliła się Warszawka że wynegocjowane większe bony na święta to sukces bo nigdy przez 20 lat pracodawca tak się nie ugiął. Dla jednych to sukces , dla innych porażka zależy z której strony się jest . A tak poza tym co jest w tym Pomorzu ,że wszyscy uważają ich za wichrzycieli i myślą że tylko tam coś może się dziać. Są jeszcze inne rejony w kraju gdzie są sklepy Auchan i gdzie ludzie działają na rzecz związku równie aktywnie i z poświęceniem. Krzykacze sami daleko nie zajada , trzeba działać spokojnie i z rozmysłem, im ciszej jedziesz tym dalej zajdziesz. Pozdrawiam

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~walczacy 938 4 miesiące temuocena: 16% 

  a jakie macie uzwiązkowienie 6% czy jesteście w stanie przeprowadzic legalny strajk jak tak to czemu do tej pory tego nie zrobiliscie .pomorze takie mocne niech chociaz w jednym sklepie przeprowadzi referendum ile osób przystąpi do strajku chociazby 2 godzinnego ostrzegawczego wtedy mając wyniki przedstawic pracodawcy realne zagrożenie odejscia od stanowisk pracy Wszyscy krzyczycie że żle że ale proszę pochwalcie sie co sami zrobilscie Ja byłem kiedys w związkach i wiem że krzykacze potrafią zrobic wiele złego ale jak powiesz niech pochwalą się co sami zrobili a to juz cisza Większość związków jest z byłego reala a tam podwyzek od 6 lat nie było czemu wtedy nie strajkowali.oczywiście pytanie retoryczne

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~walczacy 937 4 miesiące temuocena: 14% 

  a jakie macie uzwiązkowienie 6% czy jesteście w stanie przeprowadzic legalny strajk jak tak to czemu do tej pory tego nie zrobiliscie .pomorze takie mocne niech chociaz w jednym sklepie przeprowadzi referendum ile osób przystąpi do strajku chociazby 2 godzinnego ostrzegawczego wtedy mając wyniki przedstawic pracodawcy realne zagrożenie odejscia od stanowisk pracy Wszyscy krzyczycie że żle że ale proszę pochwalcie sie co sami zrobilscie Ja byłem kiedys w związkach i wiem że krzykacze potrafią zrobic wiele złego ale jak powiesz niech pochwalą się co sami zrobili a to juz cisza Większość związków jest z byłego reala a tam podwyzek od 6 lat nie było czemu wtedy nie strajkowali.oczywiście pytanie retoryczne

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~walczacy 936 4 miesiące temuocena: 11% 

  a jakie macie uzwiązkowienie 6% czy jesteście w stanie przeprowadzic legalny strajk jak tak to czemu do tej pory tego nie zrobiliscie .pomorze takie mocne niech chociaz w jednym sklepie przeprowadzi referendum ile osób przystąpi do strajku chociazby 2 godzinnego ostrzegawczego wtedy mając wyniki przedstawic pracodawcy realne zagrożenie odejscia od stanowisk pracy Wszyscy krzyczycie że żle że ale proszę pochwalcie sie co sami zrobilscie Ja byłem kiedys w związkach i wiem że krzykacze potrafią zrobic wiele złego ale jak powiesz niech pochwalą się co sami zrobili a to juz cisza Większość związków jest z byłego reala a tam podwyzek od 6 lat nie było czemu wtedy nie strajkowali.oczywiście pytanie retoryczne

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~walczacy 935 4 miesiące temuocena: 11% 

  a jakie macie uzwiązkowienie 6% czy jesteście w stanie przeprowadzic legalny strajk jak tak to czemu do tej pory tego nie zrobiliscie .pomorze takie mocne niech chociaz w jednym sklepie przeprowadzi referendum ile osób przystąpi do strajku chociazby 2 godzinnego ostrzegawczego wtedy mając wyniki przedstawic pracodawcy realne zagrożenie odejscia od stanowisk pracy Wszyscy krzyczycie że żle że ale proszę pochwalcie sie co sami zrobilscie Ja byłem kiedys w związkach i wiem że krzykacze potrafią zrobic wiele złego ale jak powiesz niech pochwalą się co sami zrobili a to juz cisza Większość związków jest z byłego reala a tam podwyzek od 6 lat nie było czemu wtedy nie strajkowali.oczywiście pytanie retoryczne

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~walczacy 934 4 miesiące temuocena: 13% 

  a jakie macie uzwiązkowienie 6% czy jesteście w stanie przeprowadzic legalny strajk jak tak to czemu do tej pory tego nie zrobiliscie .pomorze takie mocne niech chociaz w jednym sklepie przeprowadzi referendum ile osób przystąpi do strajku chociazby 2 godzinnego ostrzegawczego wtedy mając wyniki przedstawic pracodawcy realne zagrożenie odejscia od stanowisk pracy Wszyscy krzyczycie że żle że ale proszę pochwalcie sie co sami zrobilscie Ja byłem kiedys w związkach i wiem że krzykacze potrafią zrobic wiele złego ale jak powiesz niech pochwalą się co sami zrobili a to juz cisza Większość związków jest z byłego reala a tam podwyzek od 6 lat nie było czemu wtedy nie strajkowali.oczywiście pytanie retoryczne

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~walczacy 933 4 miesiące temuocena: 11% 

  a jakie macie uzwiązkowienie 6% czy jesteście w stanie przeprowadzic legalny strajk jak tak to czemu do tej pory tego nie zrobiliscie .pomorze takie mocne niech chociaz w jednym sklepie przeprowadzi referendum ile osób przystąpi do strajku chociazby 2 godzinnego ostrzegawczego wtedy mając wyniki przedstawic pracodawcy realne zagrożenie odejscia od stanowisk pracy Wszyscy krzyczycie że żle że ale proszę pochwalcie sie co sami zrobilscie Ja byłem kiedys w związkach i wiem że krzykacze potrafią zrobic wiele złego ale jak powiesz niech pochwalą się co sami zrobili a to juz cisza Większość związków jest z byłego reala a tam podwyzek od 6 lat nie było czemu wtedy nie strajkowali.oczywiście pytanie retoryczne

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~walczacy 932 4 miesiące temuocena: 10% 

  a jakie macie uzwiązkowienie 6% czy jesteście w stanie przeprowadzic legalny strajk jak tak to czemu do tej pory tego nie zrobiliscie .pomorze takie mocne niech chociaz w jednym sklepie przeprowadzi referendum ile osób przystąpi do strajku chociazby 2 godzinnego ostrzegawczego wtedy mając wyniki przedstawic pracodawcy realne zagrożenie odejscia od stanowisk pracy Wszyscy krzyczycie że żle że ale proszę pochwalcie sie co sami zrobilscie Ja byłem kiedys w związkach i wiem że krzykacze potrafią zrobic wiele złego ale jak powiesz niech pochwalą się co sami zrobili a to juz cisza Większość związków jest z byłego reala a tam podwyzek od 6 lat nie było czemu wtedy nie strajkowali.oczywiście pytanie retoryczne

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~walczacy 931 4 miesiące temuocena: 10% 

  a jakie macie uzwiązkowienie 6% czy jesteście w stanie przeprowadzic legalny strajk jak tak to czemu do tej pory tego nie zrobiliscie .pomorze takie mocne niech chociaz w jednym sklepie przeprowadzi referendum ile osób przystąpi do strajku chociazby 2 godzinnego ostrzegawczego wtedy mając wyniki przedstawic pracodawcy realne zagrożenie odejscia od stanowisk pracy Wszyscy krzyczycie że żle że ale proszę pochwalcie sie co sami zrobilscie Ja byłem kiedys w związkach i wiem że krzykacze potrafią zrobic wiele złego ale jak powiesz niech pochwalą się co sami zrobili a to juz cisza Większość związków jest z byłego reala a tam podwyzek od 6 lat nie było czemu wtedy nie strajkowali.oczywiście pytanie retoryczne

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~walczacy 930 4 miesiące temuocena: 10% 

  a jakie macie uzwiązkowienie 6% czy jesteście w stanie przeprowadzic legalny strajk jak tak to czemu do tej pory tego nie zrobiliscie .pomorze takie mocne niech chociaz w jednym sklepie przeprowadzi referendum ile osób przystąpi do strajku chociazby 2 godzinnego ostrzegawczego wtedy mając wyniki przedstawic pracodawcy realne zagrożenie odejscia od stanowisk pracy Wszyscy krzyczycie że żle że ale proszę pochwalcie sie co sami zrobilscie Ja byłem kiedys w związkach i wiem że krzykacze potrafią zrobic wiele złego ale jak powiesz niech pochwalą się co sami zrobili a to juz cisza Większość związków jest z byłego reala a tam podwyzek od 6 lat nie było czemu wtedy nie strajkowali.oczywiście pytanie retoryczne

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~walczacy 929 4 miesiące temuocena: 12% 

  a jakie macie uzwiązkowienie 6% czy jesteście w stanie przeprowadzic legalny strajk jak tak to czemu do tej pory tego nie zrobiliscie .pomorze takie mocne niech chociaz w jednym sklepie przeprowadzi referendum ile osób przystąpi do strajku chociazby 2 godzinnego ostrzegawczego wtedy mając wyniki przedstawic pracodawcy realne zagrożenie odejscia od stanowisk pracy Wszyscy krzyczycie że żle że ale proszę pochwalcie sie co sami zrobilscie Ja byłem kiedys w związkach i wiem że krzykacze potrafią zrobic wiele złego ale jak powiesz niech pochwalą się co sami zrobili a to juz cisza Większość związków jest z byłego reala a tam podwyzek od 6 lat nie było czemu wtedy nie strajkowali.oczywiście pytanie retoryczne

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~walczacy 928 4 miesiące temuocena: 16% 

  a jakie macie uzwiązkowienie 6% czy jesteście w stanie przeprowadzic legalny strajk jak tak to czemu do tej pory tego nie zrobiliscie .pomorze takie mocne niech chociaz w jednym sklepie przeprowadzi referendum ile osób przystąpi do strajku chociazby 2 godzinnego ostrzegawczego wtedy mając wyniki przedstawic pracodawcy realne zagrożenie odejscia od stanowisk pracy Wszyscy krzyczycie że żle że ale proszę pochwalcie sie co sami zrobilscie Ja byłem kiedys w związkach i wiem że krzykacze potrafią zrobic wiele złego ale jak powiesz niech pochwalą się co sami zrobili a to juz cisza Większość związków jest z byłego reala a tam podwyzek od 6 lat nie było czemu wtedy nie strajkowali.oczywiście pytanie retoryczne

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~walcząca 927 4 miesiące temuocena: 87% 

  Drogi kolego. Wiem że związki zawodowe wprowadzają pracodawcę w depresję i niektórzy muszą leczyć się na kozetce u lekarza ,ale trzeba się do tego przyzwyczaić że związki były, są i dla niektórych niestety będą. Mimo wielu błędów które pewne osoby popełniają jeszcze są inni , którzy pracują w imię idei solidarności bo widzą że mimo wszystko ich praca daje efekty. Są to drobne zwycięstwa indywidualne w potyczce z pracodawcą, ale zawsze dla dobra pracownika . W wielu sklepach komisje działają po cichu nie chwaląc się na forum ogólnym bo nie o to chodzi. Tak więc nie wrzucaj wszystkich do wspólnego worka , a tych którzy są w związku dla kariery i ciepłej posadki trzeba się pozbyć aby oczyścić całą sytuację i móc iść dalej. Pozdrawiam

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~wróciłem z żabki 926 4 miesiące temuocena: 17% 

  A ja proponuję całe te pseudo solidarnosciowe związki zlikwidować i spokój nastanie. Nikt się nie będzie czepiał, że ten tamtego ograł a tamten tamtego w tyłek pocałował a jeszcze następny następnego ugryzł w palucha a ciotka krystyna wypiła za dużo wina. Żałosne te związki solidarnościowe są, nawet między sobą nie potrafią współpracować a co dopiero mówić aby mogły coś dobrego dla zwykłego pracownika zrobić. Niestety w całych tych solidarnościowych związkach niema ani jednej osoby której zależało by na pracownikach. Tylko grają pod siebie i jak ktoś więcej ugra to się żrą jak wściekłe kundelki pod śmietnikiem. ŻENUŁA ŻENUŁA ŻENUŁA

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Pokaż wszystkie komentarze
do góry strony
"