REKLAMARetail FMCG Congress - Banner Główny - lipiec 2020
Konflikt między dyrekcją Auchan a związkami zawodowymi dotyczy w głównej mierze płac

Konflikt między dyrekcją Auchan a związkami zawodowymi dotyczy w głównej mierze płac (fot. materiały własne)

Związki zawodowe w Auchan przymierzają się do wejścia w spór zbiorowy z pracodawcą. To efekt fiaska rozmów prowadzonych z dyrekcją polskiego oddziału francuskiej sieci, m.in. w kwestii podwyżek płac i zmiany zasad przyznawania premii.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

Postulaty dotyczące systemowego wzrostu wynagrodzeń dla wszystkich pracowników Auchan Polska w 2016 roku były składane przez NSZZ „Solidarność” kilkakrotnie na przestrzeni minionych tygodni. Na spotkania związkowców z przedstawicielami pracodawcy strony zapraszały m.in. ekspertów spoza firmy („Solidarność” – przedstawiciela prasy, a dyrekcja Auchan – prawnika), ale do porozumienia nie dochodziło. Poza kwestią samych płac poruszano również sprawę zmian zasad funkcjonowania indywidualnej premii miesięcznej, która według Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” indywidualna jest tylko z nazwy, bowiem przy jej przyznawaniu stosowane są kryteria odpowiedzialności zbiorowej.

Zdaniem związkowców, stanowisko dyrekcji jest klarowne: złe wyniki finansowe uniemożliwiają podniesienie pensji; konieczne jest za to zwiększenie wydajności pracy. Jak dowiedzieliśmy się od Dariusza Paczuskiego z NSZZ „Solidarność” w Auchan, możliwość porozumienia z pracodawcą bardzo zmalała. Ugoda nie została zawarta ani w kwestii wzrostu wynagrodzeń, ani modyfikacji regulaminu premii miesięcznej. W momencie zamykania tego wydania „Wiadomości Handlowych” trwały ostatnie szlify w dokumentacji wszczynającej procedurę sporu zbiorowego.

– Z partnerem społecznym prowadzimy permanentny dialog i jestem zaskoczona informacjami o konflikcie – stwierdziła w rozmowie z „WH” Dorota Patejko, dyrektor ds. komunikacji w Auchan Polska, prosząc jednocześnie o przesłanie szczegółowych pytań.

Tymczasem pracownicy sklepów francuskiej sieci głośno wyrażają swoje niezadowolenie z sytuacji. „Jedyne wyjście to strajk, tylko ciekawe jakie potem będą konsekwencje”, (…) „ogólnie obniżanie premii na kasach uważam za karygodne”, (…) „popieram wszelkie działania w kierunku poprawy bytu wszystkich pracowników niższego szczebla tzw. „pracowników hali” i kasjerek do natychmiastowej poprawy warunków pracy i zatrudnienia!!!” [pisownia oryginalna] – to tylko wybrane wypowiedzi publikowane na jednym z popularnych portali społecznościowych.

Marka Auchan jest obecna w Polsce od 1996 roku, kiedy to otworzono pierwszy hipermarket w Piasecznie pod Warszawą. Obecnie sieć prowadzi 76 sklepów, zatrudnia 22 000 osób, ma w ofercie około 60 000 SKU. Wartość inwestycji Auchan w naszym kraju przekroczyła 7,4 mld zł.

JEŚLI INFORMACJA JEST INTERESUJĄCA SUBSKRYBUJ CODZIENNY, DARMOWY NEWSLETTER PORTALU WIADOMOSCIHANDLOWE.PL. ŻEBY OTRZYMYWAĆ ZESTAW NAJŚWIEŻSZYCH WIADOMOŚCI I RAPORTÓW NA SWOJĄ SKRZYNKĘ POCZTOWĄ. WYSTARCZY KLIKNĄĆ NA LINK I WPISAĆ SWÓJ ADRES E-MAIL.

Kliknij i przeczytaj także:

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 975

 • 835
  BARDZO PRZYDATNY
 • 17
  PRZYDATNY
 • 9
  OBOJĘTNY
 • 114
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1287)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~a 1287 3 miesiące temuocena: 56% 

  Premia jest tylko na pokaz. Będzie premia dodatkowa; nie będzie zwykłej premii za wyniki- bo spadek obrotów.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~m= 1286 3 miesiące temuocena: 67% 

  Praktycznie wszystkie liczące się sieci handlowe płacą premie za pracę w okresie epidemii. Ostatnio dołączyło nawet mające problemy Tesco...wszyscy oprócz Auchan.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tyka 1285 3 miesiące temuocena: 63% 

  czy zpsh cokolwiek zrobił oprócz mini pisma w kwestii bezpieczeństwa pracowników do pracodawcy potrafiliscie tylko jatrzyc i kłamać na temat solidarności wielu wam uwierzyło ja niestety też ale dość wypisuje się od was nie jesteście związkiem dla pracowników solidarność przynajmniej próbuje coś robić i efekty tego widać gdyby nie oni to podstawowych środków bezpieczeństwa nie było by w sklepach bo jeszcze niedawno przecież nic się działo wszystko było dobrze po co panika

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~arieel 1284 3 miesiące temuocena: 80% 

  Słyszeliście że we Francji Auchan będzie wypłacać pracownikom 1000 euro za to że będą pracować w tym trudnym okresie i to w dodatku zwolnione przez rząd od podatku ciekawe jak długo będą nas traktować jak pracowników trzeciej kategorii

  oceń komentarz
 • ~m= 1283 3 miesiące temuocena: 82% 

  Nagłośni się dopiero wtedy jak ktoś się zarazi i trzeba będzie zamknąć sklep...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~arieel 1282 3 miesiące temuocena: 79% 

  Solidarność informuje nie tylko media ale ministerstwa również zajrzyj na stronę komisji zakładowej solidarności to się dowiesz co jest grane

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~GRZEŚ 1281 3 miesiące temuocena: 81% 

  Dobry ruch ze strony Związków że wystąpiły z pismem do Dyrekcji o zwrócenie uwagi na pracowników Auchan którzy pracują obecnie w trudnych warunkach narażając swoje zdrowie a nawet życie z powodu dużego ryzyka zarażenia Koronowirusem. Pismo poszło no i nie wiadomo kiedy odpiszą.Czy związki nie powinny poinformować o takiej sytuacji MEDIA. Przecież media żyją z takich informacji, a Auchan nie jest małą Firmą na którą nikt nie zwróci uwagi jak zostanie to nagłośnione.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~arieel 1280 3 miesiące temuocena: 84% 

  Firmy nie interesują pracownicy tylko kasa my dla nich jesteśmy tylko tabelką

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kupiec 1279 3 miesiące temuocena: 86% 

  U nas to wszystko należy do naszych obowiązków. Przecież my nic szczególnego nie robimy! A że przy okazji jesteśmy narażeni na zakażenie to kogo to obchodzi. Pracownik ma robić i niech się cieszy że ma pensję a premia to jest coś co wg.rządzących Auchan jest zbyteczne.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ewa 1278 3 miesiące temuocena: 84% 

  Grześ nie wiesz??My już dzisiaj czytaliśmy podziękowania od pana z Francji....Uścisk dłoni szefa. Ja tylko się zastanawiam czy ci ludzie są ślepi czy tylko udają???

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~arieel 1277 3 miesiące temuocena: 84% 

  Niestety ale firma nie przewiduje takiego rozwiązania więcej informacji dowiesz się na stronie solidarnosc - kzauchan.pl

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~GRZEŚ 1276 3 miesiące temuocena: 83% 

  Witam. Mam pytanie do związków Solidarność Auchan bo nie mogę znaleźć maila bezpośredniego. Czy będą jakieś premie dla pracowników Auchan którzy zdecydowali się pracować dalej mimo rozprzestrzeniania się koronawirusa. W innych firmach dbają o swoich pracowników. Poniżej tekst komunikatu dla pracowników. Biedronka, Lidl, ALDI, Kaufland i Makro poinformowały o premiach dla pracowników, którzy zdecydowali się pracować dalej mimo rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2 odpowiedzialnego za chorobę COVID-19. Firmy dziękują w ten sposób pracownikom za lojalność. Pozdrawiam.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Goguś 1275 4 miesiące temuocena: 89% 

  1000 zł podwyżki człowieku chyba wziąłeś nie te leki karta rabatowa miała być dodatkiem bez zabierania czegokolwiek zresztą to był wasz postulat kiedy byliście w solidarności zapomnieliście już ? Zpsh sam w zeszłym roku zaproponował 350 zł podwyżki solidarność przyłączyła się do tego wniosku i co ? i nic jak zawsze przewodnicząca podpisała co chciał pracodawca taki to jest związek stare nawyki nie poszły w kąt

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Menago 1274 4 miesiące temuocena: 12% 

  Panie Goguś Zamiast bonów zniżkowych dają ci kartę rabatową i mają do tego prawo bo to sprawa pracodawcy jakie dodatki dają pracowiką ,sprawą związków zawodowych jest pilnowanie aby pracodawca nie zabierał więcej niż może. A jeśli chodzi o solidarność to jak tam 1000 zł podwyżki, jak tam sprawa wycieku danych osobowych-jakieś sprawa w sądzie miał być, jakieś odszkodowania czy coś. Podsumowując działalność solidarność dużo mówią, g.....no robią.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~solidaruch 1273 4 miesiące temuocena: 12% 

  Goguś no to przez te 4 czy 5 lat się solidarność napracowała. Strasznie muszą być zmęczeni ci związkowcy tą praca dla pracowników. Pokazałeś tylko człowieku że wasze pseudo udawanie co to wy dla pracowników nie zrobiliście i chcielibyście zrobić. Wasze dokonania kilkuletnie zmieściły się w jednym zdaniu. Brawo !!! Brawo !!! Brawo !!! Tylko się nie przemęczcie przez najbliższe kilka lat i chociaż aby wam się udało podsumować tą waszą pracę za dla pracowników za kilka lat chociaż w dwóch zdaniach... I dalej sobie rozmawiajcie w komentarzach między sobą i udawajcie że robi to kilka osób. Może ta konwersacja was jeszcze bardziej umocni w przekonaniu jacy to wy nie jesteście dobrzy...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Goguś 1272 4 miesiące temuocena: 86% 

  Człowieku jeżeli są to pomówienia do tego pana to uważaj jeżeli masz dowolny udowodnij a co zrobiła solidarność? przede wszystkim nie podpisuje się pod aneksami które cokolwiek zabierają pracownikom jak to miało miejsce z ostatnim zabierając nam bony zniżkowe wielkanocne i co za tym idzie zmuszając pracowników do podpisania tego porozumienia niby z własnej woli pod groźbą wyrzucenia z pracy jak to ładnie mówią nie przedłużenia umowy przewodniczących tych trzech związków to ich resztki członków powinni wyśmiać

  oceń komentarz
 • ~solidaruch 1271 4 miesiące temuocena: 15% 

  Tak czytam te komentarze i takiego cudu jeszcze nie widziałem. Solidarność sama ze sobą prowadzi rozmowy w komentarzach i myśli że ktoś uwierzy w te ich brednie? Może napiszecie co ta solidarność takiego zrobiła dla pracowników oprócz udawania że oni chcą ale pracodawca nie chce... Może też pochwalicie się jakie warunki pracy za solidarności były w byłych realach? Jak z pracodawcą pod stolikiem się robiło układanki i zabierało po kolei pracownikom wszystkie dodatki... Pan D.P już zapomniał jak w realach sprzedawał pracowników?

  oceń komentarz
 • ~Dodo 1270 4 miesiące temuocena: 94% 

  Właśnie oglądałem program o oddawaniu żywności przez duże sieci różnym fundacjom i że będą kary za jej marnowanie ale oczywiście nikt nie pisnął słowa że oddana żywność jest wpisana w nasze straty może czas coś z tym zrobić nie mam nic przeciwko oddawaniu ale niech to wezmą na siebie inni nie zwykły pracownik

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Dca 1269 5 miesięcy temuocena: 93% 

  Zawsze to robili ale teraz przechodzą samych siebie ciekawe kiedy ta firma ogłosi upadłość bo że do tego dążą to widać gołym okiem i oczywiście winni będą pracownicy bo nie chcą pracować za darmo i solidarność bo domagała się lepszych warunków pracy i większych zarobków

  oceń komentarz
 • ~Xavier 1268 5 miesięcy temuocena: 94% 

  No i zaczęły się czystki w Auchan. Usuwa się ludzi z doświadczeniem i niewygodnych dyrekcji. Firma spada w przepaść!!!!

  oceń komentarz
 • ~Menago 1267 5 miesięcy temuocena: 16% 

  To prawda ,zmniejsza się i żeby nie było też mam staż przeszło 20 lat i wkurza mnie że osoby z 5 letnim i mniejszym stażem nie raz mają pensję minimalnie mniejsza.Ale jak ja się przyjmowałam sie do pracy było 20% bezrobocie, pensja minimalna 960zł ,rynek pracodawcy- robili z nami co chcieli - jak się nie podoba to mam 10 innych na twoje miejsce-tak było przez 15 lat. Teraz żeby ktoś przyszedł do pracy ,muszą dać więcej.O starych pracowników nie muszę dbać,będzie narzekał ale będzie pracował,to się nazywa " zasiedzenie" -tak jest prawda.No i jest żaba ,którą się dławimy-zakup Reali .

  oceń komentarz
 • ~Dca 1266 5 miesięcy temuocena: 92% 

  Płaca minimalna wzrosła bo pracodawca musiał dostosować kwoty do ustawy a co do różnicy między 20 a 5 letnim stażem to cały czas różnica się zmniejsza zdarza się że jest dłuższy staż a niższa pensją a tak samo te osoby pracują

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Menago 1265 5 miesięcy temuocena: 11% 

  To nie są bony stażowe tylko zniżka pracownicza tak dla wyjaśnienia.Kłamstwem jest że ktoś dostał 50 zł przy 130zł minimalnej podwyżki. Jeśli chodzi o zarobku ludzi z 20 letnim stażem i tych z 5 letnim ,to proszę sprawdzić jak mocno w ciągu 5 lat wzrosła płaca minimalna. Proszę się żalić ,ale nie mijać z prawdą

  oceń komentarz
 • ~Dca 1264 5 miesięcy temuocena: 98% 

  Niestety ale dopóki będą niektóre związki podpisujące wszystko co chce pracodawca nic nie zyska ten co pracuje na dole i nie liże pewnej części ciała górze ,solidarność nie zgadza się z kryteriami premii bo uważa ją za niesprawiedliwą

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Damian 1263 5 miesięcy temuocena: 93% 

  Podwyzka od 150zl do 200zl(minimalna zwrosla o 350zl).Niestety Auchan ma to gdzies duza czesc dostanie ponizej tego.Byly przypadki ze podwyzki dali 50zl zamiast 150zl.Tlumaczenie,ze budzet jest za maly.Wola dac swoim i klakierom reszta dostanie co zostanie.Menedzer i Senior ma podwyzke do 500zl Dyrektor do 1000zl.Przyklad osoba z 20letnim stazem zarabia mniej niz osoba z 5letnim stazem roznica spora(to samo stanowisko).Zabieraja bony stazowe(rabat na skarbonke uzaleznione od kwoty zakupow).Bony stazowe sa zabierane z premii kwartalnej proporcjonalnie.Premia kwartalna za progresje ma tez byc zabrana i zastapiona premia uznaniowa(dla wybranych.Wiekszosc slepo uwiezylo w PPK a teraz pretensje dlaczego ich nikt nie poinformowal.Nagle teraz wszyscy sie chca wypisac.Auchan szuka ozczednosci bo PPK jest sporym obciazeniem i to odbija sie na wszystkich.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Dca 1262 6 miesięcy temuocena: 90% 

  Kwota podwyżki przy bilansie parę groszy więcej jak co roku , mały rabat na kartę skarbonkę , zabranie od 2021 roku bonów zniżkowych wielkanocnych ,wystarczy się przejść do działu personalnego i muszą udostępnić nowe porozumienie włącznie z podpisami

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iga 1261 6 miesięcy temuocena: 90% 

  Napiszcie co tam zostało podpisane bo w większości sklepów cisza albo robienie ludziom wody z mózgu,,,,,czyli to co szanownemu państwu najlepiej wychodzi...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Dca 1260 6 miesięcy temuocena: 87% 

  Dziękujemy trzem związkom za podpisanie podwyżek i zabrania nam bonów które jak na firmę tak bogatą były nieduże ale zawsze były podsunięcie nam rabatu jest nieadekwatne do naszych zakupów tak więc kłaniamy się nisko w podziękowaniu tym organizacjom do ziemi tak jak te związki kłaniają się pracodawcy

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jarząbek 1259 7 miesięcy temuocena: 85% 

  Jesteśmy bardzo zadowoleni z proponowanych podwyżek! Wszystko jest w jak najlepszym porządku a firma troszczy się o nas jak najlepszy ojciec. I to nie prawda, ze związki się o nas nie troszczą...to podle plotki zawistnych ludzi.To nie ludzie to wilki! To pisałem ja...W.Jarząbek. Łubudubu! Niech żyją nam!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Dodo 1258 7 miesięcy temuocena: 89% 

  Teraz już wiemy że podwyżki podpisał trzeci związek na szczęście nie zrobiła tego solidarność bo by musiała się wstydzić jak widać co innego się deklaruje chyba dla picu a co innego się podpisuje

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Goguś 1257 7 miesięcy temuocena: 89% 

  Jak tam podwyżki na nowy rok ? rozumiem że cieszycie się bardzo z tych resztek podziękujmy dwóm związkom które aż się palą aby podpisać wszystko co się da nie rozmawiając ze swoimi ludźmi i decydując jednoosobowo

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~duo 1256 8 miesięcy temuocena: 79% 

  Dowiedziałem się że solidarność i zwykli pracownicy piszą skargi do urzędu ochrony danych osobowych aby sprawdzili jak to jest z tym wyciekiem danych i czekają na odpowiedź

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Dudus 1255 9 miesięcy temuocena: 80% 

  Czy ktoś czytał artykuł w gazecie prawnej o karach jakie stosowane są w razie złapania pracownika na podjadaniu rzeczy które mają być wyrzucone? Zastanawiam się kiedy J. D. był przewodniczącym solidarności w Auchan chyba coś mu się przyśniło bo to że takie było jego marzenie to się zgadza ale nie udało się są lepsi

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kaktus 1254 10 miesięcy temuocena: 80% 

  pytałem się u mojego managera to udawał ze nie bardzo wie o co się pytam prawdopodobnie mają jak najmniej mówić na ten temat myślą że sprawa się rozmyje zastanawiam się czy nie złożyć zawiadomienia do prokuratury bo to co zrobił ten pracownik to przestępstwo dane mogą wyciec za kilka miesięcy a nawet rok czy ktoś wie czy jakaś organizacja związkowa coś robi w tym kierunku faktycznie słyszałem że solidarność coś próbuje ale jak na razie nie mam do nich dojścia

  oceń komentarz
 • ~duo 1253 11 miesięcy temuocena: 80% 

  nie mam zamiaru płacić za czyjeś niedbalstwo słyszałem że solidarność coś szykuje w związku z tym problemem ale u mnie akurat nie ma tego związku jest ten pseudo którego przedstawiciel udaje że nic się nie stało ale czego można się spodziewać po nich nie zrobią nic przeciwko pracodawcy solidarność jest w sklepie obok więc trzeba udać się do nich po poradę mam nadzieję że oni mi coś pomogą jeżeli będę miał coś konkretnego dam znać

  oceń komentarz
 • ~Dca 1252 11 miesięcy temuocena: 85% 

  No właśnie skandal a najgorsze że firma umywa ręce trzeba się zorganizować i coś z tym zrobić

  oceń komentarz
 • ~skandal 1251 11 miesięcy temuocena: 87% 

  podobno wszystko jest zgłoszone do UODO ale jakoś to wszystko źle wygląda a zwłaszcza że firma daje nam łaskawie poradę żebyśmy na wszelki wypadek wykupili konto w BIK-u i śledzili czy w związku z tym wyciekiem nikt nie weźmie na nasze dane kredytu. SKANDAL!!!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kaktus 1250 11 miesięcy temuocena: 88% 

  Wyciek danych naszych danych ?co się dokładnie stało jestem na zwolnieniu lekarskim i nic nie słyszałem. Kogo mogę się pytać o co dokładnie chodzi ? Czy jest jakieś zagrożenie że dostaną się w niepowołane ręce

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Dca 1249 11 miesięcy temuocena: 89% 

  Słyszeliście o wycieku danych wszystkich pracowników? Ktoś w centrali się popisał . Zdaje mi się że próbują ukręcić sprawie łeb chcą aby było cicho .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~elo 1248 ponad rok temuocena: 78% 

  Ciekawe jak PPK wystartuje w Auchan narazie cisza...Specjalnie temat poruszany na forum pracowniczym ale brak zainteresowania.Tylko ze wygeneruje koszty i zaplaci za to pracownik.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Menago 1247 ponad rok temuocena: 93% 

  Panie Dyzio, uważasz że tylko należąc do jednego słusznego związku można coś zmienić.Otóz nie ,ja nie należę do żadnego związku (zresztą po poziomie Pana wypowiedzi nie mam czego żałować, jeśli w pańskich związków jest taki tok myślenia-..."nie wiem co opowiedzieć ,nie mam żadnych wniosków ale jak już mam głos to chociaż obrzucę błotem konkurencyjny związek".W sklepu w którym pracuję nie ma żadnych związków i ludzie dają radę. Znają swoje prawa i potrafią z nich korzystać.

  oceń komentarz
 • ~Alibabka 1246 ponad rok temuocena: 95% 

  Jak dla mnie wszystkie związki obecnie działające w firmie to fikcja!!! Każdy patrzy tylko na siebie aby mieć więcej członków i kasy ze składek. A tak naprawdę nic dla pracownika z tego nie wynika!!! Sama wypisałam się ze związku bo nic z tego nie miałam a składki płaciłam. Wszystkie związki powinny się rozwiązać i powinien powstać jeden związek który mówił by w imieniu wszystkich pracowników a nie w imieniu kierownictwa każdego z czterech związków działających w Auchan. Bo w tej chwili każdy związek dba tylko o swój interes a nie pracownika.

  oceń komentarz
 • ~Dyzio 1245 ponad rok temuocena: 6% 

  Menago a ty jesteś w jakiś związkach tylko nie pisz że w tych od pracodawcy bo to by była chryja na całego niestety ale jest jak jest sami sobie jesteśmy winni gdyby więcej ludzi było w normalnym związku a nie w tych żółtych to władza w sklepach by się zastanowila co robi

  oceń komentarz
 • ~Rafal 1244 ponad rok temuocena: 95% 

  Zalezy,ktory manager i dzial.Najlepiej maja menedzerowie kas i Senior kas( zbedne stanowisko).Najgorzej maja Slone,Slodkie,Nabial,Wedliny i Nabial(daty,promocje,wizyjne przebudowy,straty).Oczywiscie Siliker kontrola dat od A do Z.U nas podwyzki ustala Senior Kas i reszta nie ma nic do gadania.Dyrektorka tylko zatwierdza,a jak ma watpliwosci to zasiega opinii od menadzera.I podwyzki sa rozne.Zwiazki jak byly to reprezentant zamiast byc w pracy to na L4 siedzial.Nigdy o nic nie walczyl tylko o swoja pensje.Wiele istotnych informacji jest zatajanych np.Akcje pracownicze,ubezpieczenia grupowe itp.A potem wychodza niezle cyrki.Jak sie zatrudnialem to dostalem ostrzezenie by nie wstepowac do zwiazkow.Dzis wiem ze decyzja byla dobra.

  oceń komentarz
 • ~Menago 1243 ponad rok temuocena: 95% 

  I właśnie komentarz Pana Dyzia podsumował nas jako pracowników Auchan w 100%.W szatni cichu jesteś bojowi że ho.. ho...Ale stanąć twarzom w twarz i powiedzieć twarde nie ,to już nie my to niech inni to robią.Ja będę cicho narzekać. Ludzie macie tyle narzędzi żeby walczyć. Uzwiązkowienia w Auchan to 10%. 10% pracowników próbuje coś zrobić, zawalczyć (nie zależnie do jakiego związku zależy).A RESZTA CO,potrafi tylko narzekać i krytykować.Ludzie organizujcie się i działajcie .Wypowiadajcie się na forum,zgłaszajcie łamania prawa do inspekcji pracy,zapisujcie się do związków,A nie jak dyrektor ryknie to my ogon podkulamy ,bo co ,bo grozi że nas zwolni,żart ,a kogo zatrudni?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Dyzio 1242 ponad rok temuocena: 16% 

  Rafał dobrze piszesz u nas też silna ręka dyrektor wyciela w pień związek był wybór albo się wypisujesz albo cię zwolnie z managerami jest różnie jeżeli ktoś ma obiekcje co do decyzji władzy ma przes.....ne i długo się nie uchowa dlatego większość woli tańczyć jak im grają niestety kosztem pracownika

  oceń komentarz
 • ~Menago 1241 ponad rok temuocena: 91% 

  Rafał, bzdury piszesz i tyle Podwyżka 120 zł minimum dla 75% załogi ,nie na limitu górnego .U mnie w sklepie ludzie dostają średnio 200 brutto A o jakich przywilejach, dodatkach i premiach dla managerów piszesz.Ja pracuję przeszło 15 lat i z obserwacji widzę że manager to popychadło. No może seniorzy mają nierejestrowany czas pracy i faktycznie przecinają Resztę lepiej sprawdz a nie wypisuje bzdur.

  oceń komentarz
 • ~Rafal 1240 ponad rok temuocena: 95% 

  Nie ma zwiazkow tylko na papierze.Niestety silna polityka pani Dyrektor spowodowala ten stan rzeczy.Centrala dostaje sygnaly o problemach ale maja klapki na oczach.Potem tlumaczenie,ze o niczym nie wiedzieli.A najlepiej jak sie zwalniasz z dlugim stazem.To wtedy jest panika i chaos bo co zrobiles miales wszystko.Przezylem 3 firmy ale Auchan jest mistrzem ponizania,osmieszania i braku szacunku do pracownika.Wystarczy przeczytac opinie na Go-work i wszystkiego mozna sie dowiedziec.W tej firmie liczy sie zysk i kariera kosztem pracownika.Tez dostalem propozycje menadzera,ale mam glowe na karku i wiedze handlowa.Praca jest wszedzie,a nie mam zamiaru byc poganiany i meczony nocnymi telefonami.W moim hiper Dyrektorka potrafi w nocy wysylac sm-y z wizja.

  oceń komentarz
 • ~Alibabka 1239 ponad rok temuocena: 91% 

  Rafal. Czy w waszym sklepie niema związków zawodowych by to co piszesz ukrucić??? Poza tym jakoś nie chce mi się wierzyć, że takie rzeczy co piszesz miały miejsce w Auchan. Sama pracuję w firmie ponad 10 lat i nigdy z taką sytłacja się nie spotkałam. W naszym sklepie manager to mięso armatnie. Cały czas muszą być pod telefonem, dyrektor wzywa ich w dni wolne do pracy by tłumaczyli się ze słabych wyników lub, ze dali urlop komuś w okresie handlowym i są ruptury. Ja przez te lata pracy miałam 12 managerów i nie zazdroszczę im pracy w tej firmie. Sama już dwa razy otrzymałam propozycje by zostać managerem. Ale mam oczy i widzę co z nimi robią zwłaszcza podczas wizytacji regionalnego który ich miesza z błotem. U nas brakuje pracowników i managerów. A seniorzy siedzą w bufecie po poł godziny lub dłuzej pare razy dziennie i co chwile są w palarni by pilnować pracowników i managerów o czym rozmawiają i co na sklepie słychać. Związki nimi powinni się zając w pierwszej kolejności ale się boją!!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Dyzio 1238 ponad rok temuocena: 10% 

  Widzisz Rafal jak ktoś napisze prawdę jakie są reakcje niektórych oczywiście łapka w dół od razu można zauważyć że to jest reakcja menagerostwa i administracji są tak zafiksowani że nie widzą prawdy nawet gdyby w nią wdepneli nie wiem w jakim sklepie pracujesz ale gwarantuję że prawie wszędzie jest tak samo

  oceń komentarz
 • ~Rafal 1237 ponad rok temuocena: 10% 

  Juz po bilansie za 15lat pracy moje wynagrodzenie wynosi tyle samo co nowo zatrudniony.Podwyzki rozne max 150brutto,ale mozna dostac nawet nizszy prog 50-65brutto.Tlumaczenie,ze sa problemy finansowe i firma jest nierentowna.Wystartowala akcja urodziny A.. i urlopy na ten miesiac zostaly wstrzymane tylko male grono je otrzymalo.Zaczeli juz po blokach roznosic ulotki,ze do pracy poszukuja.Pytaja wsrod znajomych czy ktos szuka pracy.Braki kadry ogromne na niskim szczeblu.Tu rotacja duza w moim miescie mlody do pracy w hipermarkecie nie przyjdzie.Brak wolnych weekendow ,rozwalone dni ,praca zmianowa-non stop zabawa z grafikami.Niestety o zakladaniu rodziny i zyciu prywatnym mozna zapomniec.Najlepsze jest,ze kadra menedzerska,seniorzy i dyrektorzy maja wiecej przywileji wyjazdy,imprezy integracyjne,wieksze limity,premie,dodatki itp.A zwykly pracownik dostanie tylko czekolade po terminie,albo podziekowanie slowne(jestes do niczego za malo dajesz od siebie).

  oceń komentarz
 • ~Dca 1236 ponad rok temuocena: 13% 

  NIECIERPLIWY ALE TRAFIŁEŚ W DZIESIĄTKĘ Z DZIAŁANIAMI W KOMISJACH WIDAĆ PO ŁAPKACH W DÓŁ JAK KOGOŚ TO ZABOLAŁO ALE PRAWDA ZAWSZE W OCZY KOLE

  oceń komentarz
 • ~niecierpliwy 1235 ponad rok temuocena: 13% 

  Oczywiście mam na myśli że tam gdzie Solidarność zaczęła działać w komisjach socjalnych w których jej nie było wraca normalność i ukrocane są dziwne układy typu dostaniesz zapomogę jak będziesz z nowym związkiem a jak nie to nic z tego to nie jest działanie na korzyść pracowników tylko jednostkę

  oceń komentarz
 • ~Makaron 1234 ponad rok temuocena: 14% 

  niecierpliwy masz oczywiście na myśli nieprawidłowości w komisjach gdzie łapę polozyly przedewszystkim osoby z tzw.nowych związków a dopiero Solidarność robi czystke i mamy w wielu komisjach powrót do normalności a nie do widzimisię i kolesiostwa jak było dotychczas

  oceń komentarz
 • ~niecierpliwy 1233 ponad rok temuocena: 96% 

  dostałem ostatnio komunikat po spotkaniu z pracodawcą od solidarności i różni się bardzo od tego co wypisujecie (zpsh)na swojej stronie zrozumiałem z niego że wam nie chodzi o prawdę co do dokumentacji związanej z pożyczkami i zapomogami gdzie jest to potrzebne , nie macie zaufania do pracowników(co tak bardzo podkreślacie) ubiegających się o nie tylko chcecie mieć narzędzia do wybierania swoich popleczników i im sprzyjanie -jesteś z nami dostaniesz , przeciw nie dostaniesz, zawsze tak robiliście lepiej niech pracownicy sprawdzą kto u nich zasiada w komisjach socjalnych i jak one działają bo niejedne nieprawidłowości zostały już wykryte i są pomału naprawiane a co do pożyczki na cele mieszkaniowe to jasno jest określone na co to ma być przeznaczone taka jest ustawa , a z ustawą się nie dyskutuje

  oceń komentarz
 • ~Dca 1232 ponad rok temuocena: 22% 

  Ktoś wcześniej napisał że Solidarność nie chce się dogadać z pozostałymi związkami ale przecież jedynym waszym warunkiem aby się z wami dogadać jest odsunięcie obecnego przewodniczacego od władzy was nie interesuje dobro pracowników tylko wasze ambicje niedoczkanie wasze teraz jest przynajmniej normalnie i uczciwie nie będzie powrotu do bałaganu i dogadywania się z pracodawcą na niekorzyść pracowników

  oceń komentarz
 • ~przyszłość 1231 ponad rok temuocena: 28% 

  Kto odpowie na pytanie które mnie nurtuje - dlaczego to Solidarność ma dostosować się do pozostałych związkówi do ich propozycji nawet jeżeli są złe dla pracowników i je podpisywać a dlaczego tamte związki nie chcą przystac na propozycje Solidarności nawet kiedy są dobre i korzystne dla pracownika ale mniej dla pracodawcy jak powiedziała kiedyś przewodnicząca nowego związku propozycje Solidarności to są pobożne życzenia ale przecież nawet one kiedyś mogą się spełnić przy odrobinie wiary i pomocy

  oceń komentarz
 • ~zenada 1230 ponad rok temuocena: 32% 

  Jak zawsze z waszej strony obrzucanie błotem epitety i żadnych konkretnych zarzutów podpartymi dowodami bo myślicie że ludzie są idiotami wierząc w wasze słowa to się już skończyło

  oceń komentarz
 • ~wesołek 1229 ponad rok temuocena: 68% 

  zenada ale ty się produkujesz i kompromitujesz -żadnych logicznych argumentów Cały czas to samo kle-kanie . Dla GERIATRII mówimy STOP ,\. Zanudzasz nas

  oceń komentarz
 • ~zenada 1228 ponad rok temuocena: 30% 

  Lepiej policzcie swoich bo co z tego że wykazujecie 27 sklepów jeżeli na wiekszosci jest tylko 1 przedstawiciel bo pracownicy nie chce się zapisać do was bo jesteście skompromitowani i nikt normalny za wami nie pójdzie

  oceń komentarz
 • ~wesołek 1227 ponad rok temuocena: 71% 

  Niecałe 500 członków na 22 000,00 tys pracowników TO JEST SOLIDARNOŚC Chyba sami ze sobą To jest prawdziwa ŻENADA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  oceń komentarz
 • ~zenada 1226 ponad rok temuocena: 29% 

  chyba sobie żartujecie solidarność ma mówić jednym głosem z pozostałymi związkami i podpisywać wszystko jak leci bez zastanawiania się co się podpisuje gdyby tak robili to by byli skończeni i nie mielibyśmy już nikogo kto by stanął w naszej obronie

  oceń komentarz
 • ~Aba 1225 ponad rok temuocena: 93% 

  wesołek żenada potraficie tylko niszczyć wszystko co się da i obrażać ludzi którzy mówią wam prawdę dobrze że się już nawet pracodawca zastanawia co z wami zrobić bo z wami daleko nie zajedzie psujecie mu wizerunek

  oceń komentarz
 • ~przyszłość 1224 ponad rok temuocena: 33% 

  wesołek wyskoczyłas chyba z teatru komedii zresztą te całe wasze związki to jeden teatr pomyłek i humoru klauni i nieudacznicy po twoim wpisie widać że odcieli cię od kasy

  oceń komentarz
 • ~Przejrzyjcie 1223 ponad rok temuocena: 71% 

  Ale dajecie się nabierać solidarności Oni dobrze wiedzą że to co żądają nigdy nie dostaną.Oto w tym chodzi aby mieć czym wam buźki pozamykać że oni chcieli ale pracodawca zły A co za tym idzie? Pozostałe związki też złe Tylko solidarność dobra . Ten wasz przewodniczący z solidarności to cwaniaczek główka u niego pracuje Najlepiej żądać rzeczy nieosiągalnych a potem zwalać na innych .Wysługuje sie swoimi ludzmi jak kukiełkami a sam nawet nie ma odwagi wystąpić przed kamerami tylko zastępcę wystawia ale szumu narobić to pierwszy Potem schować się za cudze plecy Kit wam wciska a wy jecie mu z reki Tak się dzieje tylko w sektach Gór€ mówi Góru ma rację Ludzie trochę więcej logiki myślenia Tu ktoś napisał o ilości członków w solidarności Nic nie zrobicie z taką ilością tylko dalej będziecie skłócać ludzi a przewodniczącemu wisi to Dla niego ważna kasa i etat

  oceń komentarz
 • ~wesołek 1222 ponad rok temuocena: 66% 

  Ty przyszłość - czas już na ciebie jesteś stara i z frustrowana . Widać po wpisie że to już ostatnie twoje podrygi ostatni głos wołający o pomoc Jak ryba która wyskoczyła z akwarium Ha ha ha

  oceń komentarz
 • ~przyszłość 1221 ponad rok temuocena: 30% 

  uwaga pracownicy kompaktów i klasyków nie dajcie się wciągnąć w pyskówki między sklepami wszędzie pracuje się ciężko i wszędzie na dole pracują zwykli ludzie po niektórych wpisach widać że są to wpisy managerów i administracji którzy mają was w nosie i próbują wciągnąć was w wojnę którą zapoczątkowała była przewodnicząca ze swoją świtą nigdy nieuznawająca sklepów porealowskich , ludzi tam pracujących miała i ma za nic

  oceń komentarz
 • ~Zawiedziony 1220 ponad rok temuocena: 69% 

  Nie ośmieszaj się z tą pasją Pasje to wy macie do naszych składek .Nic nie robicie prócz bicia piany ,jestem następny co się wypisuje Przejechałem się na was

  oceń komentarz
 • ~Makaron 1219 ponad rok temuocena: 33% 

  Gdybyście nie chcieli nas do waszych związków to po co zawracacie nam głowę próbując nas przekupić kto miał do was przejść już przeszedł a mądrzy prawdziwi związkowcy z Solidarności zostali wy macie ochłapy my porządnych ludzi z pasją

  oceń komentarz
 • ~Wesołek 1218 ponad rok temuocena: 68% 

  No niezłe jaja ale niestety już zbuki z solidarności Jaki związek w Auchan ? Moze około 500 członków na całą Polskę To dopiero jaja!!!!!!!!!!!!!!!!! Makaron piszesz ze nie dołączycie a spytałeś czy ktoś by was chciał . Nie rozśmieszaj

  oceń komentarz
 • ~Alibabka 1217 ponad rok temuocena: 71% 

  To nie dzielenie ludzi a sklepów!!! Dawne Reale nie potrafią pracować na swoją rentowność i moim zdaniem te 130 zł im się należy. Jednak rentowne sklepy klasyczne powinny dostać dużo więcej bo również na te sklepy musimy pracować. Z naszego sklepu 3 lata temu przeszła koleżanka do Reala bo miała lepszy dojazd do pracy i jak sama mówi, nie chciała by już pracować w sklepie klasycznym. Bo nawet połowy tego nie robi co w naszym sklepie robiła wcześniej i nocek nie mają!!! Jak mówiła teraz idzie do pracy odpocząć od domu i dzieci, praca jest dla niej formą rozrywki.

  oceń komentarz
 • ~Makaron 1216 ponad rok temuocena: 32% 

  Niezle jaja z tą podwyżką bo związki oprócz solidarności nie mają jaj żeby tupnac nogą przed pracodawcą i na pewno nie dołączą do pozostałych związków bo Solidarność jako jedyny związek walczy o pracownika i dla pracownika

  oceń komentarz
 • ~aba 1215 ponad rok temuocena: 32% 

  Pierwsze Reale przeszły już 4 lata temu pod Auchan a wy nadal dzielicie sklepy na lepsze i gorsze tak jak dzielicie pracowników na lepszych i gorszych my wszyscy pracujemy ciężko na ten kawałek chleba ale znając podejście byłej przewodniczacej i jej poplecznikow do sklepów porealowskich nie ma co się dziwić że probujecie sklocic pracowników klasyków i kompaktów

  oceń komentarz
 • ~Klasyczny 1214 ponad rok temuocena: 69% 

  Racja !!! solidarność to właśnie w 99% dawne Reale To coś mówi

  oceń komentarz
 • ~obserwator 1213 ponad rok temuocena: 66% 

  Te 130 zł to dzięki Solidarności Pycha ich tak roznosi ze nie chcą dogadać się z innymi związkami .Jakby im zależało na pracownikach to dołączyliby to tamtych i razem jako 4 związki mówili jednym głosem ale duma przewodniczącego solidarności jest większa od niego samego

  oceń komentarz
 • ~Nie gdanski 1212 ponad rok temuocena: 32% 

  No właśnie oprócz Solidarności pozostałe związki przekazały swoim fanom wielki sukces i zwycięstwo 130 dla 75% gratulacje i dzięki za ten ochlap

  oceń komentarz
 • ~byle nam się żyło 1211 ponad rok temuocena: 98% 

  130 brutto oczywiscie? Niezłe jaja...130 brutto hoho!

  oceń komentarz
 • ~Iga 1210 ponad rok temuocena: 70% 

  Nie gdański nie przesadzaj bo ja mam taki właśnie real bardzo blisko domu i nie widać by tam ktoś miał jakoś znacząco więcej roboty. A reale i owszem były wtopą na całego. Nie nam to roztrząsać bo im o brak jedności właśnie najbardziej chodzi. Im więcej nabrużdżą tym lepiej dla nich.

  oceń komentarz
 • ~Nie gdanski 1209 ponad rok temuocena: 30% 

  Nie zwalajcie wszystkiego na pracowników z Reali jak nie było pieniędzy na podwyżki bez nich tak nie ma gdy są oni po prostu pracodawca przyzwyczaił się przez lata że nie musi dawać więcej bo i tak związki podpiszą przedtem opzz i solidarność za rządów przewodniczacej teraz po to powstały dodatkowe związki aby miał kto podpisywać bo solidarność nie chce resztek z pańskiego stołu a może by się zastanowić dlaczego są zakładane rożne nowe stanowiska nowe komórki remonty które nie mają sensu cała skuteczność operacyjna na którą idą duże pieniądze tylko na papierze bo musi wszystko grać sprawdzcie u siebie jak to wszystko działa i tam znajdziecie potrzebne pieniądze na podwyżki to jest po prostu złe zarządzanie a w starych Realach też pracują ludzie którzy byli od Geanta i ich pensje są nawet mniejsze lub na takim samym poziomie jak nowych nie obrażaj wyzywajac od darmozjadów oni muszą tą samą pracę którą wy robicie w 5 osób oni robią to w 1 chcesz się zamienić to popracuj w takim sklepie

  oceń komentarz
 • ~gdanski 1208 ponad rok temuocena: 70% 

  W naszym sklepie przed wczoraj przedstawiono na forum politykę wynagrodzeń na ten rok. I jest to śmiech na sali!!! 130 zł bo w dawnych Realach sytuacja jest trudna i są nierentowne a stare sklepy muszą pracować na tych darmozjadów. Muszą się też liczyć z tym, że w tych starych sklepach po takich podwyżkach ludzie z zaangażowaniem i wieloletnim doświadczeniem odejdą i nie będzie kto miał pracować na te Reale. Nowy pracownik potrzebuje czasu by dojść do takiego poziomu jak wieloletni pracownik. W końcu cała sieć Auchan zwinie żagle w Polsce, bo teraz nie zamknie z dnia nadzień tyle nierentownych sklepów by nie pokazać, że popełnili błąd kupując je. Taka kwota podwyżki to również efekt kłótni między związkami!!! Skoro związki czyli my pracownicy nie potrafimy się dogadać między sobą to dyrekcji jest to na rękę i nam rentownym sklepom dają ochłapy a nie podwyżkę!!!

  oceń komentarz
 • ~zdziwiony 1207 ponad rok temuocena: 38% 

  Nowy związek na swojej stronie pisze że w zeszłym roku średnia podwyżek wyniosła dwa i pół raza więcej od ustalonego minimum jestem ciekaw skąd taka kwota to by wyszło około 300 zł podwyżki dajcie znać kto tyle dostał chyba tylko liderzy nowych związków bo nie zwykli pracownicy

  oceń komentarz
 • ~NASTĘPNY 1206 ponad rok temuocena: 36% 

  masz rację ci przewodniczacy którzy przechodzą do tych pseudo związków to cwaniacy co do tej pory zasiedzieli się na stołkach ciągnęli ze związku co się dało i ile się dało bez żadnej kontroli rachunki za telefon Internet kilometrówki I jakieś dziwne wydatki a teraz nowa solidarność to skrocila więc im to nie pasuje tylko że oni myślą o sobie a nie o pracownikach tak było z moim przewodniczącym załatwili mu stołek managera więc ma dług do spłacenia i nic nie musi robić ma trzech członków razem z nim to jest życie w nowych związkach

  oceń komentarz
 • ~Żal 1205 ponad rok temuocena: 36% 

  Gratuluję przewodniczacej z nowego związku pod numerem 27 która przez ostatnie miesiace wmawiala nam że zostaniemy z Solidarnością nie przekazywala co się naprawdę dzieje a teraz okazało się że nas sprzedano i to ludziom co do których miała bardzo dużo zastrzeżeń bo jak twierdziła ją okradli i oszukali naprawdę gratuluję w nowym związku takich przedstawicieli ją na pewno tam nie wejdę

  oceń komentarz
 • ~Iga 1204 ponad rok temuocena: 5% 

  Podpisujcie podpisujcie ukraińcom żadnych związków nie nada więc i związki staną się zbędne gdy nie będzie kogo reprezentować.

  oceń komentarz
 • ~byle nam się żyło 1203 ponad rok temuocena: 36% 

  My tam wszystko podpiszemy co nam podsuną...

  oceń komentarz
 • ~Poza 1202 ponad rok temuocena: 88% 

  mam pytanie do trzech związków oprócz solidarności -czy macie zamiar podpisać ten ochłap w postaci 130 zł.dla 75 % pracowników który proponuje pracodawca i czy w końcu dogadacie się z solidarnością co do powrotu do pełnego odpisu na fundusz socjalny te pieniądze nam się po prostu należą

  oceń komentarz
 • ~Aba 1201 ponad rok temuocena: 88% 

  No i dobrze my nie potrzebujemy ignorantów i leserów którzy myślą że za nic nie robienie wszystko im się należy jeżeli przeszedłeś do innych związków to krzyżyk na drogę tylko sprawdź na co tam są wydawane składki bo od lat nie potrafią się rozliczyć z wydatków

  oceń komentarz
 • ~koniec członkostwa 1200 ponad rok temuocena: 13% 

  ~Aba nie wysilaj się z tym wymienianiem bo to i tak nie robi wrażenia Wy tzn obecna solidarność ma się nijak do SOLIDARNOŚCI która zaczynała Tamci coś robili a wy nic prócz obżerania się za nasze składki Siedzicie na etatach i tylko udajecie zaangażowanie aby was ludzie wybierali Ja się postanowiłem wypisać od was Nie będę już więcej płacić na darmozjadów Za dużo się ostatnio o was dowiedziałem

  oceń komentarz
 • ~Obserwator 1199 ponad rok temuocena: 3% 

  Ty krezus o jakiej pracy ty piszesz u was tylko same pasibrzuchy żyjące ze składek . Jedyną pracą jaką wykonujecie to gębą

  oceń komentarz
 • ~Aba 1198 ponad rok temuocena: 95% 

  Nie lubisz związków zawodowych ok w takim razie zrezygnuj z wolnych weekendów ,płatnego urlopu ,40- godzinnego tygodnia pracy, płatnych nadgodzin,urlopu rodzicielskiego, ubezpieczenia zdrowotneco i wielu innych rzeczy które przez lata wywalczyli właśnie związkowcy oni w przeciwieństwie do ciebie stają w obronie swoich praw ( jeżeli ktoś nie wie to wszystko zawdzięczamy przede wszystkim Solidarności)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~krezus 1197 ponad rok temuocena: 96% 

  Ależ jara was ta solidarność boli że zostaliście wywaleni poza nawias wasza nienawiść szkodzi tylko i wyłącznie wam bo przez wasze zafiksowanie nienawiścią dajecie nam z Solidarności siłę do jeszcze cięższej pracy

  oceń komentarz
 • ~Zajarany ubezpieczeniem 1196 ponad rok temuocena: 3% 

  Pracowników jak pracowników ale solidarność napewno

  oceń komentarz
 • ~Makaron 1195 ponad rok temuocena: 98% 

  Jak po takim wpisie dziwić się pracodawcy że uważają pracowników za id...ów

  oceń komentarz
 • ~Śmiech 1194 ponad rok temuocena: 3% 

  Makaron i co zrobicie ? Spaghetti à la carbonara ???????

  oceń komentarz
 • ~Iga 1193 ponad rok temuocena: 90% 

  Pracodawca zrobi z kilku powodów brak solidarności pracowników,naiwność i głupota pracowników, oraz to że pracownicy dają się wykorzystywać do granic możliwości. A na górze mają dobry ubaw.

  oceń komentarz
 • ~Zwolennicy Nowych - 1192 ponad rok temuocena: 4% 

  Śmiech - dobrze piszesz Solidarność może walczyć ale sama ze sobą . Takie czasy

  oceń komentarz
 • ~Makaron 1191 ponad rok temuocena: 97% 

  Śmiej się pewnie jesteś jednym z licznej grupy na górze która ma zwykłych pracowników za roboli i głupców co będą za......ać za friko koń może i się śmieje ale my już nie

  oceń komentarz
 • ~Śmiech 1190 ponad rok temuocena: 3% 

  Ale marudzicie jak dzieci w piaskownicy albo jak geriatria BŁA HAHA Ta kończąca się solidarność czy inne związki nie ma różnicy Prawda jest jedna pracodawca i tak zrobi co chce Ilu was jest na te tysiące pracowników w Polsce ? Wsiąść was wszystkich zliczyć to ile wyjdzie ? 0,04 % Koń by się uśmiał .

  oceń komentarz
 • ~Iga 1189 ponad rok temuocena: 96% 

  Poza to tylko niektórym wydaje się że tylko wyjątki w dwóch sklepach są niby obcykane. A prawda taka pracownicy nie są ślepi i większość już dawno na oczy przejrzała.. I każdy też widzi że te niby negocjowane warunki premii dla pracowników są wyjątkowo niekorzystne,o podwyżkach ani słowa choć mamy już nowy rok. A fundusz socjalny??Po co mi ktoś wybiera ubezpieczenie zdrowotne....Sama sobie wybiorę jak mnie będzie na to stać.

  oceń komentarz
 • ~ZAWIEDZIONY 1188 ponad rok temuocena: 97% 

  niestety ale nudą to wieje na waszej stronie żadnych nowych wiadomości co się dzieje w rozmowach z pracodawcą, omijacie niektóre spotkania karmiliscie nas kłamstwami jak to dbacie o pracowników,macie naprawdę kompleksy na temat paru osób, więcej dowiaduje się z komunikatów Solidarności szkoda że wam zawierzylem trzeba spadać od was może uda się jeszcze wrócić na stare śmieci ale sam jestem sobie winny

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Pokaż wszystkie komentarze
REKLAMAWH Market Spółdzielnie_Halfpage_czerwiec-lipiec 2020
do góry strony